Сайт за обяви - правни въпроси

От: Сайт за обяви - правни въпроси

Пич хоствай го в чужбина и всичко ще ти е наред. То са лични данни, снимки, измами и т. н., ако се съобразяваш с всичко ....
Хоствам при coolice, мисля че в холандия му е сървъра на който е моя сайт. Ама като цяло има ли значение това?
 
От: Сайт за обяви - правни въпроси

Първо, задълже е фирмата ти да е регистриран оператор на лични данни. Просто за всеки случай.

За другото, ако има измами, пишеш си в общите условия, че не носиш никаква отговорност и ще съдействаш на МВР, ако има подобни случаи и няма проблем. Просто потребителите трябва да се съгласяват с тях, преди да ползват сайта.
 
От: Сайт за обяви - правни въпроси

То пък един човек със сайт за обяви не отговори, каментк иска да си върже гащите, че даже и тиранти да сложи, ама никой не му посказва, че първом тряват гащи за това и без фирма не става,,, според мени
 
От: Сайт за обяви - правни въпроси

Добре, аз платени опции няма да продавам, а банерите ще са към мой друг сайт. Като физическо лице не мога ли да си го движа? Сайта няма да ми генерира приходи, че да ми трябва фирма.
 
От: Сайт за обяви - правни въпроси

Сайта няма да ми генерира приходи, че да ми трябва фирма.

Интересно :D
 
От: Сайт за обяви - правни въпроси

Интересно :D

И кое е толкова смешно. Сайта ще е нещо като сателитка към основен сайт. Все още не съм решил дали не е на поддомейн съм основния сайт или на отделен.
 
От: От: Сайт за обяви - правни въпроси

Добре, аз платени опции няма да продавам, а банерите ще са към мой друг сайт. Като физическо лице не мога ли да си го движа? Сайта няма да ми генерира приходи, че да ми трябва фирма.

Тогава регистрирай благотворително дружество или дружество с нестопанска цел,,, :drama:
 
От: Сайт за обяви - правни въпроси

Точно с подобни сайтове изгоряха уеб майстори.

Не си бяха публикували данните за контакт на сайта, изисквани от Закона за електронната търговия. По смисъла на закона собственикът на всеки сайт извършва електронна търговия, защото дефиницията за електронна търговия е абсурдна - изобщо не значи електронна търговия, така както я разбираме в разговорния език.

И закона не знам дали прави разлика между сайт, в който личните данни не се публикуват и сайт, в който личните данни се публикуват. Може да се окаже, че трябва да се регистрираш като администратор на лични данни.

И най-големият абсурд е, че трябва да си публикуваш своите собствени лични данни (ако сайтът е твой) според гореспоменатия закон.

Затова - private whois при хостинг и регистратор на домейни в чужбина. Така няма да знаят кого да глобят за нарушение на Закона за електронната търговия. (По whois записа обикновено ги спипват. Тъй като няма да продаваш нищо няма как да те хванат по плащането, защото плащане няма.)
 
От: Сайт за обяви - правни въпроси

По смисъла на закона собственикът на всеки сайт извършва електронна търговия, защото дефиницията за електронна търговия е абсурдна

Според българския Закон за електронната търговия[1] електронна търговия е предоставянето на услуги на информационното общество, т.е. такива услуги, които обикновено са възмездни и се предоставят чрез електронни средства след изрично изявление от страна на получателя на услугата. При тези услуги всяка от страните използва устройства за електронна обработка, включително цифрово компресиране и съхраняване на информацията, като услугата изцяло се осъществява чрез използване на проводник, радиовълни, оптичен кабел или други средства за пренос на електромагнитни вълни.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Добре че нямам нито един български сайт...

Иначе спазва ли се въобще това, кой си пише имената и телефона в сайта...Според мен шанса е нулев заради това някой да има проблеми, някой се е оплакъл тука преди 5 години че го глобили, кой знае каква е ситуацията..

Иначе май в цял свят си се води електронна търговия всичко:

E-commerce (electronic commerce or EC) is the buying and selling of goods and services, or the transmitting of funds or data, over an electronic network, primarily the Internet
 
От: Сайт за обяви - правни въпроси

Законът масово не се спазва. Много хора имат лични сайтове, блогове и т.н. и не са си публикували личните данни на сайта.

Ясно е, че няма ресурс да глобят всички собственици на сайтове, които не са си написали личните данни.

Обаче някой "приятел" може да напише донос и може да те глобят.
 
От: Сайт за обяви - правни въпроси

Да регистрираш фирма е лесно. Но след това си имаш разходи. Можеш да си движиш нещата и като физическо лице. Хубаво е, че сайта се хоства извън България, така дори и да се получи гаф то ще е на територията на друга държава. Напиши си едни правила и условия, за справка прочети тези на известните сайтове за обяви. Личните данни да не те притесняват. Дори да вкараш смси за вип и реклами, можеш да декларираш дохода си и като физическо лице.
 
От: Сайт за обяви - правни въпроси

Извадих си изводи горе-долу как да започна. Ще пусна сайта като физическо лице тези дни, ще видя как ще тръгне. Ако е много добре ще си направя фирма и ще оперирам през нея. Ако не потръгне сигурно ще го затворя, за да си нямам ядове. Благодаря на всички отзовали се.
 
От: Сайт за обяви - правни въпроси

Извадих си изводи горе-долу как да започна. Ще пусна сайта като физическо лице тези дни, ще видя как ще тръгне. Ако е много добре ще си направя фирма и ще оперирам през нея. Ако не потръгне сигурно ще го затворя, за да си нямам ядове. Благодаря на всички отзовали се.

Абе не знам ама си купи гащи, че перисталтиката ти е слаба, па и немаш топки,,, да не са усереш като тука с вопросите
 
От: Сайт за обяви - правни въпроси

Фирмата струва приблизително една заплата месечно. Тоест трябва да вадиш поне две-три заплати за да си струва риска.

Сега някой ще се похвали как счетоводството му струвало само 100 лв месечно или по-малко. Обаче евтиното счетоводство може да излезе скъпо.
 
От: Сайт за обяви - правни въпроси

Ако не потръгне сигурно ще го затворя, за да си нямам ядове

А като те спипат докато чакаш да потръгне? Няма измъкване тогава :D
 

Горе