Сайтовете за намаления - мошенници?? /grabo.bg

netsurfer

Well-Known Member
Гледам тази оферта в грабо - http://grabo.bg/dve-noshtuvki-sas-z...a-v-spa-hotel-selekt-na-polovin-tzena-03w4ndk

Тази информация:
Изберете своя пакет за двама възрастни:

• Настаняване в стандартна двойна стая - две нощувки със закуски, плюс две вечери за 198лв, вместо за 396лв;
• Настаняване в луксозна стая - две нощувки със закуски за 198лв, вместо за 396лв.

Отварям сайта на хотела и:

Код:
http://www.spahotelselect.com/t-ceni.htm
И реално намалението за нормална стая е около 50 лева за делничен ден, а за луксозна е дори по-малко, защото 290 лева е с включена вечеря, а в грабо за 200 без вечеря :)

Няма да коментирам, че в Грабо пише 5 звезден хотел, а в коментарите 4*
 
Последно редактирано:
От: Сайтовете за намаления - мошенници?? /grabo.bg

И какво общо има грабо? Виновни са си тези от хотела, поне така мисля де, не съм запознат много с тези сайтове.
 
От: Сайтовете за намаления - мошенници?? /grabo.bg

И какво общо има грабо? Виновни са си тези от хотела, поне така мисля де, не съм запознат много с тези сайтове.
НЕ могат ли да откажат? Или те на сляпо приемат всичко. Аз така се прецаках вече с един ваучер за хотел във Велико търново, но все пак се оказаха коректни и ми върнаха парите ... да проверяват сделките преди да ги пускат ...
 
От: Сайтовете за намаления - мошенници?? /grabo.bg

Конкретно за грабо не мога да кажа на 100% но знам как работят подобни на него сайтове. Наемат агенти /на които не плащат никак зле/. От тях изискват да намират бизнесмени които да се съгласят да направят голямата отстъпка. За всяка сделка получават също не лоша комисионна. И само предполагам че примерно агента ги е посъветвал да завишът реалната цена за да изглежда отстъпката по-голяма... понеже пък на агентите им изискват над 50% отстъпка примерно която трябва да договорят. Колкото повече успешни сделки толкова повече парички за агента... Явно някой агент е хитрувал вероятно без знанието изобщо на хората от грабо.
 
От: Сайтовете за намаления - мошенници?? /grabo.bg

Аз мисля, че нещо на хотела не му е чиста работа в сайта който даде колегата по-горе
Цената за двойна стая лукс е 175лв. Аз обаче им намерих други техни оферти на адрес
http://select-tourism.com/page.php?name=spahotelselectprices

явно са на принципа колкото вземим от клетниците толкова
 
От: Сайтовете за намаления - мошенници?? /grabo.bg

От край време думата "Промоция" е загубила всякакъв смисъл и е на принципа - колкото толкова ...
 
От: Сайтовете за намаления - мошенници?? /grabo.bg

нормално е, всички го правят :)
 
От: Сайтовете за намаления - мошенници?? /grabo.bg

Крайно некоректно е, сайт с толкова голяма аудитория да подвежда по този начин собствените си потребители. В крайна сметка обаче, това си е за сметка на сайта и на рекламодателя, които си трупат отрицателна репутация....
 
От: Сайтовете за намаления - мошенници?? /grabo.bg

Преди да се юрнете към подобни покупки е добре да се замислите "трябва ли ми изобщо това предложение или мога да си вложа парите в нещо по-наложително". За другото което е добре да обърнете внимание е "Имам ли време за даденото предложение (повечето неща обикновено са делнични дни)" или "Тази вечеря ще ми излезе вместо 50 лв., 25 лв., но е на другия край на града или извън него. Колко пари ще дадете за бензин до там и обратно? А бакшишите? Не е ли по-добре да отидете в ресторанта по-близо до вас, в който всъщност вечерята пак ще ви излезе 25 лв... но реално ще бъдат 25 лв..."

Не съм се възползвал от услугите на подобни сайтове, но и надали ще го направя скоро. Има достатъчно промоции през цялата година за какво ли не и от самите хотели, ресторанти и т.н.
 
От: Сайтовете за намаления - мошенници?? /grabo.bg

офф топик:

"Тази вечеря ще ми излезе вместо 50 лв., 25 лв., но е на другия край на града или извън него. Колко пари ще дадете за бензин до там и обратно? А бакшишите? Не е ли по-добре да отидете в ресторанта по-близо до вас, в който всъщност вечерята пак ще ви излезе 25 лв... но реално ще бъдат 25 лв...

Нали знаеш, че българина като види промоция се избива да купува - не, че му трябва ама нали е на промоция и няма значение, че ще даде 10 лв. за бензин за да вземе нещо с 2 лв. по евтино. :wink:
 
От: Сайтовете за намаления - мошенници?? /grabo.bg

:lol::lol:КОЙТО Е ПРОФЕСИОНАЛИСТ НЕ РАБОТИ С ВАЛЧЕРИ...... АКО ИСКАТЕ ДА БЪДЕТЕ "РАЗКРАСЕНИ" ДО НЕУЗНАВАЕМОСТ КУПЕТЕ СИ ВАЛЧЕР..... :lol::mad:
 
От: От: Сайтовете за намаления - мошенници?? /grabo.bg

АЗ ЗНАМ , ЧЕ ГРАБО си изкарва парите за сметка на работещия персонал,а те за какви ли стотинки работят ????? ...... хора доверете се на проверените неща !!!!! не давайте парите си без да сте проверили къде отивате..... !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
От: Сайтовете за намаления - мошенници?? /grabo.bg

Скоро купихме с брат ми на майка ми и на баща ми ваучери за СПА хотел в Пещера, и бяха МНОГО доволни..
50 лева за 1 нощувка за двама със закуска, и ползване на някви джакузита.. сауни.. парни бани..
Бяха МНОГО доволни..

Аз лично съм си пазарувал няколко пъти от гработо и съм доволен..
Гледайте какви оферти взимате и това е..

Нормално е да пише 50% отстъпка,а реално да е 20% .., но на кой му пука.. това си е търговски трик, който НЕ малко хора и магазини и големите вериги използват..
Примерно, ако тръгнете по центъра на Пловдив, ще видите, че на всеки втори магазин пише ОТСТЪПКА, Ала бала.. 50% .. влизаш вътре и гледаш обувки от 200 на 100 лева.. :lol: , говоря за обувки, които преди месец са били да кажем 150 лева..

Абсолютно нормално си е..
Избирайте повечко време(за почивката говоря) и все ще Ви изкочки някоя готина офертичка ;)
 
От: Сайтовете за намаления - мошенници?? /grabo.bg

НЕ могат ли да откажат? Или те на сляпо приемат всичко. Аз така се прецаках вече с един ваучер за хотел във Велико търново, но все пак се оказаха коректни и ми върнаха парите ... да проверяват сделките преди да ги пускат ...

От една страна не се сещам какъв може да бъде механизмът, по който сайтовете за групово пазаруване могат да проверят на 100% дадена оферта. А България сме такива дяволи, че 99% от офертите имат уловки или скрити мизерии, които определени хора не забелязват, но други, като теб, се дразнят. От друга страна, ако хората не ги беше срам да си търсят правата, може би отдавна нещата щяха да се пооправят.
Скоро един приятел беше ходил с ваучер на "Пълно почистване + ароматизатор" за 6лв., но се оказа, че не било включено подсушаване и ако искал да му подсушат колата струвало още 3лв. ;]]
 
От: Сайтовете за намаления - мошенници?? /grabo.bg

Истината е че всеки иска да продаде нещо и то не подбира средставата.
Лошото е че и потребителите не си търсят правата като са измамени или подведени
 
От: Сайтовете за намаления - мошенници?? /grabo.bg

Никога не съм вярвал на такъв тип сайтове като Грабо
 
От: Сайтовете за намаления - мошенници?? /grabo.bg

Здравейте,
към останалите коментари иска да добавя още един неприятен детайл:
Редовно ползвам/х услугите на тези сайтове. Ясно ми е че отстъпките не са реални, но основното което ме превличаше е:
- удобно е да се търси измежду голям брой оферти
- цената дори и без отстъпка разчитам че поне не е завишена
- ревю-тата на хотелите от потребителите на тези сайтове

По принцип до момента (около 17 почивки 10 от които в грабо :) ) оценките които съм поставял са били над средните и никога не се бях заглеждал какво става когато оценката е ниска. При последната почивка за първи път поставих оценка "1" на 4* хотел (тъй като нямаше по-ниска). И дни по късно жена ми реши да провери какво съм написал и изненада. Всички мнения с оценки 4,5 се бяха появили но нашето го нямаше.

Като обощение: просто не се доверявайте на оценките в грабо (за останалите сайтове не знам).
 
От: Сайтовете за намаления - мошенници?? /grabo.bg

Като ще рови сред оферти на такива сайтове, сред първите неща е да се проверят настоящите оферти от официалния сайт на услугата, после (ако е хотел) за мнения - в сайтове от рода на tripadvisor/booking.com. Ако вземате мненията за 100% достоверни и акуратни, то накрая рискувате да не си изберете хотел изобщо. ;)

А това за разликата в реалната отстъпка далеч не е българско изобретение. Прави се навсякъде.
Не мисля, че това трябва да ви тревожи, все пак като сте решили да ходите на почивка и имате бюджет Х, се разполагате според него и водещо би следвало да е съотношението - качество, местонахождение, удобства спрямо вашите нужди и цена (а не колко точно е голяма отстъпката). Вглъбявайки се в дребни детайли, човек лесно би си развалил удоволствието от цялата инициатива.
 
От: От: Сайтовете за намаления - мошенници?? /grabo.bg

офф топик:



Нали знаеш, че българина като види промоция се избива да купува - не, че му трябва ама нали е на промоция и няма значение, че ще даде 10 лв. за бензин за да вземе нещо с 2 лв. по евтино. :wink:

Не е само българина. Има държави, в които нещата хората са още по-зле в това отношение.
 

Горе