Продава се: Сайт с бизнес модел за музика

hristev

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте колеги,

Продава се:
Домейн: metalhall.net
Дата на регистрация: 4/5/2013
Дата на изтичане към момента на пускане на обявата: 4/5/2015
Брой посещения на месец в момента около 2000
Максимално от пускането му 6000
Регистрации в момента няма
Според webmaster tools в момента има 608 линка към сайта, които идват от 66 домейна. Като мрежи не съм ги следил, защото не съм си играл да правя link building.

Съдържанието е уникално над 98%, има 1-2 процента, които се препокриват и в други сайтове, но това са press release. А и индексирането при нас е по-бързо отколкото при конкурентните сайтове в нишата.
Платформата отдолу е wordpress.

Малко повече информация: Сайтът е първият който се появи на нашия пазар ориентиран изцяло към родната сцена. За близо 2 години имаме изписани 1800 материала. Не е претърпявал никакви наказания от търсещите машини, а преди това на този домейн се е подвизавал друг подобен сайт, но чуждестранен... Всички кофти линкове, които идваха от него са махнати.

Бранда е сравнително разпознаваем, бандите ни познават, както и не малка част от феновете, които посещават концерти на български групи.

Западнал е в малко, защото нямаме време да се занимаваме с него, именно заради това се и продава... Лесно може с него да се достигнат до 10000-13000 посетители месечно, без инвестиции в рекалама.

До момента сайтът не е бил монетизиран, като това може да се случи лесно и без изискването на първоначален капитал. Ако някой изявява желание да се сдобие с него мога да му дам идея как това да стане, като е направено и проучване във тази връзка.

Има какво да се желае още от on page оптимизацията, не съм си играл поради простата причина, че и в момента сме по-добре от конкурентите в нишата и по-голямата част от посещенията ни в момента идва от търсачките.

Отворен съм за въпроси!
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Сайт с бизнес модел за музика

кколко струва?
 
От: Сайт с бизнес модел за музика

Тъй като явно желаещите са повече ще обявя директно тук цената...

За бранда, заедно с изграденото уеб приложение и съдържанието в него, заедно с всичко социални търся цена около 1300 лева. В нея включвам разяснения относно бизнес модела който съм споменал в първия пост като вариант за монетизиране на проекта.
 
От: Сайт с бизнес модел за музика

Харесва ми сайта, но за какъв бизнес модел говориш и какво те спря да го реализираш, а си остана модел. Дали е подходящ за реализация
И казваш че и без оптимизация биеш конкурентите в нишата, дай да видим резултатите от търсачките
 
От: Сайт с бизнес модел за музика

Харесва ми сайта, но за какъв бизнес модел говориш и какво те спря да го реализираш, а си остана модел. Дали е подходящ за реализация
И казваш че и без оптимизация биеш конкурентите в нишата, дай да видим резултатите от търсачките

Не съм казал, че няма никаква оптимизация, има оптимизация, но има още доста какво да се желае по нея. И под това, че има оптимизация имам предвид някакви бегли наченки на on page оптимизация, също както и offline оптимизация за налагане на бранд.

Има все пак още доста какво да се желае, като съм започнал да разработвам "нова версия" където всичко да е наред и да използвам максимално добри практики за on page optimization, но е до под кривата круша, поради липсата на време, именно заради това не съм го споменал.

Ако ми кажеш какво точно те интересува няма проблем да пусна скрийншоти, а ако някой проявява интерес към офертата мога да предоставя достъп и до Google analytics.

Относно бизнес модела не е реализиран поради същата причина като с новата версия - "много дини под една мишница" и прекалено късо денонощие, просто не ми остава време, а това че казвам, че бързо може да се монетизира не значи, че ще е лесно, защото е обвързано с доста срещи и договорки в началото. За съжаление информацията която мога да дам тук и като цяло относно модела е сравнително оскъдна, което смятам, че е разбираемо. Само мога да кажа, че е обвързано с търговия, като мога да уточня, че няма реализирано подобно нещо както онлайн, така и офлайн.
 
От: Сайт с бизнес модел за музика

Като цяло си го бива, цената малко надценена, но може да се приеме. Аз по-късно като видях сайта сванах за какъв модел става работа, абе който го взима, ще трябва да му отдели доста време, а печалбата няма да е кой знае колко поне според мен.

Така, че ако някой иска първи бизнес, това е прекрасна възможност, но за по-заети хора не става.
 
От: Сайт с бизнес модел за музика

Не съм казал, че няма никаква оптимизация, има оптимизация, но има още доста какво да се желае по нея. И под това, че има оптимизация имам предвид някакви бегли наченки на on page оптимизация, също както и offline оптимизация за налагане на бранд.

Има все пак още доста какво да се желае, като съм започнал да разработвам "нова версия" където всичко да е наред и да използвам максимално добри практики за on page optimization, но е до под кривата круша, поради липсата на време, именно заради това не съм го споменал.

Ако ми кажеш какво точно те интересува няма проблем да пусна скрийншоти, а ако някой проявява интерес към офертата мога да предоставя достъп и до Google analytics.

Относно бизнес модела не е реализиран поради същата причина като с новата версия - "много дини под една мишница" и прекалено късо денонощие, просто не ми остава време, а това че казвам, че бързо може да се монетизира не значи, че ще е лесно, защото е обвързано с доста срещи и договорки в началото. За съжаление информацията която мога да дам тук и като цяло относно модела е сравнително оскъдна, което смятам, че е разбираемо. Само мога да кажа, че е обвързано с търговия, като мога да уточня, че няма реализирано подобно нещо както онлайн, така и офлайн.


Долу горе ти схванах идеята
Но обясненията ти за 'нямам време' се дублират почти с всяка продажба тук
Разбирам, ако продаваш нещо, което печели поне минимални приходи и да кажеш 'нямам време да го развия повече, но има потенциал'
Аз и не съм запознат с търговията на музикални продукти и с рекламата им, затова питам
Но и ти ако не си запознат, може бизнес модела да е мираж
 
От: От: Сайт с бизнес модел за музика

Долу горе ти схванах идеята
Но обясненията ти за 'нямам време' се дублират почти с всяка продажба тук
Разбирам, ако продаваш нещо, което печели поне минимални приходи и да кажеш 'нямам време да го развия повече, но има потенциал'
Аз и не съм запознат с търговията на музикални продукти и с рекламата им, затова питам
Но и ти ако не си запознат, може бизнес модела да е мираж

Не е мираж бизнес модела мук, то даже не е единствен, сайта може да поеме в различни посоки, които имат потенциал да носят може би 2000 до 5000 лв. на месец, ако се направи както трябва де.

Но ще изисква много време. Затова казах, че е по-подходящо за първи бизнес, защото за някой като мен например, това време струва много повече от 2000-5000 лв на месец.
 
От: Сайт с бизнес модел за музика

Да обобщя.
Предлагаш WP система на 2 години с "голям потенциал" и евентуални доходи (за купувача след теб) от порядъка на 2000-5000 но времето ти е ценно и предлагаш някой да си изкара парите (посочените по горе) защото ти нямаш време да ги изработиш. Кое не разбрах?
 
От: Сайт с бизнес модел за музика

Ее ся като има потенциял даго оспорваме ли
Тука тряват патенциялсни оптимисти иши тръгне коня у ряката да пасе
Остава само с елка се смята келепиро и да си чукам филтъро като някай успял леонсофорумец
Да живей далаверата
 
От: Сайт с бизнес модел за музика

Съвет - продай сайта без потенциала, има реален шанс да стане сделка.
 
От: Сайт с бизнес модел за музика

Хм .. Аз мислех за малко по-ниска цена, ама ти си метален.
 
От: Сайт с бизнес модел за музика

Сериозен съм металис и съшо толкова твърт откъм цена
Има контент и да не го забравяме
Ей като се замисля може и да се разнежа и да дам 350,,, но повече от това не мога да се разнежа, шото съм твърт метъл
 
От: Сайт с бизнес модел за музика

Аз съм от 16 апартамент и нямам .... метал, освен на бравата, там така пише :)
Ама сериозно. За 200 на ден колко да давам? Отделно, че не ми харесва този контраст (да, ще си го оправя). Не знам защо му даваш тези пари. Може би заради труда, че е направено и има няколко статии. Има старание а не се монетизира. Ама ... хайде да разграничим сериозното от несериозното вече.
 
От: Сайт с бизнес модел за музика

Шото съм ларж и за туй бицалин стотици левови за музик сайт
Ама сакам да видим органичното търсене резултатити, шото уж голем металис па него знам сайтот
 

Горе