Сгафих сериозно...

ElasticHeart

New Member
Здравейте,

Сгафих и то съвсем сериозно. По погрешка изтрих целия content от два мои сайта (единият 4GB другият 50GB). Всъщност не знаех, че съм ги изтрил, докато преди три дни опитах да ги отворя, но ми даде, че страницата не е достъпна. Свързах се с хостинга ми и те ми казаха, че на 15 ноември съдържанието е било изтрито.
Връщайки си лентата назад тогава наистина трих стари непотребни папки от cpanela и наистина може да съм маркирал всичко и да съм дал Delete. През последните седмици нямах достъп до Интернет, нито до компютър, за да видя как вървят нещата. Помолих хостинга да ми ги възстанови, но ми казаха, че последният бекъп е от 21 ноември и като натисна да го възстановя от cPanel не става нищо, пробвах два-три пъти. Те също не могат да го възстановят, но поне ми върнаха парите за следващите 6 месеца, които бях предплатил за услугите.

Нямам намерение да цитирам хостинг компанията, тъй като това не е по тяхна вина, а по моя. Сега дали има някакъв начин да възстановя сайтовете си ?
 
От: Сгафих сериозно...

А пита ли хостинга защо не става с бекъпа, щом има бекъп от преди да изтриеш сайтовете значи файловете трябва да са на сървърите още.
Преди няколко години и аз направих подобна грешка, но се свързах веднага със съпорта, нещо мрънкаха че не е тяхна работа и че трябва да си правя бекъп сам но тогава те ми възстановиха всичко.
 
От: Сгафих сериозно...

Да, питах ги днес сутринта, но заради часовата разлика ще почакам да видя дали ще ми отговорят. Обикновено ми отговарят посред нощ българско време.
 
От: Сгафих сериозно...

Много кофти ситуация, дано успееш да си ги възстановиш.
Пиши какво са ти отговорили като получиш отговор
 
От: Сгафих сериозно...

Като краен вариант - кеша на търсачките (Jabse, Google, Bing) и archive.org.

Jabse има добър кеш на българските сайтове (последно като правих проучване).

Да нямаш архиви локално е твърде опасно.
 
От: Сгафих сериозно...

Щом нямаш локален архив - сайта ти е маловажен.

Да.

Пий една студена вода и иди рови в архива, което си е мъчение. А и 50г сайт означава медия, която архива най-вероятно не пази, както и кеша на каквото и да е друго.

Да ти е обеца на ухото и друг път на важни сайтове си прави бекъп и го тегли на компютъра си или го качвай на облачна услуга като dropbox и pcloud. Последното може да се автоматизира.
 
От: Сгафих сериозно...

Това не е вина на хостинг фирмата, както ти сам го каза. Ако предлагат платен бекъп тогава, да. Затова всеки трябва да си прави поне 1-2 пъти бекъп в седмицата, ако пък е важен сайта може да си направите/ползвате скрипт които да прави бекъп всеки ден. Иначе стават такива гафове.

Каква е причината, че не може да се възтановят файловете от бекъп-а които те имат? Файловете ли ги няма или?
 
От: Сгафих сериозно...

Да.

Пий една студена вода и иди рови в архива, което си е мъчение. А и 50г сайт означава медия, която архива най-вероятно не пази, както и кеша на каквото и да е друго.

Да ти е обеца на ухото и друг път на важни сайтове си прави бекъп и го тегли на компютъра си или го качвай на облачна услуга като dropbox и pcloud. Последното може да се автоматизира.

Можеш да автоматизираш pCloud автоматично да ти прави бекъпи на сайта ли?
 
От: Сгафих сериозно...

Можеш да автоматизираш pCloud автоматично да ти прави бекъпи на сайта ли?

Аз там си държа сайтовете. Вместо на компютъра, в pcloud и като променям нещо, го променям първо там и после качвам на хоста. От друга страна, при програмирането с Nedbeans е още по-лесно, защото пазя файловете на проекта директно в pcloud и като сейвам, автоматично се качват на сървъра. Удобството тук е, че дори и да отида на друг компютър, пак имам достъп до файловете и винаги са ми под ръка.
 
От: Сгафих сериозно...

Аз там си държа сайтовете. Вместо на компютъра, в pcloud и като променям нещо, го променям първо там и после качвам на хоста. От друга страна, при програмирането с Nedbeans е още по-лесно, защото пазя файловете на проекта директно в pcloud и като сейвам, автоматично се качват на сървъра. Удобството тук е, че дори и да отида на друг компютър, пак имам достъп до файловете и винаги са ми под ръка.

А, имаш предвид с опцията на Pcloud да си направиш виртуален драйв и там си слагаш файловете, връзваш ги с ФТП и като сейфаш се качва директно на хоста и си остават в Pcloud?
 
От: Сгафих сериозно...

Само на мен ли ми се струва, че съдържанието на сайта (освен ако не е някаква мултимедия) си е там. Човекът казва, че е изтрил папките, а не базите данни. Ако нямаш бекъп, има вариант просто да направиш сайтовете (като тема и външен вид и медия) на ново, но статиите ти ще са си там.
 

Горе