Сайтове където мога да рекламирам бар.

tanipo

Well-Known Member
Колеги давайте идеи за безплатни опции.

Поздрави
 
От: Сайтове където мога да рекламирам бар.

Гугъл - безплатна реклама на заведения


Както и във всеки сайт за обяви.
 
От: Сайтове където мога да рекламирам бар.

Това ясно. Какво имаш предвид под "безплатна реклама за заведения " Places for Business ли?

Аз търся по-скоро конкретни сайтове.
 
От: Сайтове където мога да рекламирам бар.

пишеш в Гугъл - безплатна реклама на заведения и излизат сайтове
 
От: Сайтове където мога да рекламирам бар.

Твой ли е бара? и в къде е ? :)
 
От: Сайтове където мога да рекламирам бар.

Не е мой, на клиенти е. Аз вече съм изкарал доста сайтове, ама викам някой колега може да ме изненада.
 
От: Сайтове където мога да рекламирам бар.

Твой ли е бара? и в къде е ? :)

И мен ме интересува това.
 
От: Сайтове където мога да рекламирам бар.

Горе вече посочих, че не е мой бара. Иначе е в София.
 
От: Сайтове където мога да рекламирам бар.

От две години се каня да отворя бар.
толкова идеи съм налял в него че всеки момент ще се скъса пружинката :)
Но съм разчекнат дали да е на морето, или в софия
в София е море цяла година, както казват :)
 
От: Сайтове където мога да рекламирам бар.

Наскоро един от по-популярните рап изпълнители в България си отвори бар, в който пуска по-различна музика в София и се радва на успех начинанието. Ако можеш да предложиш нещо по-различни ще пожънеш успех в София според мен, докато на морето със всякаква идея ще си успешен, но в един определен период в годината. Поне според мен е така де, нямам преки наблюдения. Аз по такива места не ходя много друго си е на механичка или лятото в двора на някоя къщурка да запиваш.
 
От: От: Сайтове където мога да рекламирам бар.

Наскоро един от по-популярните рап изпълнители в България си отвори бар, в който пуска по-различна музика в София и се радва на успех начинанието. Ако можеш да предложиш нещо по-различни ще пожънеш успех в София според мен, докато на морето със всякаква идея ще си успешен, но в един определен период в годината. Поне според мен е така де, нямам преки наблюдения. Аз по такива места не ходя много друго си е на механичка или лятото в двора на някоя къщурка да запиваш.

Ходих в един хитов бар с име на сладолед два пъти понеже ми надуха главата колко бил хитов...
ТОТАЛНО РАЗОЧАРОВАНИЕ И ДВАТА ПЪТИ.
Слязох долу на подземното ниво има кухня остъклена.
През няколко часа излизат 3-4ма с мазни престилки и носещи кашони и чували с отпадъци, понеже няма друг изход минават покрай всички маси за да изнесат бклука...
Снимките на менюто нямат нищо общо с реалноста!!!
А мухата И ХЛЕБАРКАТА КОЯТО ВИДЯХ НА МАСАТА МИ - ПРОСТО МИ РАЗБИХА ВЯКАКВИ ДЕТСКИ ИЛЮЗИИ!!!
За жалост дори бях завел една нова радост там и се изложих много...

Не ми върви на заведения в София...
тя темата май беше за друго...
 
От: Сайтове където мога да рекламирам бар.

Колега, мерси за предложението :). Не се бях сетил по-рано да фейса :).

Айде бе няма ли някой нишова директорийка нещо да даде.
 
От: Сайтове където мога да рекламирам бар.

Е нали ти казах отваряш гугъл и пишеш: безплатна реклама на заведения излизат около 382 000 резултата
 
От: Сайтове където мога да рекламирам бар.

Така намерих няколко сайта. Още още ми трябва, сайтове, гидове за София, каталози, фейсбук групи....
 
От: Сайтове където мога да рекламирам бар.

Колега вместо да си губиш времето тук според мен по добре ходи търси не се мотай, тука ако има хора които знаят това което търсиш най вероятно те рекламират там и надали ще ти кажат нещо а за другите които искат да ти помогнат знаят колкото теб . Успех
 
От: Сайтове където мога да рекламирам бар.

Колега вместо да си губиш времето тук според мен по добре ходи търси не се мотай, тука ако има хора които знаят това което търсиш най вероятно те рекламират там и надали ще ти кажат нещо а за другите които искат да ти помогнат знаят колкото теб . Успех

Пропусна още нещо - третите, такива като мен, които няма да приемат да рекламират безплатно бар и се надсмиват на това: някой да иска да мине метър и да търси да си прави безплатна реклама.
 
От: Сайтове където мога да рекламирам бар.

bar.bg, disco.bg - само незнам дали са безплатни
 
От: Сайтове където мога да рекламирам бар.

Сега въпроса е дали търсиш само публичност или искаш сайтове, който ще привлекат хора към бара ти.

Аз лично бих заложил на сайтовете за групово пазаруване като Grabo например. Признавам си, че не купувам от тях, а и може би от 4-5 години не съм пускал оферта по такива сайтове, но принципно са полезни, стига да успееш накрая да си доволен от това, което ще ти излезе рекламата в такива места. В един добър случай ще си на нулата, в един малко по-добър случай ще си и малко на печалба, но най-важно е да привлечеш хора към съответния бар нали, не гониш първоначална печалба от тях.

Друг добър вариант, ако търсиш дългосрочен ефект за бара би било да го вкараш в TripAdvisor и да си поиграеш акаунта на бара там да е привлекателен и като информация, снимки, както и като ревюта. Може пък да привлечете доста туристи към него така. Това лично за себе си не съм го пробвал, но бях разглеждал барове по Пампорово, които имат позитивни ревюта там и туристите им се радват. Въпроса е дали има смисъл това да се прави за София - но ти ще си прецениш. Ако проработи - TripAdvisor не е единствения интернационален сайт, от който хората черпят информация за това кои места си струват да се посещават, просто е най-известния. Така че намираш и други сайтове като него и се опитваш да привлечеш колкото се може повече туристи.

Третото нещо, което можеш да направиш - ако бара с близо до хотел, можеш да се разбереш с хотела на някаква схема за делене на печалбата от клиентите, които ти докарат. После представяш общата ви оферта, която сте изготвили с управителя на хотела пред туристическите агенции в България, които се занимават да развеждат чужденци наоколо. Ако туристическите агенции харесат идеята ви, ще ви доведат доста туристи, които пак са си клиенти.

Друго - ако бара предлага гледане на мачове през уикенда и ШЛ през делниците, или ако реши да го предлага - овършаваш всички фен-сайтове и фен-клубове на феновете на чуждестранни отбори, тъй като те по-трудно могат да следят всеки мач на своя любим отбор ходейки на стадиона, така че гледат мачове по телевизията. Доста често с компания от същия фен-клуб. И тъй като в София има доста фенове на тези отбори - можете да си направите много добра реклама и да си осигурите постоянна клиентела. Само внимавайте да не поканите прекалено много различни фен-клубове, докато не сте наясно с колко от тях едновременно можете да се справите, тъй като не искате да захапете по-голяма хапка, отколкото можете да преглътнете.

И друга идея за привличане на клиенти, когато заведението е по-празно - огранизирайте турнир по белот с награда за победителя каса бира. Една каса бира преди струваше около 12-14лв. на склад, сега не знам колко е. Но не е нещо фрапантно. А ако се разчуе за турнира и дойдат повечко хора, това са ви към 20-тина човека, които ще играят белот в продължение на 2-3-4-5 часа, а не можеш да стоиш в заведение толкова дълго на едно кафе само. Т.е. все ще си избиете парите и сигурно ще сте и на печалба. Тази идеята ти я споделям, тъй като има/имаше един бар тук в Пловдив, който огранизираше такъв турнир всяка неделя следобеда. Едва ли щяха да го правят, ако нямаха полза. :)

Иначе не знам дали идеята ти е привличането на повече клиенти за бара, но ако това търсиш - горните неща са безплатни или почти безплатни в крайна сметка, но приложени правилно могат да ви качат месечния оборот с доста.

ЕДИТ: И ако ще залагаш на варианта с туристите, Google има една относително нова функция, мисля че беше за Google Places. Т.е. когато изкара ресторанта ти при търсене в Google Places, също така и изкарва менюто на ресторанта, за да може потребителя да го разгледа. Не знам само дали Google.bg прави същото, не работя в сферата. Ако искаш менюто на бара да излиза при Google търсене, потърси Google от кои сайтове черпи информация за менютата, мисля че бяха 2-3 от по-известните международни сайтове за събмит на места за развлечение. Вкарваш сайта в един или всички от тези международни сайтове, за да можеш да вкараш и менюто в тях. След това Google ще може да използваха тяхната база данни, за да показва менюто на потребители, които правят Google търсене.

Само внимавай, защото понякога дори да актуализираш менюто в тези сайтове, Google продължава да си изкарва старото не update-нато меню.

И така.

Поздрави!
 
Последно редактирано:

Горе