Продава се: Сайт за хранителни добавки

nayid

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте колеги,

Продавам сайтa за хранителни добавки predator.bg заедно със фирмата ПРЕДАТОР.БГ

Сайта и администрацията към него са писани на моя платформа. Избрах този подход защото исках специфични неща който да избегнат нуждата от човек който да го следи постоянно. Направил съм връзка и сравнение на цените на продуктите с 2-та най-големи сайта у нас silabg.com и fitness1.bg. Прикачено има скрийншот на тази функционалност. В сайта има 1500 продукта и синхронизирането на цените с конкуренцията става изключително бързо. При поръчка праща СМС-и.

Сайта работи само 2 месеца в началото на 2014 година като за периода има изпълнени поръчки за малко над 4500лв. Човекът който трябваше да прави връзката между клиент-дистрибутор-куриер нямаше възможност да продължи.

Понеже системата е къстъм предлагам и 2 месеца съпорт който включва изработването на графики, справки, дори специфична функционалност ако е нужно.

Цена по договаряне

пс. цените показани на прикачения файл са стари, защото кроновете за синхронизация са спрени

admin.jpg
 
От: Сайт за хранителни добавки

Здравейте интересувам се от следните неща
1- какъв е бил трафика когато сайта е работил и в момента гледам, че функционира, но какъв е проблема, че не реализира дейност.
2- след цена от дистрибутора колко % печалба взимата от продукт който е под цената на същия в sila.bg
3- каква е цената която търсите

Успех с продажбата.
 
От: Сайт за хранителни добавки

Здравей колега
и аз искам малко информация за приходи, посещения , как се изпраща стоката - ти я взимаш от вносителя и я изпращаш или тои директно я изпраща към клиента , иии разбира се цената която търсиш.
Поздрави
 
От: Сайт за хранителни добавки

Докато работеше сайта трафика беше около 150-200 уникални на ден. Посещенията идваха основно от google реклама. 10-15лв на ден ако не ме лъже паметта. Към момента трафика е пренебрежимо малък - 10-тина дневно. Сайта никога не е бил оптимизиран за търсачки. Причината да не функционира е, че партньорът ми който се грижеше за комуникацията и изпращането на стоката нямаше достатъчно време (нова работа). Аз съм повече програмист отколкото предприемач и sales-а не е моя спорт :)

Различните марки имат различен марж на печалба. Някой марки трябва да се продават на точно определени цени, при тях маржа е най-голям - до 40%.

Приходите ми е трудно да ги кажа с точност, но може да се сметне приблизително. За 2 месеца ~4500лв, среден марж ~20%.

Нашият начин на работа беше с взимане на стоката от вносителя и изпращане с Рапидо. От тогава е минало доста време и е възможно фирмите да са почнали да пращат директно към клиент.

Цената която търся е 3000лв, като ако купувача иска подобрения по сайта те ще се заплащат отделно.

Поздрави
 
От: Сайт за хранителни добавки

За да няма опарени после ще ви кажа че при хранителните доавки марж от 20% отдавна е мираж, да не говорим за 40% и подобни. Фактура с ДДС при тези цени е почти невъзможно да се вземе. Ако не сте от София, ви е спукана работата, защото печалбата ще ви отиде по разходи за триъгълна логистика.

Към Автора:
Редно е да кажеш публично, кои е доставчика на хранителни добавки, защото силабг си продават добавки внесени от самите тях, фитнес едно почти същото + няколко марки на които работят с директните вносители. Едва ли тука във форума, освен мен има повече от двама, които знаят и работят с останалите трима вносители на хранителни добавки, като говорим за три марки и те не са популярни. Това което виждам в сайта ти са цени неразумно високи и всеки занимаващ се с реклама ще ти каже че хранителни добавки от години насам не са излизали на печалба при рекламиране.

Важно е да споменеш публично кои е дистрибутора, защото основните играчи на пазара са 4-ма, като двама от тях са локални и едва ли тук във форума ги знаете, дори и да е един от тези двама визирани те няма да работят с бъдещия собственик! Останалите двама УЖ големи се карат помежду си, постоянно съсипват марките си, продавайки ги невероятно евтино. При единия от тях ДАНС влиза почти ежемесечно в складовете им, които са разни мазета и апартаменти и всичко работещи с тях след това биват еб*ани от разследване! Другите са точни и УЖ коректни, но толкова глупави в това което правят, че едвам целия им оборот стига да си платят кредитите, кво остава да градиш бизнес основи стъпвайки на сериозната им фирма.

Може би системата, която си написал е качествена и заслужава пари, но изложена чрез хранителни добавки е абсурд да спечелиш или клиента ти да остане доволен, смени продуктите на сайта с нещо по комерсялно и ако найстина може да се сравняват цени с други сайтове, да изпраща смс-и и подобни ще и вземеш парите, че дори и повече.
 
От: Сайт за хранителни добавки

@hahovec Половината от това което си написал не е вярно. Ако наистина се занимаваш с това и нямаш марки на 40% значи ти дават много нисък процент.. Иначе дистрибуторите с които работихме бяха sila.bg, HealthStore, SportZona, AD Partners, Weilder и PEAK. За кои 2-ма големи и 2-ма локални говориш не знам.
 
От: Сайт за хранителни добавки

@hahovec Половината от това което си написал не е вярно. Ако наистина се занимаваш с това и нямаш марки на 40% значи ти дават много нисък процент.. Иначе дистрибуторите с които работихме бяха sila.bg, HealthStore, SportZona, AD Partners, Weilder и PEAK. За кои 2-ма големи и 2-ма локални говориш не знам.

Оффф поредните глупости, защо ви се връзвам изобщо! Кви 40% марж ми говориш бе господинчо! С твоите 5000 лева оборот мислиш че си видял нещо от живота, аз го правя този оборот за няколко дена само от емаг, без да броя моите си сайтове! Имам марки с по 60% комисионната ама от нереална цена капиш! Тези цени дето са ти в сайта мислиш са реални, вземи си отвори очите, масово хората ги продаваме тази продукта с от 40% до някъде двойно по - евтино крайна цена!


Виж си глупава цена на оксито бе смешко:

http://predator.bg/product/usplabs-oxyelite-eu-version-90-caps/
Твоята цена -> 84 лева

при мен този продукт е на 32 лева с безплатна доставка и подарък шейкър и после ми говориш за 40% марж и хубави цени и незнам си какво!

Пишеш че сравняваш цените и ме караш да си отварям остата!!! Само лъжете хората и се мислите за велики, най -вероятно и смешния оборот които си обявил не е реален.

Ето го продукта в уж сравнения сайт с твоя:

http://fitness1.bg/продукти-с-максимална-отстъпка/usp-labs/usp-labs-oxy-elite-pro-dmaa-free/

Цената му е 67 лева!

Кво сравняваш цени и пишеш празни пръказки, поредния въздухар си и имаш даже смелостта да казваш, че това което съм написал не било така!

Кви са тия играчи:

AD Partners -> Занимават се с реклама и маркетинг и нямат нищо общо с добавки!
SportZona -> Тия продават обувки, а на времето взихама от мен на едро и други спортни продукти, нямам спомен да са продавали хранителни добавки, ако въобще става дума за същата фирма!
sila.bg -> Този сайт си го закупиха преди няколко години от мои клиент, които си беше развил бизнеса с хранителни добавки преди ти да си чувал за това! Човека които визирам в момента е един от най - големите в България в този бранш и не е нито един от изброените ти (ама ти няма от къде да го знаеш щото си палячо)! Въпросните нови собственици на силата са си вносители на до колкото ми е извоствно две марки добавки и нито една от тези марки ги няма в твоя сайт, да не говорим колко други ги няма също!
Weilder и PEAK -> Това са някакви дребни рибки внесли си стокичка за някоя друга жълта стотинка и двете марки са оакани от може би вече три години, качество нулево, цена неразумна за продуктите им, пазар нулев за тези продукти! Преди и двете марки бяха на хелтстор и маржа им от нереалните цени беше под 40%!

HealthStore
Тези са единствените дострибутори на хранителни добавки, които си изброй и не влиза данс в офисите им! От тяхните цени трудно можеш да печелиш повече от 5% на продукт, на някои може да стигне и до 10%. Дават фактура с ДДС което ако си регистриран има хава, но въпреки всичко аз на моите афилейти им давам повече комисионна от колкото тези ще ти дадат на теб! Имат си една марка която си развиват и това им е, до колкото виждам и нея я няма в сайта ти, затова не зей много много.


Нямаш нито един качествен дистрибутор, нямаш реални цени както спомена, нямаш качествен сайт, не е по никакъв начин оптимизиран и определено ако някои го купи ще съжалява!

И разбира се ако желаяеш, мога да изпиша още доста по темата, защо сайта ти не струва и тона ми няма да бъде като в първия пост!
 
От: Сайт за хранителни добавки

sila.bg -> Този сайт си го закупиха преди няколко години от мои клиент, които си беше развил бизнеса с хранителни добавки преди ти да си чувал за това! Човека които визирам в момента е един от най - големите в България в този бранш и не е нито един от изброените ти (ама ти няма от къде да го знаеш щото си палячо)! Въпросните нови собственици на силата са си вносители на до колкото ми е извоствно две марки добавки и нито една от тези марки ги няма в твоя сайт, да не говорим колко други ги няма също!
Това са пълни глупости. Нито едно от нещата не е вярно.
 
От: Сайт за хранителни добавки

Това са пълни глупости. Нито едно от нещата не е вярно.

Кое точно не е вярно? АКо имаш по достоверна информация спомения, възможно е някъде да ми се губят нещата специално при тях, затова кажи кое не е вярно, специално тук е възможно и да греша. За тях знам че имат марката амикс и другата не мога да се сетя, не съм контактувал с тях може би от края на 2014 година, най - вероятно от тогава са се променили нещата, но като цяло не вярвам да се съгласят да зареждат с добавки конкуренти и то с добавки на които са си вносители! Ако греша попарави ме, но с факти.

Ако говориш за покупката на домейн, те държаха около 5 домейна и един от тях беше закупен от човека които визирах. Може да не става дума за sila.bg, а за silabg.com или нещо друго беше с ключовата дума sila
 
От: Сайт за хранителни добавки

Това са пълни глупости. Нито едно от нещата не е вярно.
Ако слушаш хаховеца, ще разбереш, че той е бил ексклузивен търговски представител на хан Аспарух ...
 
От: Сайт за хранителни добавки

Кое точно не е вярно? АКо имаш по достоверна информация спомения, възможно е някъде да ми се губят нещата специално при тях, затова кажи кое не е вярно, специално тук е възможно и да греша. За тях знам че имат марката амикс и другата не мога да се сетя, не съм контактувал с тях може би от края на 2014 година, най - вероятно от тогава са се променили нещата, но като цяло не вярвам да се съгласят да зареждат с добавки конкуренти и то с добавки на които са си вносители! Ако греша попарави ме, но с факти.

Ако говориш за покупката на домейн, те държаха около 5 домейна и един от тях беше закупен от човека които визирах. Може да не става дума за sila.bg, а за silabg.com или нещо друго беше с ключовата дума sila
Всичко което казваш не е вярно (и ти го знаеш, от някой нещо си чул не дочул). Бих желал да те помоля повече да не коментираш неща които не знаеш. Особенно когато споменаваш sila.bg.
 
От: Сайт за хранителни добавки

И аз се занимавам с хранителни добавки. Спорт зона имат голям набор от продукти, без Амикс запазена марка на Силата, но за съжаление надценката, с която могат да се продадат продуктите е много малка дори пренебрежимо малка 3-6 лв за голяма част от продуктите. Хилт стор за да взимаш от тях искат да ходиш на място, а са в Малинова долина поне на мен са ми далече, а и не си струва. Продуктите, които държат цени от 35% не 40 % са трудно разпознаваеми от нутришън клиентелата... Натискам всекидневно на реклами, промоции и какво ли още не и резултата е почти нулев за мое съжаление. Освен сайта ми за добавки имам и блог към него и отделно друг информационен сайт за статии на фитнес тематика. Много труд за нищо... Продажбите ми са сведени до лични контакти със сайт или без сайт общо взето все тая. С този спорт се занимавам 17 години и все още натискам, но както колегата по-горе сподели бизнеса е умрял и е за вносителите... Успех с продажбата!
 
От: Сайт за хранителни добавки

Умръзна ми да спора с хора които ми обясняват колко съм грешен!

След споменаването на @spower за спорт-зона се поразтърсих и наистина попаднах на хора продаващи добавки. Цитираната по-горе от мен фирма не е същата и няма нищо общо със спорт-зона.цом! Името SportZona е некоректно изписано от @nayid и затова се подведох.
 
От: Сайт за хранителни добавки

Нервак май не си разбрал, че сайта е спрян от над година и затова цените не са реални.
 
От: Сайт за хранителни добавки

Нервак май не си разбрал, че сайта е спрян от над година и затова цените не са реални.

След като цените не са реални, за какви маржове говориш изобщо! Да не излезне както казах и в първия си пост, че цените които имаш са по - високи от цените на които се продават добавките по другите магазини и вместо 40% марж си на минус!
 
От: Сайт за хранителни добавки

Hahovеc дай си телефона или facebook-a да се свържа с теб
 
От: Сайт за хранителни добавки

Може би съм пропуснала, но дали се продава с фейсбук страницата си и каква реклама е пускана в нея, за да генерира трафик, защото има сравнително малко фенове.
 

Горе