СЕО Състезание 15.06.2013 – 15.09.2013 гярб вечнълс

От: СЕО Състезание

Евтиното винаги излиза скъпо, особено когато се сблъскаш с поредния "seo гуру". Но що се тревожиш за коментарите? Прави като мен, както споделих в друга тема какво правя с такива нахалници: изтривам линка и оставам коментара. По този начин се сдобивам със свежо съдържание, а в същото време и това служи за урок за "seo гугурата" и като видят какво е станало после не се връщат. Пък ако се върнат - добре дошли, още свежо съдържание в сайта или форума. Нека са живи и здрави и все да правят "seo"! :D :lol:
И аз махам линковете. А някои направо ги трия, като видя че коментарът няма нищо общо със статията.
 
От: СЕО Състезание

Колеги предлагам ви да решите спора като просто се регистрирате и участвате в състезанието. Така всеки ще може да докаже своите умения на практика а не само на приказки :)
 
От: СЕО Състезание

Би било полезно за теб да изчетеш внимателно мненията в "спора", за да разбереш защо трудно ще се появят участници в състезанието и защо то ще си остане само на приказки.

Колеги предлагам ви да решите спора като просто се регистрирате и участвате в състезанието. Така всеки ще може да докаже своите умения на практика а не само на приказки :)
 
От: СЕО Състезание

Бих те посъветвала да смениш ключовата дума и тогава ще има реално състезание. Сега ще се състезават само хора с базови знания за SEO, което няма да ти донесе искания резултат.
 
От: СЕО Състезание

Ако смени думата защо смяташ, че ще се включи някой друг освен тези "с базови знания за SEO"?

Пример: Сменя думата на "Слънчев бряг". За да участва някой с "небазови" знания, той трябва да има на кого да си продаде линковете (респективно, статии) в сайт, който е по-напред в SERP-a. Кой ще му ги купи при положение, че десетина такива линкове в авторитетен сайт (какъвто предполагаме, че притежават тези с "небазовите" знания) струват колкото седмична почивка в гореспоменатия хотел, т.е. повече от наградата. Защо да участва в това състезание, ако не може да спечели пари?

В другия конкурс поне има участници, които се борят за респект (seo-фирми, бг-оптимизатори и т.н.). Тук за какво ще се борят, ако разходите им по "Слънчев бряг" многократно ще надхвърлят стойността на наградата?

Бих те посъветвала да смениш ключовата дума и тогава ще има реално състезание. Сега ще се състезават само хора с базови знания за SEO, което няма да ти донесе искания резултат.
 
От: СЕО Състезание

Добре каква ключова дума предлагате ? И според вас редно ли е да променя условията след като вече състезанието е започнало... въпреки че все още няма регистрирани участници ?
 
От: СЕО Състезание

За да си изясня позицията.

Не съм против което и да е състезание, те са полезни. Тази година дори за пръв ще се запиша в българско състезание, макар че от всички досегашни на края на конкурса (по-натам не смятам, защото няма как да пресметна активите в чужда компания) съм спечелил повече от заелите първо място без да участвам в тях. Но за по-добра печалба трябва да има силни състезатели, които да вдигнат мизата. В сегашния вариант това състезание няма как да ги привлече. Може би, ако беше стартирало по-рано, щеше да успее, тъй като доста хора просто скучаеха на този пазар, не знам. Но сега, при наличието на друго състезание, слаба рекламна стратегия и малка награда няма как да се привлекат лесно по-силните състезатели. А от слаби линкове файдата също е малка.
 
От: СЕО Състезание

Какво пречи да се участва и в това и в друго състезание ? Тук поне ще е лесно след като ги няма големите играчи....
 
От: СЕО Състезание

Добре каква ключова дума предлагате ? И според вас редно ли е да променя условията след като вече състезанието е започнало... въпреки че все още няма регистрирани участници ?

Пробвай с "хотели ол инклузив Слънчев бряг" или нещо друго, което прецениш, но изразът да е с ниска конкуренция. Това, което ти предлагам е с 140 търсения месечно. Слънчев бряг е с 110 000 търсения. Въпреки ниската конкуренция и малкото търсене, повярвай ми ще имаш заявки за почивка и то повече отколкото например от влизания в почивка.бг. Така ще имаш полза от конкурса, дори и да не се включат най-големите в него, ще си оптимизиран по даден израз, който ще остане и в бъдеще да ти носи клиенти за хотела.

При положение, че никой все още не се е регистрирал, не мисля че ще е проблем да смениш думата. Но трябва да е навсякъде - и тук, и в сайта, и ако си пуснал съобщения и някъде другаде. Или, за да не си в нарушение, може просто да добавиш, че думата се променя, без да махаш старата.
 
От: СЕО Състезание

Искам да попитам v0id , ти на каква позиция работиш в тази фирма - собственик ли си или наемно лице? На договор ли си или са те наели. И също така ако може да кажеш колко ти е месечната заплата в тази фирма.
 
От: СЕО Състезание

Искам да попитам v0id , ти на каква позиция работиш в тази фирма - собственик ли си или наемно лице? На договор ли си или са те наели. И също така ако може да кажеш колко ти е месечната заплата в тази фирма.
Горкия човек!
Ти направо го подложи на кръстосан разпит!:p
 
От: СЕО Състезание

Горкия човек!
Ти направо го подложи на кръстосан разпит!:p

Защо? Това е много важна информация, и мисля, че ако човекът си е коректен, няма от какво да се срамува. Не съм тръгнал да кандидатствам за работата му, няма да му я взема, имам си своя. :)
 
От: СЕО Състезание

Какво пречи да се участва и в това и в друго състезание ? Тук поне ще е лесно след като ги няма големите играчи....

Няма какво да спечеля. Мога да понеса само загуби (като време и пари).
 
От: СЕО Състезание

Условията няма да се променят. Благодаря ви за съвсетите и въпросите. А относно кандидатстването за работа при нас : можете да го направите от линка кариери в сайта.
 
От: СЕО Състезание

Условията няма да се променят. Благодаря ви за съвсетите и въпросите. А относно кандидатстването за работа при нас : можете да го направите от линка кариери в сайта.
Защо реши, че някой от участниците в темата търси работа?
Във запитването на Странникът имаше друг замисъл, но явно ти не си го разбрал!
 
От: СЕО Състезание

Условията няма да се променят. Благодаря ви за съвсетите и въпросите. в сайта.

Това, че се взаимства идеята от ипотпал и аквичоп, не мисля, че е разумно решение за реална кампания.
Бих ви препоръчал да помислите и изберете дълъг низ от думи, като например текущото състезание "Защо не трябва да си купим Acer от www.Notebook.bg?". Така ще получите juice за много реални думи, а не за нещо изкуствено.
Освен това препоръчвам откупуването на първите десет страници да бъде на доста по-висока цена - това е една дългосрочна инвестиция. За 50 лева не вярвам някой да се напъне да оптимизира страница. SEO-то е скъпо заради знанията и уменията, а не заради труда.
 
От: СЕО Състезание 15.06.2013 – 15.09.2013 гярб вечнълс

Здравейте колеги :) няма как да променяме условията вече. Състезанието е започнало, условията не се променят. За следващото състезание ще се вслушам в съветите ви. Относно откупуването на блоговете сложих ориентировъчна цена за да има смисъл и малкото положен труд... както и да е, разочарован съм много от нападките ви и от липсата на интерес но това е положението, следващия път ще се изгладят нещата. Още от началото писах че организирам това състезание като експеримент за да се сблъскам точно с тези проблеми сега. Наясно съм че бюджета е малък но и сроковете са малки и усилията за спечелване на награди също ще са малки. Надявах се да спечеля точно начинаещите СЕО оптимизатори тъй като гурутата са в другото състезание. Надявах се просто да се позабавляваме и да се учим заедно но не се получава. Относно това какъв е организатора и колко заплата получава, мисля че елементарното възпитание не позволява да се задават такива въпроси наживо, а още по малко в публичен форум в интернет. Заради такива въпроси навремето бях спрял да пиша дълго време по форумите, 2010-та в офроуд форума организирах закупуването на един джип и го подарихме на съфорумец. Целия форум събрахме пари и го купихме. Ей така, без користна цел. Това може да се провери ( справка - зелена витара, офроуд събор 2010 или 2011 не помня вече) . С много усилия, разочарования и доплащане на сериозна сума лично от мен успяхме но спрях да пиша по форумите защото останах много разочарован от дребнавостта и наглостта на някои хора. Надявам се да не остана разочарован и от тук... Това което искам да ви кажа на този етап е просто, който иска да участва да участва, който иска да ми помогне по някакъв начин нека се свърже с мен по мейла. Това е. А който иска да пречи ей ви я темата, плюйте, пикайте сега ви се е паднало.
 
От: СЕО Състезание 15.06.2013 – 15.09.2013 гярб вечнълс

Ключовата фраза си е добра (по-добра за самите състезатели, отколкото фразата на другото състезание). По-скоро наградите са зле. Едно че докато приключи състезанието, сезонът за почивките ще е отминал, и друго, че за 3 нощувки (или по-малко) някои хора (като мен) не биха се вдигнали да прекосяват страната. За хората в близост до населеното място може и да не е проблем.
 
От: От: СЕО Състезание 15.06.2013 – 15.09.2013 гярб вечнълс

Като стойност не са чак толкова малки тези награди, хотела е 4* All incusive - 3 дни за 2ма човека струват 495 лв.
 
От: СЕО Състезание 15.06.2013 – 15.09.2013 гярб вечнълс

Относно това какъв е организатора и колко заплата получава, мисля че елементарното възпитание не позволява да се задават такива въпроси наживо, а още по малко в публичен форум в интернет.

Десислава ти е отговорила много добре, тя е разбрала какво имах предвид:

Защо реши, че някой от участниците в темата търси работа?
Във запитването на Странникът имаше друг замисъл, но явно ти не си го разбрал!


Та - въпросът ми беше риторичен. Явно е, че имаш пари и самочувствие, но опит нямаш никакъв. Много хора от този форум, всички които писаха в темата ти даваха съвети и ти казваха къде грешиш и какво да направиш, за да успееш. Но ти не се вслушваш в тях. Имаш самочувствие за нещо, което не разбираш. Хич и не ме интересува колко пари получаваш, даже и да получаваш шестцифрена заплата или да си собственика на хотела или на целия комплекс - просто нямаш знания и опит. А тук в този форум има много колеги, които биха ти помогнали, вслушай се в тях и ще спечелиш. Продължавай да правиш нещата както досега - провалът ти е почти сигурен и навсякъде ще виждаш само подигравки.
А впрочем, аз в твоята тема не видях и една подигравка, освен ако смяташ съветите отправени към теб за това.
 

Горе