Руски блог

От: Руски блог

Но мисля, че голяма роля играе географското разположение. С руски сайтове за българския пазар едвам-едвам съм надхвърлял 1000. При strana.de са малко по-добре нещата, но там си е направо германско чудовище. Иначе да търсиш над 1500 според мен трябва не само да си с .ru, но и с руски хостинг :) (мнението ми е субективно и не се основава на факти, а само на наблюдения)
 
От: Руски блог

какво значи домейн от второ ниво?

като се опитвах да си добавя сайта в promotion.su
и ми изкара това съобщение в червено:

"Название сайта должно быть доменом второго уровня."

не мога да го разбера какво иска

сайтът ми е всъщност блог в блоггер
 
От: Руски блог

домейни отт първо ниво са .com .net .bg
домейни от второ ниво са тип moyasait.com

в blogger блоговете са домейни трето ниво - moyasait.blogger.com
 
От: Руски блог

малко инфо, не знам дали ще ти свърши работа...

след последния ъпдейт на Гугъл ПР (не скорошните корекции) се качиха PR9 на LiveInternet и PR8 на Яндекс и Рамблер. Гугъл в момента навлиза като танк на рускоезичния пазар, купи Бегун, така че ако гледаш какво предпочита той, то вероятно ще е по-лесно да се ориентираш къде трябва да си лансираш сайта.
 
От: Руски блог

Също така, блоггър е много успешен избор за там - вече четох за няколко нови руски блога скочили от 0 веднага на PR5.

и в кръга на шегата един препечат:

Как да стигнем от нула до PR5 без пари и с малко труд
1. Направете си безплатен блог в Blogger.
2. Погледнете кои са най-търсените трендове в Гугъл
3. Изберете си един и назовете блога си така.
4. Напишете десетина поста с по 2-3 абзаца по темата. Напишете, а не препишете!
5. Всяка седмица допълвайте блога с поне една ваша статия.
6. Не слагайте много линкове на челната му страница.
7. Съдейки по последния Google PR Update, блогът трябва да е на руски (шега).

http://www.prodavachi.com/viewtopic.php?f=16&t=50
 
От: Руски блог

пишете ми на лична да ви дам allsub-a + 1700 аутодирове + 30000 за полуауто (все руски)
 
От: Руски блог

Ако държиш да пробиеш в руските търсачки, то в никакъв случай не прави това, което предлага по-горе колегата. Яндекс банва за далеч по-малки прегрешения, макар и Гугъл да не ги обича особено.

Ето списък на филтрите на Гугъл за сравнение - в повечето от тях подобен линкопоток е включен към "дузпите"
 
От: Руски блог

Малко уточнение... съзнавам, че по форума има доста сео-оптимизатори, които си изкарват хляба с регистрации в каталози и т.н., но от друга страна това все пак е форум и понякога нещата трябва да се казват точно. Дори четох преди малко в съседна тема как един юнак съвсем сериозно обясняваше, че гугълският pr се интересува само от линкове.
В положителна насока (нагоре) Гугъл се интересува от линкове с тежест и от оригинално съдържание (уникален контент).
В отрицателна насока (надолу) Гугъл се интересува от регистрация в много каталози, голям брой слаби линкове и линкосметища и твърде прекалена активност при размяна на линкове.
 
От: Руски блог

мдаа, мерси колега. То и в съветите на Яндекс пишеше, че многото събмитване по търсачки може да доведе до никакъв трафик.
Добре де, като не може в търсачки не може ли да се добавя тоя блог в разни портали, с информационен характер, има доста подобни на нашия Гювеч, които приемат безплатно сайтове по категории, това нали е различно от търсачките?

В liveinternet се цвъкнах, дадоха ми оттам код за един брояч и тва беше. Незнам каква ще ми е ползата от тях засега, не ми е много ясно там с тях каква е ситуацията.
Бегун е руски аналог на адсенс . Освен там да купя реклама, ама аз искам без пари да направя пари:)
 
От: Руски блог

Ставаше въпрос да не се добавя в линкосъбирачки с нисък рейтинг на доверие, доста от които самите са баннати от Яндекс. Иначе в сериозни портали и каталози (гледаш им CY на Яндекс) дори е препоръчително да се събмитва (ръчно).
Много добре ще е, ако започнеш да даваш мнения (с вграден линк към теб или подпис) в руски блогове с PR над 4 и подобни по тематика. Там дори няма толкова значение дали ще са nofollow - Яндекс не отчита този момент изобщо, поне засега.

В Рунета Яндекс държи към 50%, Гугъл към 20%, на трето място излезе mail.ru с 11%, така че мнението на Яндекс за блога ти ще бъде най-важно, съответно се съобразявай най-вече с техните изисквания.
 
Последно редактирано:
От: От: Руски блог

Иначе в сериозни портали и каталози (гледаш им cy на Яндекс) дори е препоръчително да се събмитва (ръчно).

Това къде се гледа?
проверява се дали е индексиран, както се проверява при Г?
 
Последно редактирано:
От: Руски блог

BTW, малко съм те подвел с данните за търсачките, ползвах някаква новина от медиите.
Реших да проверя сам и се оказа, че Гугъл почти е настигнал Яндекс за последните два месеца в Рунета:

Яndex​
43.2689%​
Google​
34.0002%​
Rambler​
7.7566%​
Яndex.Новости​
6.7358%​
Mail.Ru​
6.5687%​
Яndex.Картинки​
0.6539%​
Yahoo!​
0.3797%​
MSN​
0.3401%​
gogo.ru​
0.1193%​
Апорт​
0.1099%​
MetaBot​
0.0245%​
МЕТА​
0.0142%​
Alta Vista​
0.0105%​


Източник: SpyLog - http://gs.spylog.ru/r/?reportId=7&categoryId=1

Но ако се добавят допълнителните сърч-услуги като Яндекс новости, Яндекс картинки и Google Images, то Яндекс пак е доста напред.
 
Последно редактирано:
От: От: Руски блог

Ставаше въпрос да не се добавя в линкосъбирачки с нисък рейтинг на доверие, доста от които самите са баннати от Яндекс. Иначе в сериозни портали и каталози (гледаш им CY на Яндекс) дори е препоръчително да се събмитва (ръчно).
Много добре ще е, ако започнеш да даваш мнения (с вграден линк към теб или подпис) в руски блогове с PR над 4 и подобни по тематика. Там дори няма толкова значение дали ще са nofollow - Яндекс не отчита този момент изобщо, поне засега.

В Рунета Яндекс държи към 50%, Гугъл към 20%, на трето място излезе mail.ru с 11%, така че мнението на Яндекс за блога ти ще бъде най-важно, съответно се съобразявай най-вече с техните изисквания.

верно на трето място е mail.ru, но поне за сега ползват алгоритъма за търсене на Яндекс. така че на което място излизаш в Яндекс на него си и в mail.ru
 
От: Руски блог

изводи, направени на прима виста:
1. сеч на линкове от форуми и блогове
2. сечта е заради некачествения трафик, който обикновено ги съпровожда.
 
От: Руски блог

Чуда се братята не ползват ли руския Г, че досега никой не ми е намерил блога оттам, а пък си е индексиран в Г, а я Яндекс не е още

да питам да знаете някой руски сайт подобен на нашето svejo да си пускам там статиите,
или ако не знаете да ми кажете как точно да търся в търсачката, с какви думи, може и на български, аз ще си ги преведа на руски
 
От: Руски блог

Пълно е, почти всички ТУК са си дигове от типа на свежо.
Иначе, единственият български блог, който съм мяркал да е на добри позиции сред руските, е Нова визия - вж. тази класация за блогове
 

Горе