Сайта за gif снимки + facebook сраници към него с приходи

От: Сайта за gif снимки + facebook сраници към него с приходи

Неясна сделка с неясни условия. Повече ми прилича на опит за измама. Обяснявам на незапознатите решили да изкарат набързо пари от фейсбук:

Авторът на темата предлага за продажба:

- сайт с гифчета
- фейсбук страница с около 20 000 потребители.

Това нещо в никакъв случай не струва четирицифрена сума.

Защо:
Трафикът към сайта е 90% от фейсбук. Една страница от 20 000 няма как да ти докарва трафик от 10-11 000 души на ден. (поне не в случая).
Авторът на темата обяснява, че трафика идва от други по-големи страници, които публикуват гифчетата на свободна воля.

Така... кое дава гаранции, че тези големи страници няма да спрат да публикуват гифчетата и да носят трафик към сайта още същия ден, в който бъде прехвърлена собствеността. Как се гарантира на купувача този трафик за 1 година, след като се се изчислява сайта за 4 цифрена сума на базата на годишен трафик и печалби?

Обещания от типа: Ама те ще пускат трафик към вас и в бъдеще звучат несериозно.

Тъй като:
Страниците от които идва трафик могат своевременно да бъдат баннати от фейсбук. Те не са собственост на НИКОЙ освен на фейсбук.
Страниците могат да решат да МЕ ИЗНУДВАТ за пари, за да продължат да ми правят трафик.
Страниците могат да решат да си направят друг сайт към който да насочат трафика.

Мога да дам още примери за това как може да се озовете със сайт без трафик, който не може да си избие парите.

Та питам автора на темата: Това измама ли е или просто не е наясно с цените на "пазара".

п.с. Ще отбележа, че не съм конкурент на автора и не му "завиждам" :) Очаквам сериозни отговори.
 
От: Сайта за gif снимки + facebook сраници към него с приходи

Неясна сделка с неясни условия. Повече ми прилича на опит за измама. Обяснявам на незапознатите решили да изкарат набързо пари от фейсбук:

Авторът на темата предлага за продажба:

- сайт с гифчета
- фейсбук страница с около 20 000 потребители.

Това нещо в никакъв случай не струва четирицифрена сума.

Защо:
Трафикът към сайта е 90% от фейсбук. Една страница от 20 000 няма как да ти докарва трафик от 10-11 000 души на ден. (поне не в случая).
Авторът на темата обяснява, че трафика идва от други по-големи страници, които публикуват гифчетата на свободна воля.

Така... кое дава гаранции, че тези големи страници няма да спрат да публикуват гифчетата и да носят трафик към сайта още същия ден, в който бъде прехвърлена собствеността. Как се гарантира на купувача този трафик за 1 година, след като се се изчислява сайта за 4 цифрена сума на базата на годишен трафик и печалби?

Обещания от типа: Ама те ще пускат трафик към вас и в бъдеще звучат несериозно.

Тъй като:
Страниците от които идва трафик могат своевременно да бъдат баннати от фейсбук. Те не са собственост на НИКОЙ освен на фейсбук.
Страниците могат да решат да МЕ ИЗНУДВАТ за пари, за да продължат да ми правят трафик.
Страниците могат да решат да си направят друг сайт към който да насочат трафика.

Мога да дам още примери за това как може да се озовете със сайт без трафик, който не може да си избие парите.

Та питам автора на темата: Това измама ли е или просто не е наясно с цените на "пазара".

п.с. Ще отбележа, че не съм конкурент на автора и не му "завиждам" :) Очаквам сериозни отговори.
Е, ти си твърди колкото си искаш, че не си му конкурент, ама ще те изкарва точно такъв, както и мен и другите колеги :lol:
Това, което ти сега обясни и попита, аз също питах и обяснявах няколко пъти, но можеш да видиш отговорите му :D
На въпроса ти "Та питам автора на темата: Това измама ли е или просто не е наясно с цените на "пазара"." аз казах и продължавам да твърдя, че си е чиста проба опит за измама/шарлатанство, защото авторът неколкократно заяви, че е наясно с пазара и даже неколкократно, като на малоумници, ни разясняваше формулите , по които е формирал цената си и , че те са стадндартните и бла-бла:lol:
П.С. - мнението ми , както и на колегата, не са спам и офтопик, напротив!
 
От: Сайта за gif снимки + facebook сраници към него с приходи

В НИКАКЪВ СЛУЧЕЙ ТАЗИ ТЕМА НЕ Е ОПИТ ЗА ИЗМАМА! Това твърдение е смешно и не доказано, просто клевета. Относно цената, може да не е формирана много точно, но всеки който е заинтересован може да пише и да се договорим, цената която е заложена не е твърда и подлежи на договаряне.
 
От: Сайта за gif снимки + facebook сраници към него с приходи

В НИКАКЪВ СЛУЧЕЙ ТАЗИ ТЕМА НЕ Е ОПИТ ЗА ИЗМАМА! Това твърдение е смешно и не доказано, просто клевета. Относно цената, може да не е формирана много точно, но всеки който е заинтересован може да пише и да се договорим, цената която е заложена не е твърда и подлежи на договаряне.
Ха!!?? И как да не е шарлатанство бе наглецо?? След като 5 пъти се опитваш да ме убедиш, че ако ти платя 2500 лв. за 5 странички с общо 20К фена + елементарното сайтче, ще си докарвам като досегашния ти трафик/доходи и за 8-12 месеца ще си възвърна тези 2500лв. с постване САМО в тези 5 странички!!?? Колко пъти трябва да ти задаваме ясни и конкретни въпроси да докажеш ти , че с постване САМО в тези 5 странички ще докарвам доходите, за които твърдиш, колко пъти, а?? Защо не отговориш ясно и конкретно бе, наглецо?? Защо не отговориш ясно и конкретно на въпроса кое и как ми гарантира, че след като купя сайта ти, онези другите фб страници, КОИТО САМО ТЕ ТИ ДОКАРВАТ ТРАФИКА, ще ми постват линкове още 8-12 месеца, както досега на теб?? Защо не обориш твърденията на колегата, че никой не може, няма как да даде гаранция за тези страници, защото са на ФБ??
Казах ти мнооого ясно, че не цената ти от 2500 лв е проблем, твое право си е да искаш и 25 000лв! Казах ли ти го наглецо? Казах ти го!
Не цената ти е проблем, а опитите ти да ме убедиш , че ще си възвърна тази цена с постване САМО в твоите 5 странички и , че "гарантираш", че другите страници , КОИТО САМО ТЕ ТИ ДОКАРВАТ ТРАФИКА, ще ми постват линкове още 8-12 месеца, както досега на теб!!! тези ти опити са дефакто опит за измама Сега сигурно някои ще почнат да ме плюят пак, че съм бил параноик и във всеки съм виждал измамник ... така да е ;)
Нямах намерение тук да цитирам части от личните ни, но ти си неспасяемо нагъл и затова ще постна тук линкове към твоите магически 5 странички :
https://www.facebook.com/pages/%D0%9...50803345017005
https://www.facebook.com/Merinjei
https://www.facebook.com/pages/GWIT/428586140587718
https://www.facebook.com/bg.dupetaa
https://www.facebook.com/vicovestatusi
Който има желание, нека прегледа постнатите линкове в тях към сайта ти за гифчета, поне няколко дни назад , и да види колко от тези линкове имат поне по 1 харесване и по 1 споделяне, ПОНЕ ПО ЕДНИЧКО! Ето ти доказателство наглецо, че с линкове в тези 5 странички посмъртно не можеш да докараш упоменатия от теб трафик/доходи!! Или ще твърдиш обратното, а?? :lol:
 
От: Сайта за gif снимки + facebook сраници към него с приходи

В НИКАКЪВ СЛУЧЕЙ ТАЗИ ТЕМА НЕ Е ОПИТ ЗА ИЗМАМА! Това твърдение е смешно и не доказано, просто клевета. Относно цената, може да не е формирана много точно, но всеки който е заинтересован може да пише и да се договорим, цената която е заложена не е твърда и подлежи на договаряне.

Баси дръжте се малко по-сериозно и като предприемачи в тоя форум. Поне си защити като хората сделката и тезата. Какво ми се обясняваш като ощипана госпожица. Ще репортна темата и получаваш червено за несериозно отношение към съфорумци. Тоя пазар го обърнахте на битпазар.
 
От: Сайта за gif снимки + facebook сраници към него с приходи

Привет!

Дай ми едно заверено пдф-че от гугъл аналитикс и една снимчица от адсенс с история, Por favor.

Поздрави!
 

Горе