Сайт за филми

hatre

Active Member
От време на време тук ще задавам въпроси за сферата филми и кино. Всеки, който се стреми да направи хубав и успешен сайт за филми, тук може да задава своите въпроси.

1. Когато търсите да гледате филм, какво гледате най-много – картинката, трелъра или описание?
2. Има ли такива от вас, които си избират филм само по картинката?
 
От: Сайт за филми

Има една програмка , която наскоро научих. PopCorn Time - едва ли може да се измисли нещо по-добро от това за гледане на филми. Хубаво разделение на филми и сериали, оценки, субтитри на различни езици (въпреки че попадах на няколко бг , които не са синхронизирани както трябва - това е единствената забележка до тук)
 
От: Сайт за филми

От време на време тук ще задавам въпроси за сферата филми и кино. Всеки, който се стреми да направи хубав и успешен сайт за филми, тук може да задава своите въпроси.

1. Когато търсите да гледате филм, какво гледате най-много – картинката, трелъра или описание?
2. Има ли такива от вас, които си избират филм само по картинката?

Като цяло смятам, че първото, което се "лепва" на погледа е картинката, след което се чете описанието, в доста от случаите аз лично гледам IMDB рейтинга и спрямо него и описанието преценявам дали ще си струва или не, но това не е със сто процентова точност.
 
От: Сайт за филми

Избирам филм като чета коментарите му , когато болшинството са негативни не си губя времето с такъв филм.
 
От: Сайт за филми

От време на време тук ще задавам въпроси за сферата филми и кино. Всеки, който се стреми да направи хубав и успешен сайт за филми, тук може да задава своите въпроси.

1. Когато търсите да гледате филм, какво гледате най-много – картинката, трелъра или описание?
2. Има ли такива от вас, които си избират филм само по картинката?
Аз доста често гледам филми от подобни сайтове, понеже от чужбина е малко цакана работата с тегленето от торенти. Повечето такива сайтове са много зле от към дизайн и са много и тромави, можеби е от огромният брой реклами, така че ако мислиш да правиш такъв сайт бих ти дал съвет да го направиш колкото се може по-бърз от останалите, това ще бъде голям плюс. Сега директно на въпросите ти:
1. Първото нещо, което търся е картинката, после трейлара и евентуално, ако не съм загрял закакво иде реч от трейлъра чета описанието, но в повечето случаи не ми се налага да го чета.
2. По картинката избирам примерно, когато знам кой точно определен филм ми трябва и ми се гледа, тогава се съсредоточавам само и единствено в картинката.

П.С. Забравих да вметна едно досадно нещо за трейлърите, много мразя, когато трейлъра не е официалният за даденият филм, а е скалъпен от някой, тогава и качеството не е хубаво това е голям минус, подобни трейлъри трябва да се избягват, защото убиват интереса.
 
От: Сайт за филми

@BurnX "PopCorn Time" на мен бавно ми зарежда, а в моя сайт ще има само трейлъри, няма да има цели филми, не ми се ходи в затвора.

@rr4ev Този imdb рейтинг аз си мислих, че никой не го гледа. Има доста филми с висок рейтинг, а са тъпи. Има начин да го сложа автоматично и да е винаги актуален, но ми се струва, че няма голям смисъл от него.

@Green Bars В моя сайт коментари няма, то трябва да има много посещения, че да има коментари. Този сайт имам чувство че сами си пишат коментарите, тези дълги съчинения разсъждение, които разтягат кой ще ги чете.
 
От: От: Сайт за филми

много мразя, когато трейлъра не е официалният за даденият филм, а е скалъпен от някой, тогава и качеството не е хубаво това е голям минус, подобни трейлъри трябва да се избягват, защото убиват интереса.
Oпределено така е тъпо. Ами, ако картинките са големи както тук http://cohhe.com/demo/seatera/movies-list/ по-добре ли изглежда от колкото малките картинки в imdb.com
 
От: От: От: Сайт за филми

Oпределено така е тъпо. Ами, ако картинките са големи както тук http://cohhe.com/demo/seatera/movies-list/ по-добре ли изглежда от колкото малките картинки в imdb.com
Определено, така изглеждат много по-добре от IMDB не е нужно да си напрягаш очите и да се мъчиш да асимилираш информацията от картинката.

П.С. между другото се сетих нещо, което може да задържи хората в сайт за трейлъри, едва ли някои ще седне да чете коментари, но ако примерно добавиш към трейлъра на филма, една колонка с интересни факти за филма къде е заснет, изрязани сцени от филма, интересни факти за актьорите и такива неща, гаранция ще предизвикат интерес и ще задържат хората.
 
От: От: От: От: Сайт за филми

П.С. между другото се сетих нещо, което може да задържи хората в сайт за трейлъри, едва ли някои ще седне да чете коментари, но ако примерно добавиш към трейлъра на филма, една колонка с интересни факти за филма къде е заснет, изрязани сцени от филма, интересни факти за актьорите и такива неща, гаранция ще предизвикат интерес и ще задържат хората.
"изрязани сцени от филма" - това ако знаеш колко време отнема. Не е много лесно да търсиш картинки или да снимаш от клипа. Ако се прави за всеки филм, няма да качвам по 10, а по 5.
Тези неща за много занапред, когато стане с над 10к посещения.
 
От: Сайт за филми

3 Актьорите как е по-добре, да са на латинеца - оригинални или на кирилица?
Много хора ги пишат на кирилица, но те за seo, друг въпрос е колко seo ще направят с един имена.
 
От: От: От: От: Сайт за филми

"изрязани сцени от филма" - това ако знаеш колко време отнема. Не е много лесно да търсиш картинки или да снимаш от клипа. Ако се прави за всеки филм, няма да качвам по 10, а по 5.
Тези неща за много занапред, когато стане с над 10к посещения.
Да доста занимавка си е това и в начален етап няма да ти е нужно, важното е да привлечеш първо трафик, пък после ще му мислиш за допълнителни екстри към сайта.

3 Актьорите как е по-добре, да са на латинеца - оригинални или на кирилица?
Много хора ги пишат на кирилица, но те за seo, друг въпрос е колко seo ще направят с един имена.
Ами според мен на латински изглежда по-добре, а на кирилица не знам дали изобщо има някакво търсене, трябва да провериш няколко имена да добиеш някаква представа, аз лично ако търся нещо свързано с актьора си го пиша на латински.
 
От: Сайт за филми

4 Добре ли трейлъра да има опция да излиза с поп уп прозорец, без да се влиза в самия филм, както тук или е малко дразнещо така
 
От: Сайт за филми

На мен лично ми допада идеята, защото спестява доста време и няма да прелиствам страници назад, да чакам сайта да зареди и евентуално ако се бъгне и съм стигнал до средата на страницата и като дадеш назад те връща в началото на страницата, така че тоя поп ъп е плус според мен.
 

Горе