Самоубийството на Summer cart (надявам се)

От: Самоубийството на Summer cart (надявам се)

Всъщност имам познати които се занимават с eCommerce и от тях съм чувал това-онова.

Проблема е че съществуват много проблеми за които даже не сте и предполагали. Например PHP 5.2 имал някакъв бъг с датата, 5.3 имал нужда от леко пипване и т.н. Та нещата може да излеждат странни, но поставете се на мястото на SC - клиента закупува продукта, инсталира го и след време открива проблем. Започва едно взаимно обвиняване с клиента "ама защо не прочетохте ръководството", после се оказва че е на shared хостинг и т.н. Разбира се НИКОЙ няма на споделен хостинг да вдига верси само заради един клиент. Клиента си мисли, че световната конспирация не е чак толкова невероятна след като хостинга и SC са го изработили. Хостинга се чуди как да угоди на клиента и да го вкара във VPS или деди, че там печалбата е по-висока. SC осъзнава че имат голям проблем защото нещата са доста сложни - примерно утре ще излезе клиент ползващ Solaris и цирка ще е пълен.

Затова... я по-добре да си направят една собствена градинка където да си бодват цветенцата където всичко ще бъде под контрол.
 
От: Самоубийството на Summer cart (надявам се)

Съмъра съм ги "определил" като шошовци още от както съм ги видял...

Да продаваш клонинг на опънсорс система и да не показваш цени е тъжно в днешната атмосфера на нон-стоп конкуренция.

И да говорите, че хората с по 200-300 хиляди "не ги интересува" е тъпо също - те си имат хора, които отговарят за това и им се плащат "да разбират"...

Радо казах че на тези хора им е скъпо времето за да го губят за такива неща - Да вероятно имат хора които отговарят и им се плаща обаче тук идва момента с изненадата.

Колко мислиш че са хората които са назначени да следят за онлайн бизнеса в дадена фирма която върти големи обороти онлайн и ще рискува да препоръча на началството си да мигрират на друга система за да спестели по 1000лв на година ?????

Отговора е николко - Защото хората на такива позиции не са балами за да не могат да си направят сметката че ако фирмата спести 1000лв никой няма да им вдигне заплатата, но пък за сметка на това ще си загубят работата ако нещо се обърка - А то винаги се обърква при такива миграции.
 
От: Самоубийството на Summer cart (надявам се)

Ако голям процент от приходите ти идват от онлайн продажби е нормално едно решение за миграция да не идва от един човек, а да е плод на дълги (над 6 месеца) преговори с фирми, проучване на пазара и т.н., за да се намалят подводните камъни.

А и не виждам как фирма с оборот над 200 хилки на година ще си остави бизнеса в ръцете на някой. Ще си взема сървър, ще си взема бекъп, ще си взема администратор почасово, ако не чаткам аз или някой във фирмата ми.

Но да плащам х10-20 за нещо - Мерси, ама тея пари не ги бера в задния двор!

Въобще не ми го побира главата - единия превод на БГ ги вкарва тези хора в бизнеса. Както и едни други, които са още по-спрели и щават по 100 лева за "модул".

Както някой по-горе каза - за 2000 лв. свястна девелоперска фирма ще ви направи приличен сайт, а за още 2 ще ви направи касапски изглеждащ и функциониращ магазин, така че да си казват клиентите ви "Егати, оставям си паричките тук!".


Ползването на някакви подобни "шеги", "онлайн молове" и т.н. простотии въобще не го разбирам..., ама никак... То е малко като да си вземеш магазин "на спирката на Ломско".... магазин е, ама е "на спирката на Ломско"....
 
От: Самоубийството на Summer cart (надявам се)

Аз от написаното не можах да разбера това по какъв начин ще се отрази на тези които вече са го закупили и го ползват на собствен хостниг - Те трябва ли да минат на новата оферта или могат да си ползват това което имат но ако решат да ъпдейтнат до последната версия трябва да плащат тези цени и да минат на техен хостинг.

Не, не засяга старите лицензи, но без ъпдейти съмъра версии 5.0 и 4.0 са анахронизъм.А и мисълта че спрямо сегашната политика на фирмата, бъдещата такава няма да е customer friendly ми помогна да взема бързо решение за миграция на основната ми количка(подкрепена от офф лайн бизнес с позиции) към друга платформа, за което ще похарча пари, ще си изтърпя временния спад в позиции и въпреки това съм сигурен че само такава реакция е вярна при изнудване.
 
От: Самоубийството на Summer cart (надявам се)

Както някой по-горе каза - за 2000 лв. свястна девелоперска фирма ще ви направи приличен сайт, а за още 2 ще ви направи касапски изглеждащ и функциониращ магазин, така че да си казват клиентите ви "Егати, оставям си паричките тук!".

:lol: АМА сериозно ли си го мислиш това? Едно пиленце ми подшушна преди време, че само темплейтите за магазините вървят по толкова и то без нито ред написан. Тук имаш поне 5 разплащателни системи, поне 5 куриера и т.н. ВСЕКИ магазин има особенности нагласянето, тестването, оптимизацията струват пари - хубаво нека са 2 хилки. Ами утре? ЩЕ изгрее ново PHP примерно 5.6 или 6.0, ще се промени ДДС-то, куриер Х ще направи ново API или платежната система ще нараправи нов gateway и кво правим?

SC в момента правят точно това... те ясно заявяват - ние сме били тук, сега сме и ще останем. Защото за хората които им се занимава с електронна търговия сигурността е на първо място. Те избират платежна система която работи и ще работи, избират хостинг който и утре ще го има. И избират и платежна система която и утре ще я има и ще работи.

PS: Не съм обвързан със този доставчик на приложението за електронна търговия.

PS2: Интересен факт... на тяхната страница Клиенти Н:1 е Мултирама. В момента страницата на Мултирама като направиш view-source и гледаш това
<meta name=Generator content="Microsoft Word 12">
<meta name=Originator content="Microsoft Word 12">
да - навремето може да са обслужвали тази верига, но сега какво?

PS3: ееей бахти каръка - наши клиенти - Priroden.com отивам и кво??? "priroden.com is for sale @ DomainMarket.com"
 
От: Самоубийството на Summer cart (надявам се)

Радо опитай се да мислиш като човек който управлява онлайн бизнес с оборот над 100к на година - (което не е кой знае какво дори и за БГ стандартите) и ми кажи заради разлика от 500-1000 лв дали ще смееш да мръднеш - Да не говорим ако става въпрос за обороти от 500к нагоре.

Освен това сметките са ти малко куци - Ще зарежеш доказано работеща платформа за която трябва да плащаш 1000лв на година за да платиш за нещо с неясен резултат 4000лв по твоите сметки. Което дори и да приемем че е работещо ще трябва да го избиваш поне 3 години и чак на четвъртата ще си на фитка.
Освен това може да се окаже че използването на такава къстъм фирма може да ти излезе златно защото ако в последствие искаш да добавиш даден модул те ще трябва да го правят специално за теб и може да ти дерат кожата както се сетят. и тн тн.

LED и аз ако съм на твое място ще се почуствам леко преебан и със сигурност ще мигрирам въпреки многото доводи които съм написал по нагоре повечето от които казват че здравият разум би трябвало да ми подсказва да си плащам и да си трайкам.
 
От: Самоубийството на Summer cart (надявам се)

LED и аз ако съм на твое място ще се почуствам леко преебан и със сигурност ще мигрирам въпреки многото доводи които съм написал по нагоре повечето от които казват че здравият разум би трябвало да ми подсказва да си плащам и да си трайкам.[/QUOTE]

Радвам се че разбираш що се изнасям, наистина в средносрочен план няма да е по евтино, да не говорим че не ми се занимава с това сега.
 
Re: От: Самоубийството на Summer cart (надявам се)

:lol: АМА сериозно ли си го мислиш това? Едно пиленце ми подшушна преди време, че само темплейтите за магазините вървят по толкова и то без нито ред написан. Тук имаш поне 5 разплащателни системи, поне 5 куриера и т.н. ВСЕКИ магазин има особенности нагласянето, тестването, оптимизацията струват пари - хубаво нека са 2 хилки. Ами утре? ЩЕ изгрее ново PHP примерно 5.6 или 6.0, ще се промени ДДС-то, куриер Х ще направи ново API или платежната система ще нараправи нов gateway и кво правим?

SC в момента правят точно това... те ясно заявяват - ние сме били тук, сега сме и ще останем. Защото за хората които им се занимава с електронна търговия сигурността е на първо място. Те избират платежна система която работи и ще работи, избират хостинг който и утре ще го има. И избират и платежна система която и утре ще я има и ще работи.

PS: Не съм обвързан със този доставчик на приложението за електронна търговия.

PS2: Интересен факт... на тяхната страница Клиенти Н:1 е Мултирама. В момента страницата на Мултирама като направиш view-source и гледаш това
<meta name=Generator content="Microsoft Word 12">
<meta name=Originator content="Microsoft Word 12">
да - навремето може да са обслужвали тази верига, но сега какво?

PS3: ееей бахти каръка - наши клиенти - Priroden.com отивам и кво??? "priroden.com is for sale @ DomainMarket.com"

еми добре от два клика два фалирали :) сега тези дето ползват тази платформа се молят да не им цъкнеш на линка че знаели се :)

Иначе за магенто има много готини темплейти на прилична цена който са по хубави от 80% от бг магазините (въпреки че са относително евтини $180 не всеки може да рънва магенто) поне не нетромаво говорим за не екслузив цена де ...

http://www.templatemonster.com/demo/45714.html
 
От: Самоубийството на Summer cart (надявам се)

SC наистина са една лошо побългарена шега. Всеки нормален човек с по-дългосрочни планове ще си наеме собствен сървър и ще плаща на администратор за поддръжката (евентуално хостинг фирма с такава услуга) или ще го поддържа сам ако има знанията и времето. Дори ако проекта е наистина сериозен ще си плати за собствена система. В дългосрочен план няма по-добро решение като цена, качество и сигурност. Жал ми за хората, които ще се хванат да станат зависими по такъв начин.

Лесно можете да си направите съпоставка с примерни цифри, аз не съм в настроение днес да смятам.
 
От: Re: От: Самоубийството на Summer cart (надявам се)

еми добре от два клика два фалирали :) сега тези дето ползват тази платформа се молят да не им цъкнеш на линка че знаели се :)

Е - тогава да ги махнат от "клиенти". Някак брутално е - кликаш и откриваш че клиентите ги нема.

Онзи ден тук някакъв младеж си рекламираше услугите. Посетих му сайта... в секция портфолио от 30 клиента над 25 вече не съществуваха...
 

Горе