Сваляне/качване и компресиране/декомпресиране на архив от файлове с кирилски имена

Buscape

Active Member
Здравейте,
имам проблем с разархивирането на файлове с кирилски имена.

Ако ги компресирам на сървъра и после ги разкомпресирам там няма проблем. Но ако сваля архива и го разахивирам на компа имената им стават на йероглифи. Същото става и ако ги компресирам на компа - при разархивиране на компа няма проблем, но ако се опитам да ги кача и разархивирам на сървъра стават на йероглифи.

Пробвах да качвам/свалям архивите чрез FTP и чрез File Manager на cPanel, но се получаваше все едно и също.

Проблемът ми е само при архивиране/разархивиране, иначе настройките ми на FTP-то са Character Encoding: UTF8, така че без проблем качвам/свалям файлове с кирилски имена.
 
От: Сваляне/качване и компресиране/декомпресиране на архив от файлове с кирилски имен

Как правиш архивите? Има някакво разминаване в енкодинга явно. Можеш на сървъра да го правиш с определен енкодинг.

Може нещо такова: tar --format=posix -cf или tar -H pax -cf май беше краткия вариант.

Тук има малко повече за различните стандарти: http://www.pkware.com/documents/casestudies/APPNOTE.TXT

Ако просто ги архивираш с какъвто енкодинг са файловете, такъв ще остане и в Windows обикновено тези файлове са неизползваеми. Ако локала на операционната система е UTF когато архивираш той се запазва. Съответно при Windows е нещо друго, каквото и да е то :lol:

Опитай със 7zip или rar, те мисля запазваха всичко. С тях не съм имал проблеми. И все пак е по-добре да избягваш да именуваш файлове на кирилица. Ще си спестиш главоболия.

Също така винаги пускай FTP клиента в binary mode.
 
От: От: Сваляне/качване и компресиране/декомпресиране на архив от файлове с кирилски

Как правиш архивите? Има някакво разминаване в енкодинга явно. Можеш на сървъра да го правиш с определен енкодинг.

Правя го от File Manager-а на cPanel. Има zip, tar, tar.gz и tar.bz2 компресии. Но за енкодинга не виждам опции.
 
От: Сваляне/качване и компресиране/декомпресиране на архив от файлове с кирилски имен

http://www.webhostinghub.com/support/website/how-to/character-encoding-cpanel-file-manager

Това би трябвало да те насочи, но няма да ти помогне особено ако работиш през панела. Аз лично не знам как би могъл да заобиколиш проблема, защото не използвам cPanel. Не и без ssh достъп.

По-добре се свържи с хоста и те да ти обяснят защо е така.
 

Горе