Само с адвокати при НАП, НОИ, ОБЩИНИ и прочие?!?!?

ops5

Active Member
Преди малко четох, че са приели този проектозакон. Има ли някой по-запознат, че тая простотия не мога да я асимилирам. За всякакъв контакт с държавни институции трябва с адвокат - не може счетоводителя да иде в НАП.

Уникално утежняване за малкия бизнес - големия така или иначе си има юристи. Щеш не щеш вече и на юристи трябва да плащаш.
 
От: Само с адвокати при НАП, НОИ, ОБЩИНИ и прочие?!?!?

Е то ако счетоводителя не може да иде в НАП, кой да може? :shock:
 
От: Само с адвокати при НАП, НОИ, ОБЩИНИ и прочие?!?!?

Ами нали това е простотията. Яко лобизъм за адвокатската гилдия. Дано е пунта мара. Утре ще търся повече инфо.

И се приема тихо мълком.
 
От: Само с адвокати при НАП, НОИ, ОБЩИНИ и прочие?!?!?

Не е пунта мара, а съвсем реален законопроект. Преди два дни мина на първо четене на принципа, че тате ше ми купи колело, ама друг път. Т.е., мина така на първо четене, ама преди второто, щяло да има корекции, и след това в пленарна зала. За съжаление обаче, има закони, които изминават пътя до Държавен вестник със завидна скорост.
 
От: Само с адвокати при НАП, НОИ, ОБЩИНИ и прочие?!?!?

... има закони, които изминават пътя до Държавен вестник със завидна скорост.

Е, щом и ти си видял, значи е истина и се опитват да прокарат тоя абсурд. И наистина много леко, без излишни шумотевици.

Колко ли пари ще вземе адвоката, за да отиде и пусне някакъв документ?!?
 
От: Само с адвокати при НАП, НОИ, ОБЩИНИ и прочие?!?!?

Значи годишните ми данъчни декларации ще ги подава адвокат? Тия нормални ли са? Направо да ходим да се редим на опашки с дискета под мишница?
 
От: Само с адвокати при НАП, НОИ, ОБЩИНИ и прочие?!?!?

И сега ще гледаме как от счетоводители всички стават адвокати с права на счетоводители, защото реално те нищо повече няма да правят от това, което досега са правили. Демек "титлата" само ще е различна. Ама може така по да им харесва да им викат адвокати. Или друго си е "Аз съм адвокат". :).

Шегата настрана - това е поредният удар от това шибано правителство. Съсипаха го тоя бизнес отвсякъде. Никаква подкрепа с нищо, само данъци, такси се увеличават и куп изисквания всяка година по- зле става. Аз викам да мине лятото и да ги гоним пак с протести, но то каква е ползата като на следващите избори ще са пак те номер 1. Така си направиха нещата. Да се радват всички, че ГЕРБ взеха и местна и парламентарна и всякаква власт няма мърдане вече. Благодаря ви баби и дядовци, че гласувахте отново за тях. Дано пенсиите ви да вдигнат поне с 5 лв тая година, че да не изхвърляте снимките на Бойко от вкъщи, а пак за него да гласувате. Прост народ, на всяка възраст простотията властва. Бутни му малко гювеч и прах в очите на българина и си му взел гласа. А ние младите хора нека да се мъчим да правим нещо в тая държава. Нека бизнес да развиваме и да ни мачкат, просто защото гледаме да сме легални във всяко отношение.
 
От: Само с адвокати при НАП, НОИ, ОБЩИНИ и прочие?!?!?

Айде стига, все тая кой ще е. Да не го обръщаме на плюене на партии и хвалене на други. Всички ни шибат.
 
От: Само с адвокати при НАП, НОИ, ОБЩИНИ и прочие?!?!?

Какви са тия глупости?! Това си е чист лобизъм! Кога най-накрая глупавите ни политици ще разберат, че малкия бизнес трябва да се стимулира, а не унищожава...

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
 
От: Само с адвокати при НАП, НОИ, ОБЩИНИ и прочие?!?!?

Точно това четох току-що. Думи нямам...

Sent from my EVA-L19 using Tapatalk
 
От: Само с адвокати при НАП, НОИ, ОБЩИНИ и прочие?!?!?

променете си тарифите - за адвокати х5
 

Горе