Сайт - 2012-bg.com

thunder_go

Member
Рейтинг - 100%
13   0   0
Така ...
Продава се сайт (домейн + база) - 2012-bg.com
Цената е 300лв. Домейна е регистриран до 2014 в GoDaddy
Уникалните средно дневно на база тиксо (просто липсва друг брояч) между 300 и 500, а импресиите 400 и 800. Тиксото е отворено, така че който го интересува да гледа.
По въпроса с регистрираните потребители ... понеже сайта от година и половина е оставен на самотек, дори не е влизано в него, нито е монетизиран, нито нищо, са се нацвъкали доста спам потребители и не мога да преценя бройката реално колко е, но от 4000, допускам бройка между 1000 и 2000 да са реалните.
PageRank - 2. До скоро беше 3 или 4.
Връзките варират според инструмента който се ползва - 50 и 500. Според мен са някъде в златната среда. Повечето ненатурални (т.е. сдобити от нас са премахнати, т.к. е оставен на самотек, така че се предполага, че тези които са останали са от натуралните)
Уникално съдържание - не цялото. Отначало започна основно с дублирано и съдържание от оффлайн източници, като тези които са дублирани им е поставен източник (тук е малко под въпрос, т.к. е конкретния текст го има в други 50 сайта и ходи разбери кой е първоизточника). Последните 20-30 статии са напълно авторски. Изображенията сами разбирате, че няма как да бъдат авторски също.
Системата е Joomla 1.5. (ъпдейтната до 1.5.25)
Дизайна е къстъм (преди почти 3 години правен, така че ако имате забележки от към кода и структурата е напълно нормално)
Достъп до аналитикс няма (макар че има в сорса такъв код, но с неясен характер. Явно на някой стар google-ски акаунт).
Приходи - писал съм 0, т.к. са с неясен размер. Дълго време (2009 до към 2010) имаше easytrader и адсенс и припечелваше в порядъка на 20$/м. от двете, като от продаване на връзки също е печелил, но там не мога да ви кажа в какъв размер, т.к. не са търсени и купувачи. Не повече от 30-40$ за почти 3-те години.
Продава се, просто защото от края на 2009-та не добавяно нищо ново от към съдържание, както и не търсен начин за монетизиране. В разни периоди, когато е имало предавания по темата - 2012г. или деца индиго, се осеща осезаема разлика в трафика, а предвид, че през следващата година ще се говори все повече и повече, ако се дооптимизира и доразвие, смятам че би имало достатъчна печалба за този, който реши да инвестира посочената сума.
Това е от мен. Ако имате въпроси питайте.


Домейн Име | URL: http://2012-bg.com

Приблизителна Цена: 300

Дата на Регистрация / Дата на изтичане: 2009 / 2014

Уникални Посетители за Месец: до 10 000

Импресии на Месец:: 10000-20000

Регистрирани Потребители: Между 1000 и 2000, т.к. има много спамърски и не са чистени

Page Rank: 2

Back Links: 50-500

Уникално Съдържание: Да

Система: Опън Сорс

Дизайн: Къстъм

Начини на Плащане: PayPal/epay/Банка

Мога да дам достъп до Гугъл Аналитикс или генерирания PDF: НЕ
 
От: Сайт - 2012-bg.com

^Не четеш, човека си е написал, че не е правил опит да го монетизира, преди година е имало адсенс и са били около 20 долара.
Приходи - писал съм 0, т.к. са с неясен размер. Дълго време (2009 до към 2010) имаше easytrader и адсенс и припечелваше в порядъка на 20$/м. от двете, като от продаване на връзки също е печелил, но там не мога да ви кажа в какъв размер, т.к. не са търсени и купувачи. Не повече от 30-40$ за почти 3-те години.
 
От: Сайт - 2012-bg.com

Уникалните средно дневно на база тиксо (просто липсва друг брояч) между 300 и 500, а импресиите 400 и 800. Тиксото е отворено, така че който го интересува да гледа.

аз като гледам ми се струва че са средно между 150 и 200 на ден уникалните?
или аз не разбирам :)
 
От: Сайт - 2012-bg.com

https://www.tyxo.bg/d/72412/daily - тук друго показва :) Дните, които има осезаем спад в посещенията (под 200 или под 100) ни се дължи на това, че имахме проблеми с VPS-а и почти целодневно всичките ни сайтове бяха долу. Зa допълнителна справка - https://tyxo.bg/d/91407/daily
Датите с ниския трафик съвпадат както се вижда :)
 
Последно редактирано:
От: Сайт - 2012-bg.com

ами и аз прегледах за няколко месеца назад...
и още съм на мението че сайта варира средно около -до 200...
като му загледах банеритена сайта и се замислих - какво общо имаш с този акаунт?
http://www.predpriemach.com/member.php?u=1388

имам интерес към сайта, но цената не ми харесва заради по малкото уникални
ако решиш да променяш цифрата може да се напъна :)
 
От: Сайт - 2012-bg.com

Сори за оффтопика. Със този домейн и съдържание сайта има ли бъдеще след 1 година когато ще дойде тая дата ? Макар че, щом AMOUN проявява интерес сигурно има някаква идея. То е ясно че след тая дата ще се появят още такива апокалиптични дати, ама някък си домейна ограничава..
 

Горе