Свързване на Онлайн магазин със ДропШИпинг

FLABAR

Member
Здравейте интересувам се как точно стават нещата със допшипинг-а тоест като направя Е-Мгазин, и даден потребител поръча продукт как мога да го доставя до него? как да свържа направеният от мен сайт със тази дропшипинг система? Определено някой хора биха е определили като много лесна и биха под-ходили със насмешка, но лично за мен мие интересно как работи тази си тема :) и най вероятно е супер елементарно хехе :Д
 
Каква е тази дропшиппинг системата за която говориш?

Избираш си фирма Х, която предлага стоката си чрез дропшипинг и си изясняваш всичко.
 
А свързването как става със моя сайта и Х продукта със някакви хипер линкове ли ?
 
Свързването се прави между твоя сайт и техния, като за целта техния сайт трябва да предлага тази функция, а твоя да се нагоди според тях.
Има много начини за подобно свързване. Чрез: API, XML, RSS и др.
Те трябва да ти предоставят достъп до техните продукти, като поемат инициативата да си обновяват информацията за продуктите в кратки срокове, ти също.

Дропшипинг е по-скоро метод на работа или може да се каже, че ти продаваш продукти, които физически не притежаваш, а може и никога да не си виждал.
Свързването на твоя магазин с техния се нарича синхронизация.
Дано поне от написаното ти е станало малко по-ясно и опиташ да поясниш какво по-точно те интересува. Дали дропшипинга като процес на работа или самата синхронизация от към техническата част (програмиране).
 
Свързването се прави между твоя сайт и техния, като за целта техния сайт трябва да предлага тази функция, а твоя да се нагоди според тях.
Има много начини за подобно свързване. Чрез: API, XML, RSS и др.
Те трябва да ти предоставят достъп до техните продукти, като поемат инициативата да си обновяват информацията за продуктите в кратки срокове, ти също.

Дропшипинг е по-скоро метод на работа или може да се каже, че ти продаваш продукти, които физически не притежаваш, а може и никога да не си виждал.
Свързването на твоя магазин с техния се нарича синхронизация.
Дано поне от написаното ти е станало малко по-ясно и опиташ да поясниш какво по-точно те интересува. Дали дропшипинга като процес на работа или самата синхронизация от към техническата част (програмиране).


От техническата част мисля че нямам да имам проблеми, въпроса е че не съм виждал, сблъсквал и захващал със подобно нещо, за това искам да разбера самият процес как става.
От краткият, но ясен твой отговор до някъде ми стана ясно. но примерно ако избера този САЙТ как бих могъл техните продукти да ги свържа към моя сайт? със Чрез: API, XML, RSS и др. ли става смият процес?
 
Влез в техния сайт и доло във футъра си имат линк към тяхната дропшипинг страница. Там са обяснили какво е дропшипинг и как можеш да го ползваш при тях. Описали са и начините за свързване на сайтовете ви и т.н.

Нека да разбием процеса по продажба на няколко части, за да ти обясня разликата по-разбираемо.
При нормални обстоятелства, когато ти си едноличен търговец:
1. Закупуваш стока с личен капитал.
2. Съхраняваш стоката в подходящ за целта склад.
3. Играеш ролята на разпространител (физически или онлайн в магазин).
4. Поемаш комуникацията с клиенти.
5. Доставяш поръчаните стоки от твоя склад до клиента.
6. Получаваш плащане.

Може да се доразбият още тези процеси, но да не усложняваме излишно... :)

При дропшипинга...
1. НЕ закупуваш стока предварително.
2. НЕ съхраняваш стока и нямаш склад.
3. Играеш си ролята на разпространител.
4. Поемаш комуникацията с клиенти.
5. Според зависи от предварително договорените условия може ти или партньора ти да доставите поръчките. Ти ще ги доставяш в случайте, когато си решил да препакетираш стоката и да градиш брандиране и т.н.
6. Плащането може да бъде направено към теб или партньора ти.
6.1 Ако ти си събрал плащането то тогава изпращаш необходимата сума на партньора си.
6.2 Ако той е събрал плащането се договаряте кога и при какви условия да ти заплати комисионната.

Може да съм изпуснал нещо, но мисля, че е достатъчно разбираемо.
 
https://www.bigbuy.eu/bg/account/create

там си пише за сайта който искаш

Купете на цена на едро Дропшипинг доставчик В2В търговия на едро
 
Влез в техния сайт и доло във футъра си имат линк към тяхната дропшипинг страница. Там са обяснили какво е дропшипинг и как можеш да го ползваш при тях. Описали са и начините за свързване на сайтовете ви и т.н.

Нека да разбием процеса по продажба на няколко части, за да ти обясня разликата по-разбираемо.
При нормални обстоятелства, когато ти си едноличен търговец:
1. Закупуваш стока с личен капитал.
2. Съхраняваш стоката в подходящ за целта склад.
3. Играеш ролята на разпространител (физически или онлайн в магазин).
4. Поемаш комуникацията с клиенти.
5. Доставяш поръчаните стоки от твоя склад до клиента.
6. Получаваш плащане.

Може да се доразбият още тези процеси, но да не усложняваме излишно... :)

При дропшипинга...
1. НЕ закупуваш стока предварително.
2. НЕ съхраняваш стока и нямаш склад.
3. Играеш си ролята на разпространител.
4. Поемаш комуникацията с клиенти.
5. Според зависи от предварително договорените условия може ти или партньора ти да доставите поръчките. Ти ще ги доставяш в случайте, когато си решил да препакетираш стоката и да градиш брандиране и т.н.
6. Плащането може да бъде направено към теб или партньора ти.
6.1 Ако ти си събрал плащането то тогава изпращаш необходимата сума на партньора си.
6.2 Ако той е събрал плащането се договаряте кога и при какви условия да ти заплати комисионната.

Може да съм изпуснал нещо, но мисля, че е достатъчно разбираемо.


Да определено беше достатъчно изчерпателен!!!! тоест при При дропшипинга... ако продам тяхна стока получавам не пълната сума а процент от закупената стока ?
 
Да, при дропшипинга получаваш комисионна за продажбата.
А при този сайт, който посочи там предлагат няколко варианта на работа, но в основата си те са близки до това, което описах.
Колегата по-горе правилно посочи, че предлагат и цени на едро и може би можеш да си купуваш от тях стока и после ти да си я продаваш или направо да я продаваш чрез дропшипинг. Не съм сигурен, но явно предлагат доста неща и ще трябва да се направи по-задълбочено изучаване на услугите им.
Освен това забелязах, че предлагат и готови сайтове, които да ползваш срещу заплащане и т.н.
Ако си решил да работиш с тях... отдели повечко време върху изучаването на отделните оферти и си направи добре калкулациите, за да няма банкрути :)
 

Горе