Сайт за обяви и СПАМ

miraco

Member
Имам малък проблем със сайта ми. Той е за безплатни обяви, но вече трети клиент казва че като публикува обява и му излиза че е СПАМ и да опита с друг имейл или по късно. Но в сайта се публикуват обяви, просто не зная колко хора не са успели да публикуват. Бях със капча но я махнах още в началото, системата на сайта е wordpress.
 
От: Сайт за обяви и СПАМ

Да не би случайно да си пуснал Akismet? В настройките на темата сложил ли си Akismet Api Key?
 
От: Сайт за обяви и СПАМ

Да не би случайно да си пуснал Akismet? В настройките на темата сложил ли си Akismet Api Key?

Имам Aksimet но е изключен, и ключ съм сложил още в началото но после изключих Aksimet. Проблема е че обяви се публикуват но някой пишат че не могат да публикуват защото им излиза съобщение за СПАМ.
 
От: Сайт за обяви и СПАМ

Ами веднага махни ключа и проблема е решен :). Наистина дава СПАМ, и аз опитах.
 
От: Сайт за обяви и СПАМ

Махнах ключа, ще можеш ли да провериш дали пак дава спам. Махнал съм само Askimet key, но на капчата не съм махал ключовете и тях ли да махна. Благодаря ти много за съвета.
 
От: Сайт за обяви и СПАМ

Сега е ок, моята обява е test / [email protected]. Темата си има в нея Askimet, ако си аднал ключ го ползва, независимо дали го имаш като плугин и е изключен. Другите ключове не пречат.
 
От: От: Сайт за обяви и СПАМ

Махнах ключа, ще можеш ли да провериш дали пак дава спам. Махнал съм само Askimet key, но на капчата не съм махал ключовете и тях ли да махна. Благодаря ти много за съвета.

ако махнеш на капчаората и няма да може да ти се публикуват обявите
капчата е вградена в тази тема и трябва да с еизреже хирургически от 4 -5 места :)
 
От: От: От: Сайт за обяви и СПАМ

ако махнеш на капчаората и няма да може да ти се публикуват обявите
капчата е вградена в тази тема и трябва да с еизреже хирургически от 4 -5 места :)


Аз съм махнал капчата от всякъде и сега всичко работи, но мисля да намеря накоя по опростена капча от към текст или цифри и да сложа само към запитванията до тези който публикуват. Иначе при публикациите да не слагам. Мерси пак на всички за помоща.
 

Горе