Сайт за автомобилни обяви

Amigo0o

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
29   0   0
footer.png


Продава се страхотен сайт за автомобилни обяви.

Има идея за монетизиране чрез онлайн магазин или платени топ обяви, но аз лично не успях да намеря източник на стоки за онлайн магазинът и това което исках да продавам.

При евентуална продажба ще прехвърлим сайта, домейна, както и фейсбук групата.

Във Варна има около 10-тина коли с лепенки на въпросния сайт по тях, те се запазват и след продажбата и няма да бъдат махани от колите.

Цена: 399 лв
 
Последно редактирано:
От: Сайт за автомобилни обяви

Сайтът вмомента има ли дори и минимална печалба от нещо? Как са посещенията, колко от обявите са реални(т.е. не са събрани от разни други сайтове).
 
От: Сайт за автомобилни обяви

..........................
 
Последно редактирано:
От: Сайт за автомобилни обяви

@antonioganchev както казах има начин за монетизация, но към момента сайта не е монетизиран, както виждаш дори не съм му поставял реклами. Посещенията към последните месеци са около 500 месечно, без никаква реклама и обновявания в новините и съдържанието на сайта.

@vkk1 вложените пари са грубо към 500-600 лв, отделно е работата и часовете които съм отделил. Няма как да продам нещо за 50-100 лв при положение че съм дал 5-6 пъти повече, по-добре да го затворя след 1-2 години, ако не го монетизирам до тогава, от колкото да го продам на безценица. Това е цената, ако има желаещи може да се направи някакъв коментар.

Ако имате допълнителни въпроси съм на разположение да отговарям :beer:
 
От: Сайт за автомобилни обяви

амиго, чест ти прваи така откровено да отговаряш ама нали разбираш ,че тва което ти си вложил може да е много над това което един купувач е склонен да вложи

сайтчето е хубаво ама тая тема я има по донлоудите, ако се поровя ще намеря линкове

какво има вътре за 500-600 лева?

домейна е готин определено, обаче само за един домейн и тема дето е свалена от продажба демек няма съпорт кое струва 999 кинта?

тая фейсбук група колко е голяма и активна ли е?
 
От: Сайт за автомобилни обяви

кат помислих малко - не проявявам интерес

не знам какво трябва да ми кажеш та да се навия. хареса ми домейна ама не чак толкоз че да дам един бон за домейн

успех с продажбата
 
От: Сайт за автомобилни обяви

амиго, чест ти прваи така откровено да отговаряш ама нали разбираш ,че тва което ти си вложил може да е много над това което един купувач е склонен да вложи

сайтчето е хубаво ама тая тема я има по донлоудите, ако се поровя ще намеря линкове

какво има вътре за 500-600 лева?

домейна е готин определено, обаче само за един домейн и тема дето е свалена от продажба демек няма съпорт кое струва 999 кинта?

тая фейсбук група колко е голяма и активна ли е?

@kreten за тази ниша 500-600 лв са нищо при положение какви играчи има в момента. Разбирам да съм вложил 500 хилки и да му искам милион, но за цена от 1000 лв не мисля че е толкова недостижимо, а ако няма желаещи да го купят, здраве да е, ще си го държа още няколко години и ако имам шанса ще го развия. Нишата си е тежка и си е нужен ресурс за развитието на подобен сайт, а към този момент ако реша да го развивам, означава да зарежа всички други мои проекти и да налея всичко в този сайт.

Както казах съм склонен и на лек коментар но не и да го продам на безценица.
 
От: Сайт за автомобилни обяви

@kreten за тази ниша 500-600 лв са нищо при положение какви играчи има в момента. Разбирам да съм вложил 500 хилки и да му искам милион, но за цена от 1000 лв не мисля че е толкова недостижимо, а ако няма желаещи да го купят, здраве да е, ще си го държа още няколко години и ако имам шанса ще го развия. Нишата си е тежка и си е нужен ресурс за развитието на подобен сайт, а към този момент ако реша да го развивам, означава да зарежа всички други мои проекти и да налея всичко в този сайт.

Както казах съм склонен и на лек коментар но не и да го продам на безценица.

амиго, това не отговаря на въпроса ми - какво има зад тия 500-600 лв. чесно аз не бих го продал за 100 лв

начи на едно мнение сме ама говорим за различни неща. не ща да ти разводнявам темата повече

успех с продажбата
 
От: Сайт за автомобилни обяви

амиго, това не отговаря на въпроса ми - какво има зад тия 500-600 лв. чесно аз не бих го продал за 100 лв

начи на едно мнение сме ама говорим за различни неща. не ща да ти разводнявам темата повече

успех с продажбата

Ако някои се интересува за какво съм ги вложил тези пари нека да ми пише ЛС и ще му кажа кое колко е струвало. Не мисля да описвам в темата кое колко струва по сайта и около него.

Мерси.

ПП: Забелязал съм че в темите в пазар раздела, ако за цена е поставяне по договаря повечето започвате да питате защо няма цена, а като има цена започват едни големи коментари ама как ама защо, еми толкова е цената. Най-вървежните оферти са за по 10-20 лв за фенове за фейсбук групи, стане ли въпрос за 3 цифрени или 4 цифрени суми, работата става страшна ...
 
Не, че се заяждам нещо колега, но.. хората не ги интересува какво си вложил, те гледат каквото е на лице.

Ще ти дам пример с колата ми, която в момента си продавам.
Вложил съм в нея 2500 лева. Купил съм я за 3300 .. като сложиш 2500 вложени прави 5800 лева.

Сега се опитвам да продам колата си за 3500 лева.. и не мога .. нищо, че колата е супер и няма да я барнат още бая време..

Именно това ти обяснявам .. че много трудно ще спечелиш потребител, като му обясниш какво си вложил..

Най-реалната сметка се прави по:

- Посещенията(твойте са нищожни)
- Приходите (твойте са 0)
- Цената на сайта
- И естествено "потенциала"

Не мисля, че ще му вземеш много пари на този сайт.. 200 ако успееш ще е мегадобре.

Не се заяждам нито нищо.
Успех с продажбата.
 
От: Сайт за автомобилни обяви

Цената на кола и цената на сайт нямат място за сравнение, цената при колата с всяка изминала година спада, докато при сайтовете не е точно така.

Няма повече да коментирам как и защо е такава цената на сайта, които има интерес да ми пише и може да се договорим за лек коментар.

А за цени от сорта на 100-200 лв за сайта няма как да стане, не съм задрапал толкова за пари че да го давам на безценица.

ПП: Ако има собствени на онлайн магазини свързани с автомобили, части, аксесоари и т.н. да ми пишат също. :)
 
От: Сайт за автомобилни обяви

wordpress + autotrader themes + 500 уникални + .bg домейн и хост е = 999 лв. :shock:
А сега моя сметка wordpress (безплатно) + autotrader themes (безплатно) + 500 уникални (добра СЕО оптимизация "с малко четене всеки ще се справи и без пари" + 200 лв. за реклама и това ще генерира от 500 до 1000 уникални за 3 - 4 месеца) + .bg домейн и хост (120 лв.) е = 320 лв. слагам ги грубо 400 лв. не не е като 999 лв.
 
От: Сайт за автомобилни обяви

Ако не успееш да продадеш сайта, бих ти купил домейна и логото, само те ми харесват от целия сайт.
 
От: Сайт за автомобилни обяви

За съжаление не успях да видя въпросната страница, аз от няколко месеца се опитвам да "продам" такъв за скромната сума от 75$ с ПР2 и домейн и въпреки всичко удрям на камък.
 
От: Сайт за автомобилни обяви

Стига спам тука. Цената се определя от сечението искане-предлагане.
Домейна е топ.
Аз продадох български ком домейн за 5000 лв на българин (при това без да е топ). Така, че нека иска човека.
 
От: Сайт за автомобилни обяви

Topcars.bg is part of the MSKey Group media network

Хммм, верно ли?

Малко трудно да развиеш сайт, като конкуренцията нощи почти същото име....
 
От: Сайт за автомобилни обяви

@MadBoy92 логото е правено по поръчка от дизайнер тук във форума и има още 2 разновидности.

@mihluzin конкуренция има навсякъде, а в автомобилните обяви е голяма.. но до колкото виждам домейна които си публикувал не е за авто обяви.

Според мен сайта може да се развие и монетизира добре с малко вложени пари за офлайн реклама. Малко, малко 2 хилки поне ... изработката на рекламните материали не са от най-евтините неща. :)
 
От: Сайт за автомобилни обяви

Обявявам цена от XXX лв днес и утре ако има някои да го купи да заповяда ще му бъда благодарен, стана беля и трябва да събера спешно една сума пари. - изтекла оферта
 
Последно редактирано:
От: Сайт за автомобилни обяви

Ъпдейт на темата :)

Домейнът е много хубав и за авто каталог, авто новини, онлайн магазин и каквото се сетите свързано с автомобили. :)
 

Горе