Русия отвръща на удара с YotaPhone

Странникът

Well-Known Member
Смартфонът Yota Phone с Android (4.2) е достигнал до етап на напълно работещ прототип и разполага с 4,3-инчов LCD дисплей с резолюция 1280 х 720, покрит с Gorilla Glass, от лицевата страна, а отзад има E-Ink дисплей със същия размер и здравина, който е с пикселна гъстота от 200dpi. Процесорът е двуядрен Snapdragon S4 с честота 1.5GHz, има 2 GB оперативна памет и поне 32GB вградена памет.

Смартфонът разполага дори с LTE свързаност, 12-мегапикселова задна камера и 720p предна, като всичко това се помещава в корпус с дебелина под 10 мм и тегло от 140 грама.

Най-интересно в YotaPhone е добавянето на E-Ink екран, който става за четене на книги и има минимален ефект върху живота на батерията. Той ще може да показва съобщения за събития и информация от различни приложения, благодарение на API, което ще могат да ползват разработчиците. Така батерията с капацитет 2100 mAh ще може да изкара поне с 50% по-дълго.

Източник


Неочаквана конкуренция на водещите марки за смартфони, а пазара е специфичен и не търпи посредственост, щом фирма като Dell се отказва от смартфоните.
 
От: Русия отвръща на удара с YotaPhone

Всичко звучи много добре ..... нооо каква ли ще е цената :)
 
От: Русия отвръща на удара с YotaPhone

Най-интересно в YotaPhone е добавянето на E-Ink екран, който става за четене на книги и има минимален ефект върху живота на батерията.

Тук нещо не схванах. Това е електронното мастило, така са четците за е-книги. То е добре, хаби страшно малко батерия и не натоварва очите, но нещо не ми се връзва с телефон. Не свети и опреснява бавно, как така ще стане ми е чудно?
 
От: Русия отвръща на удара с YotaPhone

Тук нещо не схванах. Това е електронното мастило, така са четците за е-книги. То е добре, хаби страшно малко батерия и не натоварва очите, но нещо не ми се връзва с телефон. Не свети и опреснява бавно, как така ще стане ми е чудно?

В статията пише, че ще е с два дисплея. Е-ink-а ще е на гърба, а отпред си е нормален LCD. На мен ще ми е интересно да я видя тая чудесия.
 
От: Русия отвръща на удара с YotaPhone

Руснаците може ли да нямат собствена версия на нещо ... Ще го видим като излезе що за стока е.
 
От: Русия отвръща на удара с YotaPhone

Трябваше да пуснат нещо ново, коя година беше Ладата.
 
От: Русия отвръща на удара с YotaPhone

Yota Devices обещава, че смартфонът ще постъпи в продажба в родината си през третото тримесечие
на следващата година на цена от около 20 хиляди рубли (~ $ 650), но се водят преговори и с чуждестранни оператори,
за да бъде възможно предлагането му и извън пределите на Русия.
 
От: Русия отвръща на удара с YotaPhone

споко, руснаците са толкова зле че абсолютно всеки такъв анонс завършва с фейл.
А понеже фейловете са много и нямат особено с какво да се похвалят - всяко ново начинание е супер-мега сензация.
Но накрая ги чака винаги едно и също - фейл.
Преди това вече имаше руски смартфон, който се оказа китайски white-label смартфон, който се продава на операторите и те сами си слагат лого и бранд.
Това обаче не попречи на Путин и Медведев да направят пресконференция - вижте пътрвия руски смартфон, руските учени не напразно си ядът хляба, ала-бала.

От колко години нокия се занимава с телефони ама и те не са в състояние да направят свестен смартфон (holywar started) а изведнъж руснаците ще направят супер бомба? Не, няма да стане )
 

Горе