Сайт за статии и новини свързани с технологиите

Nevca

New Member
Здравейте на всички във форума!
След като наскоро започнах да се занимавам с онлайн бизнес направих и първия си сайт.Той беше за реклама,но стана пълен провал :(
Сега направих нов сайт за статии и новини свързани е технологиите.Надявам се той да потръгне.Който иска може да го види тук .Предлагам размяна на линкове с други сайтове.Можете да ми пишете в тази тема или на ЛС.
 
Не е лошо малко повече да помислиш над местоположението и интегрирането на рекламите с дизайна. Вместо да поставят трите парчета над пост и под пост (буквално), пробвай с един юнит над всички постове, един във самия пост и един отстрани.

Иначе можеш да прочетеш статията ми "Съвети за блогърите" във форума. Дано малко ти помогне и разясни нещата.

Редакция:
Няма да е лошо да смениш и <title> тага на твоя блог по SEO причини. Включи ключови думи и фрази в нишата "технология".

Примерно "Technology News, Articles, Gadget Reviews, Latest Products". ;)
 
Митака каза:
Не е лошо малко повече да помислиш над местоположението и интегрирането на рекламите с дизайна. Вместо да поставят трите парчета над пост и под пост (буквално), пробвай с един юнит над всички постове, един във самия пост и един отстрани.

Иначе можеш да прочетеш статията ми "Съвети за блогърите" във форума. Дано малко ти помогне и разясни нещата.

Редакция:
Няма да е лошо да смениш и <title> тага на твоя блог по SEO причини. Включи ключови думи и фрази в нишата "технология".

Примерно "Technology News, Articles, Gadget Reviews, Latest Products". ;)
Първо мерси за изчерпателния отговор :)
Ще се постарая да следвам съветите ти и ще прочета темата,за която ми каза.Дано да излезе нещо от този сайт.
 
Две важни неща.

1. Защо на английски, а не на български. Ако е заради възможносттта да го четат повече хора и така да изкарваш пари от реклама, ти стискам палци и се надявам да стане разпознаваем. Обаче, tech blogs има хиляди, органичен трафик се събира трудно и едва ли новините ти ще са уникални. Не искам да те обезкуражавам но САМО уникални новини като начин на написване и като теми ще ти донесат успех. Copy/Paste не

2. Ако имаш English content не прави възщи с български сайтове, защото ще бъдеш класифииран на регионалне признак и просто няма да получиш висок приоритет от Google например. Добре е сайта ти да се хоства на американски сървър, за да се дифинира като local.
 
Ако имаш English content не прави възщи с български сайтове, защото ще бъдеш класифииран на регионалне признак и просто няма да получиш висок приоритет от Google например

Защо мислиш така ?
 
Аз съм малко песимист за печеленето на пари от бг сайт ( чрез PPC ) ... затова и аз се ориентирам към англоезични сайтове . Конкуренцията е меко казано огромно , но все пак е доста по-доходоносно :) (говоря за малки сайтчета или блогове , които не са много 'претенциозни' ) :)
 

Горе