Само да се оплача .... ( нахален вирус )

cybervn

New Member
NOD 32 Въобще не му прави впечетление, но на мен ми прави като ми се пръкнат някви странни неща ... за втори път го хващам тоя вирус ... първи не слагаше iframe и NOD го засичаше ама сега е станало егати нахалното нещо ...



И един съвет ... след като намерите подобен гад и го отсраните смените си поне основните пароли ... мейлове, разни важни акаунти

P.S. На места се укрува доста добре чак ме радва как е направено :)

 
Преди време ми се наложи да се боря с такова животно, но така и не намерих някакъв лек - не помогнаха нито антивирусни, нито антиспай софтуери. За първи път ми попадна такъв вирус и се поразтърсих из нета за решения, но пак ударих на камък.
Интересното е, че вирусът изчезна изведнъж от самосебе си, както и се беше появил :)
 
the_heaven каза:
Преди време ми се наложи да се боря с такова животно, но така и не намерих някакъв лек - не помогнаха нито антивирусни, нито антиспай софтуери. За първи път ми попадна такъв вирус и се поразтърсих из нета за решения, но пак ударих на камък.
Интересното е, че вирусът изчезна изведнъж от самосебе си, както и се беше появил :)
спасението е само едно ... Затворете прозореца!

това е решението ;)
Debian
Ubuntu
Kubuntu

Njoy 8)
 
Я това не е ли прословутия FireFox? За който нямаше вируси... оОоОО Небеса, не може да бъде ;)
 
Moko каза:
the_heaven каза:
Преди време ми се наложи да се боря с такова животно, но така и не намерих някакъв лек - не помогнаха нито антивирусни, нито антиспай софтуери. За първи път ми попадна такъв вирус и се поразтърсих из нета за решения, но пак ударих на камък.
Интересното е, че вирусът изчезна изведнъж от самосебе си, както и се беше появил :)
спасението е само едно ... Затворете прозореца!

това е решението ;)
Debian
Ubuntu
Kubuntu

Njoy 8)

Благодаря, но аз обичам да дишам свеж въздух, макар и с риск да влезне някоя муха или друга гадинка през прозореца, отколкото да се затворя в тъмница без прозорци. Затова засега не мисля да затварям никакви прозорци :wink:

MacTeP, забравих да спомена, че ифреймът изникваше във всеки браузер, тоест не се свежда до заразяване само на конкретния бразуер, с който се е заредил заразеният сайт, а и гадинката беше намерила начин да се промъкне и до останалите компютри в локалната мрежа :)
 
the_heaven каза:
MacTeP, забравих да спомена, че ифреймът изникваше във всеки браузер, тоест не се свежда до заразяване само на конкретния бразуер, с който се е заредил заразеният сайт, а и гадинката беше намерила начин да се промъкне и до останалите компютри в локалната мрежа :)

Жалко.... уби всичко детско в мен
 
AdAware.... тва му е м*м*та!

Помага и срещу коледният подарък (който си мислиш че нямаш) завладял на последък доста голям % от мрежата.
 

Горе