Сезиране на контролните органи

Сезирате ли контролните органи при нелоялна конкуренция?

  • Да

  • Не


Резултатите ще са видими само след гласуване.

Sevi

Member
От темата за законовите изисквания за електронната търговия се сетих да пусна проучване дали някой от вас "порти" конкуренцията при нарушения. В моя бранш е пълно с неизрядни търговци, които определено са ми преки конкуренти и заради неспазване на правилата са с някакво предимство пред клиентите.
Под контролни органи за онлайн търговията имам предвид предимно НАП, КЗП и КЗК, останалите предполагам са по- специфични в зависимост от бранша.
п.п. Моля ако темата е за друг раздел да бъде преместена
 
Като всеки 4 от 5 неща в българската законова част ще бъдат или игнорирани или претупани като вероятността да получиш няква малка справедливост е почти нищожна, а с годините напреде вместо да става голяма, тя става още по-нищожна. Затова и отдавна съм се отказал да правя нещо такова, а това нещо като КЗП е пълна глупост, дори не знам защо още го визират като някакъв вид защитен орган.
 
В КЗП поне работят за разлика от други институции :) Или поне се опитват да работят :D

Работата на държавната администрация е да си оправдае заплатите (т.е. да си създава работа, без която може)...
 
Стъпка 1: Приемате реалността
Стъпка 2: Преставате да се оплаквате
Стъпка 3: Правите каквото трябва и всичко се получава
 
Кзп, доколкото знам, тази абривиатура не означаваше ли КеЗемемПарата. Предварително се извинявам за просташкия ми начин на мислене.
 
Стъпка 1: Приемате реалността
Стъпка 2: Преставате да се оплаквате
Стъпка 3: Правите каквото трябва и всичко се получава
Всъщност тук никой не се оплаква. Просто си чешем езиците както се казва - така от скука.
 
В КЗП работят, но са претрупани от работа
 

Горе