Рязък скок в процесорното време.

cMe7eH

Member
Здравейте,
напоследък имам сериозен проблем с процесорното време. На Джумла работя (не, няма да я сменям) и до преди 2 седмици всичко беше наред. Сега какво стана преди 5 дни имах единичен скок 55 минути, другите времена в останалите дни са около 25 минути, а вчера за съжаление имам 100 и нагоре минути. На най-евтиния план съм и очаквам скоро да ме уведомят.
Въпреки всичко не съм правил кой знае какви модификации на сайта си от няколко месеца - дори изтрих тук там някой плъгин и компонент. Посещенията не са ми се увеличили драстично. От какво може да е? Възможно ли е изкуствено да ми го надвишават или някой бот да краулва така че да ме праща в 3-та глуха?
 
От: Рязък скок в процесорното време.

Към кой хостинг си и как точно проверяваш процесното време? Питам, защото и аз искам да си го погледна?
 
Суперхостинг си имат такава статистика за потребители. Влизаш си в профила >>> хостинг >>> щракаш в/у хостинг името и така.
Айде давайте някакви съвети моля?
 
От: Рязък скок в процесорното време.

И аз забелязвам подобно нещо, а посещенията ми са стабилни, не са се качвали рязко, а ми показва някакви ужасяващи 200 минути дневно. Нищо не съм променял, а импресиите и уникалните са стабилни, няма пикове в другите статистики. Това трябва да е техен проблем някакъв. Ползвам сървър soto.
 
Гледай импресиите 8)

иначе при мне...
стабилни посещения, стабилно процесорно време:

27.01.2010 33.66 min.
28.01.2010 35.32 min.
29.01.2010 36.73 min.
30.01.2010 35.43 min.
31.01.2010 33.35 min.
01.02.2010 26.83 min.
02.02.2010 27.38 min.
03.02.2010 26.54 min.
04.02.2010 29.04 min.
05.02.2010 35.98 min.
06.02.2010 34.93 min.
07.02.2010 32.45 min.
08.02.2010 29.26 min.
09.02.2010 29.62 min.


не знам каква е версията на Кпанел, но пише:
версия на cPanel 11.24.5-RELEASE
cPanel Build 38506
cPanel Pro 1.0 (RC1)


Процесорното време се гледа в профила в сайта, не в кпанел.
 
Днес нов удар - 104 минути? Тези нещо от суперхостинг се объркаха? Не знам дали е от ъпдейта на cpanela, ако има изобщо такъв, или не...
 
От: Re: Рязък скок в процесорното време.

Здравейте,

Ще помоля да пишете на поддръжката и колегите ще ви обяснят на какво се дължи покачването.



Днес нов удар - 104 минути? Тези нещо от суперхостинг се объркаха? Не знам дали е от ъпдейта на cpanela, ако има изобщо такъв, или не...
 
От: Рязък скок в процесорното време.

Къде точно го гледате това чудо в Cpanela? Как се казва опцията и в кой блок е/
 
От: Рязък скок в процесорното време.

Не е от сПанела. От там се влиза. Цъкаш на юзърнейма за акаунта, който се намира над адреса на главния домейн. Намира се в колоната "Хостинг акаунт".

От тук се вижда, ако трябва да съм максимално точен.
 
Re: От: Re: Рязък скок в процесорното време.

Здравейте,

Ще помоля да пишете на поддръжката и колегите ще ви обяснят на какво се дължи покачването.
Някакси не ми се алармирам поддръжката, че извършвам нарушение. Знам, че те са наясно с това и най-вероятно проблема не е в "моя телевизор", но все пак да изчакам, па ще видя какво ще стане :)
 
От: Re: От: Re: Рязък скок в процесорното време.

Причината за увеличеното време е бот, който доста агресивно индексира сайта. Не исках тази информация да излиза публично и за това ви помолих да пишете.

Някакси не ми се алармирам поддръжката, че извършвам нарушение. Знам, че те са наясно с това и най-вероятно проблема не е в "моя телевизор", но все пак да изчакам, па ще видя какво ще стане :)
 
От: Рязък скок в процесорното време.

ICN.bg имат ли тази опция да се следи процесното време?
 
От: Рязък скок в процесорното време.

И ICN.Bg има подробна статистика. При мен е налична на 2 места.
1. Като графика в потребителския панел - user.icn.bg >> Моят хостинг. Там ще има бутон "Ресурси" - една зелена иконка на всеки хостинг пакет, който имаш.
2. Като текстови файлове в tmp/resources/
- там има няколко файла. Всеки от тях съдържа различна информация, може да си следиш CPU, INODES, PHP-proceses и др.
 

Горе