Сайт за снимки / мемета

ReminD

Well-Known Member
Събрал съм си за няколко месеца около 5-6ГБ снимки предимно от programming Humor, facebook fails, etc и се чудя какво да ги правя, ще взема да си направя един сайт за снимки. Дайте някакви предложения какво би имало такъв сайт за да е що годе читав. Засега съм го измислил
-> text post / image post / video post/ quote post/
-> social login
-> profile page + add to favorites
-> submit image
-> user roles, които да се разправят с одобренията на снимките и контента.
-> categories, tags

Какви други неща вие бихте прибавили? Да не пишат сео оптимизатори, които ще ми кажат да ползвам WP, както и хора, които ще ми обясняват как такъв сайт не си струвало. Ще го пиша като хоби и след това ще си добавям снимките като хоби, дори може и реклами да няма, впрочем ще е с English content.
 
Последно редактирано:
Защо са ти Х типа постове? Ще има различни неща за различните типове ли?
 
Всъщност няма нужда, има логика, прав си. Нахвърлям си някакви идеи, също някакви рейтинги по снимките + коментарите разбира се биха били добро попадение, други неща не ми идват наум. Хайде помагайте, ако вие имате такъв сайт какви неща бихте искали да има на него? Като функционалност.
Представям си го като сайт, където човек влиза да реклаксира и да има възможност да се отнесе няколко часа в скролване, браузване като седмично например да се пращат мейли на субскрайбнатите с топ снимките по категория или таг или нещо подобно, още ми се въртят някакви неща в главата и не ми е много ясна картинката. Като желанието ми е сайта да е специализиран в IT humor, но ако реши да се качва на нов домейн, нещата му да работят за каквито и да било тип сайтове ( откъм тема имам впредвид).
 
Представям си го можеш и сам да си правиш меме-та по шаблон, както 9гег сега. А ето ти и предложения за името на сайта: lolitop - lol, IT, op (original posts); funIT; lolIT...
 
Сложи стандартните глупости за всеки пост (без значение дали е снимка, видео и т.н.)
- рейгинг
- шерване - фб, туитър и т.н.
- свързани постове

Отделно страници с:
- най-актуалното за изминалия/днешният ден (прегли, лайкове, етц.)
- случайни постове - като е добре да го вържеш с акаунта ако човек е логнат да му показваш неща които не е гледал и да му напомняш стари такива които е харесвал
 
Взех си и домейн, ще е wordpress тема, хванал съм се да едитвам една малко, няма смисъл цяла система, направо ще ми вземе цялото време като се сетиш колко неща трябва да се пишат и да се чекват.
 

Горе