Сайт с много страници

4ovkata

New Member
Здравейте на всички отново. Искам да попитам някой , който е по-навътре в нещата (не очаквам никаква помощ), ако може да ми обясни как да направя сайт с много страници. Преди седмица си направих логическа схема за сайта. Тематиката няма да казвам за сега, но ще бъде разделен на категории. Всяка една категория ще има поне по 40 страници минимум. Да правя всяка една страница саморъчно, е голяма работа...
Например продавам най-различни домашни потреби на сайта. В началната страница пиша категориите : кошчета , прибори , покривки и тн. Всяка една категория си е отделна страница нали? Като кликнат например на кошчета и ти отваря страницата с кошчета , където има изобилие от тях и да кажем страниците са 15.
 
От: Сайт с много страници

MySQL база данни
примерно 10000 артикула в 100 подгрупи
можеш да напишеш допълнително импорт-експорт от EXCEL-ски таблици

после дърпаш от базата (трябва да знаеш PHP) и ето ти 10000 т. нар. Динамични страници
обикновено адресираш артикула с GET параметри в URL-то

това е - останалото ще го прочетеш от учебници.....

P.S. учете се от 4ovkata, новобранци! така се задава въпрос - подробно, ясно и без комплекси! да ти е драго да му отговориш на такъв човек, нищо че е начинаещ! а не както обикновено, от типа: "Абе аз не съм прост бе - ти ми кажи откъде минава тока, а не ми говори прав ли е или променлив!"
 
Последно редактирано:
От: Сайт с много страници

Или ползвай някоя готова система, например Wordpress.
 
От: Сайт с много страници

Не си длъжен да ползваш WP на техния сайт. Взимаш си и хостинг, инсталираш си от цпанел WP с два клика, избираш си и една подходяща тема и си готов. Това за четенето е малко загубена кауза, освен ако нямаш много свободно време (а и не бързаш със сайта).
 
От: Сайт с много страници

Ами гледам да стани колкото е възможно по-бързо,но имам въпрос какъв хостиг да избера. Влизам в godaddy и гледам,че мога да си избера 3 типа плана- економичен , делукс и неограничен. На делукса пише : 150 GBSpace | 1,500 GB Transfer ; 500 Email Accounts ; 25 MySQL Databases .Интересно ми е какво значи това 25 MySQL Databases и 500 емайл акаунта ? Каква е разликата дали ще си взема икономичен план , който има 100 Email Accounts ;10 MySQL Databases. Един емайл акаунт не е ли достатъчен заедно с 1 дейтабейс.
 
От: Сайт с много страници

Да, в повечето случаи е напълно достатъчен. Но има хора с по няколко сайта или пък може да си фирма с 500 служителя и искаш да направиш на всеки мейл от вида "служител@фирма.ком".
 
От: Сайт с много страници

Значи съм мислил в правилната посока. В моя случай един икономичен план ми свършва работа. Той има 10 GB Space | 300 GB Transfer , но ме притеснява мястото дали ще стигни. Този 300 GB Transfer (обмен) , какво ще рече, колко моите клиенти могат да теглят от мен ?
 
От: Сайт с много страници

Колко - зависи какво имаш на сайта. Ако качиш филми ще сигне за 100 човека например.
В най-общия случай ще стигне и даже ще ти остане много.
 
От: Сайт с много страници

Днеска си купих хостинг от суперхостинг.бг, тъй като видях,че имат страхотна оферта. Ако платиш за 1 година напред получаваш ваучер за гоогле адуърдс на ст-ст 50 или 100лв. В моя случай е 50 лв, колкото платих за цялата година и съм доволен. Истеглих си Уърдпресс блога и го инсталирах , всичко е 6. Въпросът,обаче който възниква е как да напиша на началната страница различните категории точно в средата,където попринцип като напишеш поста се появява. И след това като кликна на дадена категория искам да ми излизат "продуктите" отнасящи за нея. Тъй като те не са малко е логично да се разпределят в много страници. Как би следвало да се подредят в тези страници.
В контрол панела на хостинга си направих МySQL Database , трябва ли за всяка отделна категория , отделна датабаса да правя ? Например моятсайт_категория1
моятсайт_категория2 ; моятсайт_категория 3 и т.н Горе долу около 7-8 категории съм намислил да имам.
 
От: Сайт с много страници

Въпросът ти е "една гаща плява" ама не, не трябва отделна база за всяка категория. А за да ти излизат всички категории "по средата" вероятно ще те устройва просто да си намериш тема, която показва категориите някъде из главното меню. Повечето изписват само страниците.
 
От: Сайт с много страници

Благодаря Ви. Аз зададох въпроса преди да съм прочел другаде. Сега вече всичко ми се подреди в главата. Бях питал познати,те такива глупости ми надрънкаха,че как ли няма да задам такива глупави въпроси :) Вече съм оправил всичко. Нов темплейт , плъгини ... Не е голяма философия.
Но искам да попитам как да го направя на всеки 10 публикации да ми прави нова страница ? Дали въобще е възможно ... Тъй като в една категория имам поне по минимум 300 публикации и не искам всичките да ми се пускат в 1 страница и то надолу.
 
От: Сайт с много страници

Също така искам да си променя permalinka да ми се показва http://example.com/category/post-name/ , но през wordpress admina не ми позволява да го направя , защото няма директна връзка с моя хост SSH2 , и сега трябва да погледна за вариант с който да го направя ръчно. Някой да помогни?
 
Re: От: Сайт с много страници

Благодаря Ви. Аз зададох въпроса преди да съм прочел другаде. Сега вече всичко ми се подреди в главата. Бях питал познати,те такива глупости ми надрънкаха,че как ли няма да задам такива глупави въпроси :) Вече съм оправил всичко. Нов темплейт , плъгини ... Не е голяма философия.
Но искам да попитам как да го направя на всеки 10 публикации да ми прави нова страница ? Дали въобще е възможно ... Тъй като в една категория имам поне по минимум 300 публикации и не искам всичките да ми се пускат в 1 страница и то надолу.

по принцип ги цепи автоматично постовете в категориите с същата броики постове като на хоум страницата на блога

Settings => Reading

Blog pages show at most

това може да не е точно так само ако ползваш темпелйт направен да не е такъв но при 99% от темплейтите е така
 
Re: От: Сайт с много страници

Също така искам да си променя permalinka да ми се показва http://example.com/category/post-name/ , но през wordpress admina не ми позволява да го направя , защото няма директна връзка с моя хост SSH2 , и сега трябва да погледна за вариант с който да го направя ръчно. Някой да помогни?

не ти трябва ssh с фтп отваряш .htaccess файла в директорията на хостинга и постваш това което ти казва wordpress че не можеш да запише с него

ако не се оправи пишеш на съпорта на хостинга да ти го постнат в този фаил

wp несвместим хостинг ??? не бях срещал такова чудо от години
 
От: Re: От: Сайт с много страници

Грешно съм се изразил. Исках да кажа,че през админа от Уърдпресс не мога да правя промените... Всичко ръчно трябва да го правя,дали било плъгин да поставя или тема. Нали знаеш,че в Уърдпресс можеш директно да натиснеш инсталл на даден плъгин,но когато аз натисна не ми позволява. Трябва да разреша SSH2 (моят хост трябва да го направи) , но тъй като съм избрал моят сайт да се хоства на Windows platform тази възможност я отписва и следва всичко ръчно да правя.
Помъчих се да го променя , за да ти покажа точно какво изписва :
"If the root directory of your site were writable, we could do this automatically, but it isn’t so this is the url rewrite rule you should have in your web.config file. Create a new file, called web.config in the root directory of your site. Click in the field and press CTRL + a to select all. Then insert this code into the web.config file."
 
Ама защо си избрал Windows ?!?!?! Пиши им бързо да ти го сменят ако може.
 

Горе