Продава се: Сайт за запознанства и сайт за качване на снимки

Zu.ly

Member
Рейтинг - 100%
3   0   0
Здравейте,

От много време насам "стопанисвам" два сайта, но така и никога не отделих време, за да ги монетизирам. Смятам, че и двата сайта (+домейни) имат добър потенциал, но нямам необходимото време да отделя, а и често казано нямам вече интерес към тематиката. И двата сайта са насочени към България и посетителите са българи.

Сайт за качване на снимки - 700 лева

Информация за сайта
  • Сайтът предоставя възможно за бързо и лесно качване на снимки, без регистрация
  • Излиза на първо място за топ ключова дума в нишата
  • Онлайн от 2010 година
  • Има над 114 000 качени снимки към този момент
  • Налична е секция, в която потребителите могат да се регистрират и да си създават галерии и slide shows
  • 590 регистрирани потребителя
  • Дневно се качват средно между 40 и 70 снимки
  • Наличен е административен панел, през който могат да бъдат маркирани снимки като лични, да се избират снимки, които да излизат на фон, да се трият снимки, да се разглеждат качени публични и лични снимки
  • Качваните снимки са от разнообразен характер, като се наблюдава ръст в съдържание тип NSFW. Броят подобни снимки значително нарастна в последната година, като грубо се качват над 50% подобни снимки
  • Сайтът е с custom PHP скрипт, галерията с регистрация ползва GalleryCMS
  • Сайтът не е бил рекламиран или промотиран от години, но продължава да държи относително постоянен трафик.
Разходи
  • Домейн с разширение .be (платен до Март 2018) - около 100 лв. на година
  • Хостинг (в момента е в DigitalOcean) - $5 за съврър и $10 за storage на месец
  • Общо: $15 на месец + 100 лв. на година за домейн
Какво получавате?
  • Прехвърляне на собственост на домейна
  • Помощ при прехвърляне на сайта и съдържанието му
  • Разяснения за работа със сайта и административната част
Google Analytics за последните 5 месеца (не бях сложил tracking код преди това и ползвах tyxo.bg) - http://imgur.com/m3xdZBl

Сайт за интимни запознанства - 900 лева

Информация за сайта
  • Сайтът ползва платена система от Code Canyon - https://codecanyon.net/item/okdate-complete-dating-platform-website-iosandroid-apps-backend/12328654
  • Самата система има опция за добавяне на монетизация, но аз лично не съм я интегрирал
  • Излиза на първо място за топ ключова дума в нишата
  • Онлайн от 2008 или 2009 година
  • Има над 60 000 реални регистрирани потребителя (от България) към този момент
  • Сайтът е оставен на тотален "самотек" от няколко години, т.е. абсолютно никаква поддръжка и реклама
Разходи
  • Домейни с разширение .com и .net (платени до Октомври 2017) - около 40-50 лв. на година (общо)
  • Хостинг (в момента е в DigitalOcean) - $5 за съврър
  • Общо: $5 на месец + 40 лв. на година за домейни
Какво получавате?
  • Прехвърляне на собственост на домейна +
  • Помощ при прехвърляне на сайта и съдържанието му
  • Разяснения за работа със сайта и административната част
Google Analytics за последните 1.5 години - http://imgur.com/YD3SWl9

Вероятно пропускам доста неща, но съм насреща за разяснения. Желанието ми е да съм прозрачен за всеки аспект от сайтовете, така че с удоволствие бих споделил опита си до сега с поддръжката на тези сайтове, при наличие на сериозни купувачи.

Намирам се в София, така че съм отворен и за лична среща, ако има сериозен интерес.

Пишете ми на лично за повече информация.

Поздрави!
 
Последно редактирано:
Може ли линк към сайта за запознанства? Никакви приходи ли няма?
Благодаря!

PS: Явно системата която ползваш е доста стара и вече не се поддържа.
 
Здравей ако може и на мен линк към сайта за запознанства.
 
Здравейте, писах на всички лично съобщение. Пишете ми на лично, ако имате допълнително въпроси.

@Welder Сайтът за запознанства правеше по около 80-100 лв приходи от СМС-и преди години, още в началото, но тогава и платформата беше различна, custom PHP. След като смених 2 пъти визията и функционалността, остана този последния вариант, който така и не монетизирах.

По принцип смята, че ценното е базата от потребители, както и домейна. Ако се избере добра платформа и се отдели време за популяризиране, мисля, че има потенциал за развитие. Пак казвам, аз лично нямам желание да се занимавам със сайт в тази ниша, иначе го "пазя" от години с идеята да го развия, но тъй като само правя разходи, реших да се опитам да продам сайтовете.
 
Здравей,
Интересувам се от сайта за запознанства ако все още се продава пратими инфо на лично.
Благодаря.
 
Стоят ли още ? Ако може да им хвърля по едно око
 
И аз бих искал да видя кои са сайтовете, ако е възможно на лично съобщение. Благодаря.
 

Горе