Сайтмап приблем

ThinkFast

New Member
Здравейте,
имам един wp autoblog. На ден се вкарват по около 120 статии. В момента е с около 7800 статии.
От няколко дена имам сериозни проблеми със сайтмапа. Я не се отваря, я грешки хвърля и куп други. Г не може да си го вземе със дни.

Пробвах няколко различни плъгина и съм се замислил дали да не направя свой. С този обем статии и нуждата от бързо пингване на Г със предоставянето на сайтмап най подходящо ми се струва едно плъгинче което:
1. да се изпълнява не по време на вкарване на пост-а, не по време на даунлоуд на xml-а, а с крон задача примерно през 2-3 часа + пинг към Г.
2. не прави компресия за да не товаря процесорчето.
3. Има опция да слага само последните ХХ страници, т.е. като му задам 1000 да знам че в сайтмапа ще има 1000 урл-та.
4. Голям плюс ще е да не генерира файла всеки път наново, а само да добавя отзадя новите урл-та
5. По повод на т.4 току що ми хрумна и друго. Ще е удобно всеки месец да си прави нов xml, който автоматично да се праща на Г и/или да се добавя в robots.txt като сайтмап (Sitemap:sitemap10-2010.xml)

Давайте някакви идеи че ми писна да тествам плъгинчета и не ми се и занимава. Ще съм благодарен някой който има голям блог да сподели какъв плъгин ползва. :(
 
От: Сайтмап приблем

То имаше някакво ограничение за размера на сайтмапа. Над еди-колко-си kb или entry-та трябваше да се сплитне на няколко файла и си има един sitemap-index който ги указва. И така се избягва тоя проблем с огромните файлове.
 
От: Сайтмап приблем

Аз ползвам Google XML Sitemaps имам 25к статии и проблеми няма всичко е иднексирано сайтмапа се отваря. Дори се класира много добре. Ако не ти е скопена темата обикновено след всеки пост има пинг в WP така, че не ти трябва допълнителен. Моя агрегатор е на около 6 месеца. Ако те интересува нещо друго питай на лично.
 
От: Сайтмап приблем

Аз ползвам Google XML Sitemaps имам 25к статии и проблеми няма всичко е иднексирано сайтмапа се отваря. Дори се класира много добре. Ако не ти е скопена темата обикновено след всеки пост има пинг в WP така, че не ти трябва допълнителен. Моя агрегатор е на около 6 месеца. Ако те интересува нещо друго питай на лично.

Намерих го, ползвал съм го преди доста време но ми даваше някакви проблеми. Сега ще пробвам и ще видя какво ще стане.

Едит: Още не се е бъгнало плъгинчето, май ще го сложа и на другите сайтове. Сложил съм му лимит за 1000 записа. След около седмица - две ако е стабилен, ще му добавя опция примерно всяка седмица да си създава sitemap[month]-[year].xml за архива и да ги адва в robots.txt-то
 
Последно редактирано:

Горе