Сайт за запознанства

shelby

Member
Въпро са ми е как и скоя език може да се направи сайт за запознанства като aha.bg ?
 
От: Сайт за запознанства

PHP, MYSQL - Това най основно ;) Също ще ти трябва HTML, CSS, JavaScript абе доста са ;)
 
От: Сайт за запознанства

Най-добре да си намериш готова система и да я преработиш:)

PS:някой от готовите системи които можеш да ползваш са-OsDate,iFDate,vldpersonals и Dolphin само трябва да си намериш от каде да ги драпнеш и да разбираш от HTML,PHP и MySQL да си я редактираш
 
Последно редактирано:
От: Сайт за запознанства

или казано накратко 2-3 хиляди лева и хората ще ти направят :) защото и дизайнер ще ти трябва още хиляда лева за реклама ;)
 
От: Сайт за запознанства

Ако тръгнеш сам да си пишеш т.нар. CMS - система за управление на съдържание на сайта за запознанства, ще ти трябват 2-3 години практическа работа като уеб програмист. Всъщност ако умееш да програмираш може и за няколко дни до максимум месец да създадеш система, ако преправяш готови сорсове. По този начин аз понаписах приложение за Windows, без да съм програмирал на C#.
 
От: Сайт за запознанства

в тая ниша доста хляб има ама е и доста заета
 
От: Сайт за запознанства

аз само като видя колко БГ сайтове има за запознанства над 50.. а смятай колко са тези от ЮС... съжалявам че преди 1-2 години не направих сайт за запознанства тогава да имаше 10-15 най много
 
От: Сайт за запознанства

аз само като видя колко БГ сайтове има за запознанства над 50.. а смятай колко са тези от ЮС... съжалявам че преди 1-2 години не направих сайт за запознанства тогава да имаше 10-15 най много

Направи го:
По-идеен
По-забавен
По-безплатен
+1,2 неща, които са уникални (поне за България)
 
От: Сайт за запознанства

Снятан да го правя на php (фурмолярите и тези неща ) .Нещо по просто .
Но как ще мога да намеря потребители за моя сайт ?
 
От: Сайт за запознанства

Ето я и мойта логика:

Купуваш - $99 скрипт - за да ти е лицензиран да не ти праят проблеми влдперсоналс
Кодер - $200-$300 - за да ти направи сайт както ти искаш
Дезаин - $200 - не повече от толкова
Реклама - около $800-$1000 - ама рекламата си я правиш за неколко месеца примерно:

Месец 1 - $200
Месец 2 - $300
Месец 3 - $200
Месец 4 - $300

За тези 5-6 месеца събираш около 30-50k регнати потребители в сайт си ;)...

По нататъка нема какво да говоря то е ясно ако стигнеш до тука
 
От: Сайт за запознанства

Не вярвам да събереш 30-50к потребители толкова бързо и с толкова малко реклама (освен ако правиш сайт за запознанства с цел секс - от рода на ГепиМе.ком).

Например flirtuvam.com стартира някъде март-април 2007-а ако не се лъжа, с реклама в Арена (поне там), до колкото знам и сега се рекламира активно и е франчайз система (т.е. тази услуга за запознанства присъства и в други сайтове - под друго име). До момента има 15 000 потребители.

Та твоите цифри са сметка без кръчмар. Слез малко на Земята, успокой топката и недей да мечтаеш толкова много :)


Едно предложение от мен: не прави неща, които ти искаш, а прави неща, които са търсени от потребителите. И аз имах няколко идеи, в т.ч. сайт за запознанства, но както виждат всички посетители на форума, все още нищо не съм направил или поне не съм пуснал нищо.
 
От: Сайт за запознанства

ако е як сайта пускай реклама в адуордс тя ще е евтина 2-3 цента ... за бг и като сабереш 10 000 потребитела да имш 7-8к активни те като кажат на тяхните приятели... а може и нещо с награди да направиш покани приятел спечели точка като лимпа.бг :)
 
От: Сайт за запознанства

Ето едно предложение от мен:

Виж как е направен edno23.com Не знам от колко време съществува, но потребителите му влизат често, говорят си приятни неща по между им (а и сами със себе си :D ) и никой не игнорира никого, за разлика от сайтовете за запознанства.

Регистрацията там е възможно най-опростена. Ако направиш нещо подобно, което е поне толкова добро, колкото 123, мисля че ще постигнеш резултатите, които си споменал в началото на темата :) В сайтовете за запознанства, които посещавам, ми прави впечатление, че на потребителите им е скучно, разни идиоти им тровят живота и когато мъж пише на някоя мацка, много пъти бива игнориран. Там им е много свежо и винаги има интересни хора, с които да си поприказват, ако им е скучно. В едно23 описаните проблеми просто липсват :)
 
От: Сайт за запознанства

имам 1 скриптче able dating се казва не е 100% разкодирано в смисъл има някой кодирани файлове но се разкодирват със зенд оптимизер суперхостинг ги подържат имам и бг език за него почти 100% и знам как да краде скинове от галерията им и други сайтове :) ако искаш може да се споразумеем :) ако търсиш още

п.п изкарах от 1 канадец 200$ само да му обясня как се крадат скинове и той се хвана за главата после :)
 

Горе