Сектата на ковидитите

Казах ти! Март и април спечелихме първата част, защото много хора се изпокриха. След това точно като теб се превърнаха в непокорни овце и затова сега цъфнахме и вързахме. Ами след испанския грип подобно чудо не е имало, затова тази война е малко по-различна. А за ваксините дали били вредни или не не знам, ама много ме кефят хора, дето пият литър ракия всяка вечер и после твърдят как няма да се боцнат, че щяло да им увреди здравето.

Каква е смъртността на това чудо? Я извади данните да видим що за опасна болест е това.
 
Каква е смъртността на това чудо? Я извади данните да видим що за опасна болест е това.
Ами няма нищо да извадя. Едно и също повтарям като папагал. Ще я видиш смъртността след 1 година и като сравниш ще пишеш по темата. Сега е твърде рано. Този отговор харесва ли ти? Нали е в твой стил?
 
Ами няма нищо да извадя. Едно и също повтарям като папагал. Ще я видиш смъртността след 1 година и като сравниш ще пишеш по темата. Сега е твърде рано. Този отговор харесва ли ти? Нали е в твой стил?

Значи си се наплашил от медиите ли? След една година какво ще стане, дай да видим на 1000 души колко се разболяват, със симптоми и колко умират, и да сравним с други болести.
 
Вие, смелите, сте най-уплашените. Аз съм разумен, а не уплашен. И стига с тия медии, те не ме интересуват. Вие цитирате като луди някакви статии, не аз. Достатъчно хора около мен се сблъскаха с вируса, медиите не ме интересуват. Колкото до сравнението, ще видиш, че нещата не са както ги мислиш.
 
Искаме ние лаиците да постигнем консенсус по въпроса, а те самите лекари не могат. Всяко изказано мнение, независимо коя теза подкрепя, е пълно с противоречия. Сутринта гледах тези две мили лели, които говореха уж много мъдро, но противоречиво. Хем се карат на медиите, че наплашиха народа, хем твърдят, че строгите мерки ще помогнат за ограничаване на вирусТа, хем 100 пъти казаха "това не е грипче", хем казват, че няма лечение, хем "показвайте оздравелите, за да върнем доверието в лекарите".

Като цяло разговорът беше интересен и мисля, че всеки ще намери в него нещо интересено, включително мнението на една от лекарките за ваксините накрая. ;)


 
Джъмбо - локдаун, безопасност....
Ами да, после половината ще се включат от болниците, чудейки се откъде им е дошло на главата. Няма толкова тъп народ, честно. Заслужаваме си съдбата! Заболяването е супер криво, защото дори и безсимптомно, то засяга централната нервна система и оставя поражения там. Сега Крумов ще каже, че си измислям. Или Нандито. Или Биарката. Или Тролския. Или Ремайндчето. Сладури!
 
Или Ремайндчето.
Ремайндчето е единственият, който еволюира. В първата, мартенска тема той беше най-активен с меметата за плоската земя. Сега разсъждава, а не приема за чиста монета всичко, което му казват.

Теди, и аз видях статията с оня доктор, дето казва, че ковид поразява нервната система. За какъв процент от боледувалите обаче става въпрос?
Ако си гледал двете докторки от сутринта при Георги Любенов, сигурно си чул и те да казват: "Не трябва да се паникьосвате. 80% от вирусоносителите го карат много леко".

Паникьорите се хващате за малкия процент и го изкарвате тенденция - еталон, а не бива. Малкият процент по принцип се нарича "прецедент". :)

Имам близък, който е вече със симптоми. Да притеснявам се да не стане прецедент, но по никакъв начин не се чувствам виновна за това, че е заболял. Работата му е рискова просто. Сигурна съм, че и той, и хората около него са спазвали мерките стриктно. Сега разбирате ли, че няма опазване?

След затварянето на определени бизнеси, тенденцията няма да се промени. Ще продължим да се заразяваме. Някои ще го изкарат тежко, а други, за жалост ще умрат. И нито безумните и неадекватни мерки, нито паниката ще ни помогнат.
 
След затварянето на определени бизнеси, тенденцията няма да се промени. Ще продължим да се заразяваме.
Всъщност тенденцията вече е надолу. Ето го последния lower high:

1606676265476.png

Това "lower high" идва от търговията и там нещата стоят така:
1606676481896.png

Цената се движи нагоре-надолу и образува такива по-малки върхове и дъна. Тренда е нагоре докато всяко следващо дъно е по-високо от предишното. И тренда се обръща когато последния връх е по-нисък от предишния (затова е lower high). Някой ще каже, че няма никаква връзка между пазарите и един вирус, но всъщност има и още по-интересни паралели между двете.
 
Ами да, после половината ще се включат от болниците, чудейки се откъде им е дошло на главата. Няма толкова тъп народ, честно. Заслужаваме си съдбата! Заболяването е супер криво, защото дори и безсимптомно, то засяга централната нервна система и оставя поражения там. Сега Крумов ще каже, че си измислям. Или Нандито. Или Биарката. Или Тролския. Или Ремайндчето. Сладури!
Пак се обърка, пиша ти го за пореден път. От тея хора 80% няма да разберат, 15% ще го изкарат със симптоми, 3-4% ще стигнат до болница, 0.7-0.9% ще го изкарат много тежко, останалите вероятно ще починат. От къде го измисли това, че половината ще влязат в болница не те знам. Дори и най върлите доктори ковидисти казват тези цифри. Включително и преди малко един професор по бтв, който предполагам цитираш за неврологичните проблеми.
 
Преди няколко страници ви казах, за един познат, който го приеха за отравяне навярно, болки в корема. Вчера са му правили ПСР тест, отрицателен, след това бърз тест ( или обратна подредба ) и е бил положителен. Остава в болницата с болки в стомаха. На 25 години.
 
Всъщност тенденцията вече е надолу. Ето го последния lower high:

Виж файлът 20446

Това "lower high" идва от търговията и там нещата стоят така:
Виж файлът 20447

Цената се движи нагоре-надолу и образува такива по-малки върхове и дъна. Тренда е нагоре докато всяко следващо дъно е по-високо от предишното. И тренда се обръща когато последния връх е по-нисък от предишния (затова е lower high). Някой ще каже, че няма никаква връзка между пазарите и един вирус, но всъщност има и още по-интересни паралели между двете.
Нищо не разбрах. Моля те, обясни като за много тъп човек/жена. :)
 
Пак се обърка, пиша ти го за пореден път. От тея хора 80% няма да разберат, 15% ще го изкарат със симптоми, 3-4% ще стигнат до болница, 0.7-0.9% ще го изкарат много тежко, останалите вероятно ще починат. От къде го измисли това, че половината ще влязат в болница не те знам. Дори и най върлите доктори ковидисти казват тези цифри. Включително и преди малко един професор по бтв, който предполагам цитираш за неврологичните проблеми.
Половината е в преносен смисъл, г-н Контрол на речта. Имам познати, дето хич не са добре психически. И не е от масовата психоза, а си е от прекараната инфекция. А си представям колко непознати има като тях...
 
Ами да, после половината ще се включат от болниците, чудейки се откъде им е дошло на главата. Няма толкова тъп народ, честно. Заслужаваме си съдбата! Заболяването е супер криво, защото дори и безсимптомно, то засяга централната нервна система и оставя поражения там. Сега Крумов ще каже, че си измислям. Или Нандито. Или Биарката. Или Тролския. Или Ремайндчето. Сладури!
Не схвана, нали....? Локдаун, да пазим себе си и другите. ОК.
Но зарзаватчийницата на леля Цеца зад блока е гнездото на ковид в квартала с 15 клиента на ден и трябва да я затворим. Джъмбо, Мъмбо и всеки бизнес на наши и ваши е ключов :D

Само това е достатъчно да ти светне лампичката, че има нещо много гнило.
 
Последно редактирано:
Не схвана, нали....? Локадаун, да пазим себе си и другите. ОК.
Но зарзаватчийницата на леля Цеца зад блока е гнездото на ковид в квартала с 15 клиента на ден и трябва да я затворим. Джъмбо, Мъмбо и всеки бизнес на наши и ваши е ключов :D

Само това е достатъчно да ти светне лампичката, че има нещо много гнило.
На кой са му затворили зарзаватчийницата... пак недочули/недоразбрали...
 
На кой са му затворили зарзаватчийницата... пак недочули/недоразбрали...
И ти като теле пред майка си, бързаш... Това е просто пример. Дали е бръснарница, магазин за ципове, сервиз, лафка все тая.
 
И ти като теле пред майка си, бързаш... Това е просто пример. Дали е бръснарница, магазин за ципове, сервиз, лафка все тая.
В момента освен ресторанти/барове/кафета/молове и т.н места, доказан изтник на зараза няма затворен дребен бизнес. И точно за ади тоя дребен бизнес са отворени обекти като джъмбо, икея, декатлон и т.н, без които можем да оцелеем, както стана през пролетта.
 
Нищо не разбрах. Моля те, обясни като за много тъп човек/жена. :)
Забравих да напиша :) Ти казваш, че ще продължим да се заразяваме въпреки затворените магазини, но тенденцията се обръща надолу към по-малко заразени и показвам защо смятам така. Обаче не заради затворените магазини или магическите им мерки се обръща, то се вижда че завоя е поне от 24 насам, може би и от по-рано. Естествено после ще се похвалят за добре свършената работа и религиозните ще им ръкопляскат.
 
Забравих да напиша :) Ти казваш, че ще продължим да се заразяваме въпреки затворените магазини, но тенденцията се обръща надолу към по-малко заразени и показвам защо смятам така. Обаче не заради затворените магазини или магическите им мерки се обръща, то се вижда че завоя е поне от 24 насам, може би и от по-рано. Естествено после ще се похвалят за добре свършената работа и религиозните ще им ръкопляскат.

Само да не е груповия имунитет :)
 
Само да не е груповия имунитет :)
Не знам и аз какво е, не ми е пълна картинката. Просто все така става с всяка държава. Засилват се случаите, засилват се, паниката нараства, всички ще измрем, експоненциален ръст, всеки около мен е болен, Европа ще загине... и точно на върха или след него закъснял локдаун. Само за да могат после да кажат - ето вижте, мерките помогнаха.

Интересни са ми криптовалутите и ги следя от време на време. Там е абсолютно същата дивотия. Различават се от нормалните пазари с това че не са регулирани и са много податливи на манипулации. Има големи криптовалути и малки. Но при всички се случва горе-долу един и същ сценарии. Казва се Pump & Dump, а когато е по-всеобхватно е балон.

Ето за пример:
1606689385749.png
Появява се нова кроптовалута. В случая Zilliqa, но името няма значение. Което се казва на хората е, че може да прави нещо много важно и много обещаващо, има голям потенциал. Инфлуенсърите започват да говорят колко невероятна е Zilliqa. Цената започва да се покачва. Една психологическа особеност на хората е, че обичат да купуват когато цената е висока. Не защото е висока (в магазина никой не обича високи цени), а защото расте. Колкото по-бързо купят, толкова по-богати ще станат. Има Zilliqa rush. Цената расте още. Инфлуенсърите не спират да изтъкват качествата на Zilliqa, хората купуват и купуват. Това всига цената още повече, защото всеки е съгласен да купи на малко по-висока цена ако трябва, важното е да не изпусне влака.

В един хубав ден цената се срива много бързо. Но не, това е само корекция си казват някои, възможност да купим Zilliqa на по-ниска цена. Но продължава да пада, да пада, да пада...

Какво всъщност се случва. Има инвеститори, които още преди Zilliqa да е пусната да се продава са я купили на ниска цена, може би по-ниска от тази в началото на графиката. Пуска се новината, че е нещо ново и невероятно. Инфлуенсърите надуват сирените. Първите от тях може би платени от инвеститорите, следващите просто за повече views. И хората купуват и купуват, качвайки цената няколко пъти. На върха еуфорията е най-голяма, там повечето вярват, че цената ще расте още и още и още. Няма значение, че някой казал че това е балон и че може всеки момент да се спука.

Междувременно първоначалните инвеститори продават (на тези дето купуват), вече не остава нищо за продаване и цената не може повече да върви нагоре. А веднъж тръгне ли надолу става страшно.

Такъв вид манипулация се случва при криптовалутите нон стоп, има безброй примери за същото нещо дето описах.

При короната е същото, само че вместо покачваща се цена гледаме покачващ се брой на заразени. Инфлуенсърите разбира се са медиите. Инвеститорите са политиците, макар че над тях има баш инвеститори - Фаучи, Бил, Шуаб и компания. Паниката на хората отговаря на еуфорията на върха. Хората наистина вярват, че само ще става по-страшно, медиите до последно само това им повтарят. Прибирането на печалбите от инвеститорите - това е въвеждането на локдаун. Печалбите са повече власт. И в двата случая на върха печелят инвеститорите и губят рибките.
 

Горе