СМС Известяване [Provider] [SMS Getaway]

Svetliooo

Well-Known Member
Здравейте,
Търся провайдър от който да изпращам СМС за известяване на потребителите.
Естествено първият, за който се сещам е Amazon, но там сумите са 8 цента / бр.
Бях намерил smshub.eu за 5 ст. на бройка, но гледа сега са се ребрандирали и не знам дали още предлагат тази услуга и дали цената ѝ е същата.

Има ли друг български провайдър, който би могъл да предложи такава цена ( 5 ст. ) ?
 
Това успях да намеря, като се фокусирах основно върху български.
Чакам да ми отговорят от linkmobility и още едни.
пс: Повечето цени са без ДДС

Имате ли наблюдения върху някои от изброените ? Имат ли някакви скрити такси ? Добре ли се справят ?

EDIT: Добавям още 2 фирми, които ми отговориха.
 
Последно редактирано:
Кво значение какъв им е сайта? Той и форума е лайно ама пишеш тук?
Нищо лошо за форума, има дори мобилна версия.

Има значение, защото е срамота да не дадеш едни 200-300 лв за сайт тип визитка. Какво говори това за самия бизнес ? Че са такива, които гледат как да спестят всяка стотинка ? Че са занимарили всичко ( ако изобщо работят ) ?
 
Добавих още два провайдъра в таблицата.
От Yesspay ми препоръчаха да си взема телефон и да изпращам СМС-и през него ( хах, не на ръка разбира се ), защото ще имам малко потребители и трудно някой ще ми предложи добра цена.

Но от linkmobility тъкмо ми отговориха, те са ок с това, че ще изпращам сравнително малко смси. И мисля да започна интеграцията с тях.
 
Нищо лошо за форума, има дори мобилна версия.

Има значение, защото е срамота да не дадеш едни 200-300 лв за сайт тип визитка. Какво говори това за самия бизнес ? Че са такива, които гледат как да спестят всяка стотинка ? Че са занимарили всичко ( ако изобщо работят ) ?
Хехехе
 
В списъка има само български и гръцки фирми. Тая услуга се предлага от многобройни западни фирми. Просто търси в Гооглето това - SMS bulk service.

Има 5,000 за $100, и 10,000 за $170.
 
В списъка има само български и гръцки фирми. Тая услуга се предлага от многобройни западни фирми. Просто търси в Гооглето това - SMS bulk service.

Има 5,000 за $100, и 10,000 за $170.
Да, изброил съм само българските.

Добавих и https://crunchsender.com/ . Току що попаднах на тях, предлагат комбинирани услуги за sms, viber & email известия. Но са по скоро насочени към маркетинга, отколкото просто за известяване.
 
Тия цени за 5000 смс на месец ли са? Или плащаш 5000 и като ги свършиш, пак 5000.
 
Тия цени за 5000 смс на месец ли са? Или плащаш 5000 и като ги свършиш, пак 5000.
Добър въпрос. Важно уточнение, което пропуснах да отбележа.

Човека от Yesspay с който говорих ми обясни, че пакета е 5000 смс и ги използваш докато ги има. Но в повечето случаи са срочни, като срока обикновено е 2-3 месеца ( по негови думи ).
Което мен ме отказа, защото аз ще имам 100-200 / месец и няма да мога да ги изхабя.

В това отношение Link Mobility са много добри - при тях имаш 10 лв минимално потребление.
Също така API-то им се развива и ще добавят още и още новости.
Комуникацията ми с тях е много гладка и се разбираме перфектно. Другата седмица подписвам с тях договор. Препоръчвам ги.
 
Аааааа ко стана с мантрите за лъскавия корпоративен вебсайт???
Май услугата е по-важна от лъскавия сайт?
 
Аааааа ко стана с мантрите за лъскавия корпоративен вебсайт???
Май услугата е по-важна от лъскавия сайт?
Този път опита ти за хейт беше слаб, постарай се повече. Link mobility имат ставащ сайт. Не е като нещо от зората на създаването на интернет.
 
Привет на експертите по темата! Аз съм лаик, но търся провайдър за нуждите на рекламна агенция: за организиране на рекламни кампании без фиксирана честота и с различни по големина клиентски бази. Интересува ме фирма, която предлага известяване без задължителен минимален брой съобщения, без месечна такса или с минимална такава и със заплащане на брой доставени съобщения. Моля за съвет, защото най-лесно е да изпратя запитване и да получа оферта, но бих искал да знам какви са подводните камъни.
 
Без да съм експерт по темата, да платиш за нeщо с Delivery Rate 78 to 88% не е много разумно.
https://mobica.bg/ покрива всичките ми изисквания. Недоставените съобщения се подсигуряват със стандартни SMS. И още нещо - цената за съобщение на Мобика е 4 (четири) стотинки , а не 40 - както е написано по-горе. Успех, колеги!
 

Горе