Сектата на ковидитите

За съжаление силно се надявам да е това, защото другия вариант е по-страшен. Ако нямат никаква изгода от глупостите, които пишат, то това е изключително плашещо. Тея момчета възприемат света, като едно твърде елементарно място, където всичко се възприема на първично ниво - Такова животно нема! Виждат го, но пак твърдят, че жирафи няма, защото ограниченото им съзнание не позволява да приемат неща, които не разбират. От това идва и пълното им отричане на всички парадокси, които ни заливат от всякъде. Вторачват се в дребните детайли, а не виждат пълната картинка.
Този абзац го прочетох с тона на Слаши Клашера и в края пуснах сълза. Наистина доста прочувствени слова.

ПС: Пак включваш проценти, за които и представа си нямаш как работят. За България ли са 0.03%-те и съответно 80%-те? Дай линк към тия данни за България и обясни как ги сметна. ;)
 
Над 2548 човека повече починали през 48 седмица (23-29.11) отколкото средно за последните години. (4619 смъртни случая при 2072 средно за последните 5 години). Над 120% увеличение.
Понеже Ковид е измислица, тези починали 2500 човека всъщност не са починали, а само си мислят че са починали.
1d9050f060ef029469cd2a972f98846c.jpg
 
Този абзац го прочетох с тона на Слаши Клашера и в края пуснах сълза. Наистина доста прочувствени слова.

ПС: Пак включваш проценти, за които и представа си нямаш как работят. За България ли са 0.03%-те и съответно 80%-те? Дай линк към тия данни за България и обясни как ги сметна. ;)

Нищо не съм смятал, това са данни, които се представят от повечето специалисти. Докажи ми ти, че този процент не е верен.
 
Проблемът не е в овцете обаче, проблемът е в овчарите. А овчарите са властта. Вместо да се обединят президент, премиер, партии, Кунчев, Мангъров, Мутафчиски, Кунчев, вирусолози, лекарски съюз и да застанат по БНТ с единно мнение за пандемията и ваксинацията, всеки си дрънка каквото иска.

Нормално е народът да не вярва, след като самите те са на разнопосочни мнения! А то какво се получава: Бойко казва едно, Ангелов след 30 минути друго, а накрая минава Радев и казва, че трябва да има избори колкото се може по-рано. Т.е. те не искат народът да се оправи, а как да заграбят още власт на гърба им.

Е, така не става. То затова и тук са толкова разнопосочни мненията. Нормално е. За мен правилното решение е всички да действат като един човек, за да може хората да знаят какво да правят, а не да се нервят.

Нанди, твоят Радев, дето го боготвориш..., защо не подаде ръка на някого, а действа като единак??? ТОВА ли е ОБЕДИНИТЕЛЯТ на народа, за което е избран?
 
Нищо не съм смятал, това са данни, които се представят от повечето специалисти. Докажи ми ти, че този процент не е верен.
Добре де, дай някъде линк на специалист, който е казал, че смъртността по данните към момента е 0.03%.
Към момента официалните цифри за България са:
- 168К заразени
- 5156 починали
- 69К излекувани

Тоест "затворените случаи" са ~74100, като от тях 5150 човека са починалите (между 7 и 7.5%). Останалите 90 и няколко хиляди случая са все още "активни" и могат по всяко време да се прибавят някаква част от тях, както към бройката на починали, така и към излекуваните.
 
Добре де, дай някъде линк на специалист, който е казал, че смъртността по данните към момента е 0.03%.
Към момента официалните цифри за България са:
- 168К заразени
- 5156 починали
- 69К излекувани

Тоест "затворените случаи" са ~74100, като от тях 5150 човека са починалите (между 7 и 7.5%). Останалите 91 хиляди случая са все още активни и могат по всяко време да се прибавят някаква част от тях към бройката на починали, така и към излекуваните.
Намери си, няма се на готово да чакаш... Или намери някой, който казва, че е 30%, както ти искаш и твърдиш. Колко е според теб тая пуста смъртност?
 
Нанди, твоят Радев, дето го боготвориш..., защо не подаде ръка на някого, а действа като единак??? ТОВА ли е ОБЕДИНИТЕЛЯТ на народа, за което е избран?
На кой да подаде ръка, бе? На мафията? Ми няма как да стане. Обединител е, защото застава на страната на 70% от хората, на които е президент.

И насрочването на изборите е абсолютно верен ход. Румъния проведе избори миналата седмица - не измряха. Ти пак се изпусна в гащите от страх, че баце (да се свети маслото му!) си отива. :)

вирусолози, лекарски съюз и да застанат по БНТ с единно мнение за пандемията и ваксинацията, всеки си дрънка каквото иска.
Това е защото нямат еднакви мотиви и финансови стимули. По мненията им можеш да прецениш кои са истинските неплатени експерти и кои са купените калинки.

"Ребята, сдавайте жит дружно" е тотално невъзможен лозунг, когато от едната страна стои дефиницията за корупция в най-чист вид.
 
Чукча не читатель. ;)
"Намери си" звучи баш като адекватен аргумент, особено, когато се нуждаеш от това да търсиш нещо, което всъщност не съществува.

Аз изложих защо според мен процентът ти НЕ Е ВЕРЕН (подкрепен с актуалните цифри), а това, че ти си чул НЯКЪДЕ, че имало НЯКАКВИ специалисти, които АЗ ТРЯБВА ДА ТЪРСЯ (в твоя защита), дали въобще са казали нещо такова... Слабо, морски. :)
 
Намери си, няма се на готово да чакаш... Или намери някой, който казва, че е 30%, както ти искаш и твърдиш. Колко е според теб тая пуста смъртност?
Ти верно си напълно неграмотен. Това е източника на всичките ти плиткоумни твърдения изписани през последната година във форума. А аз си мислех, че просто си афектиран, че са ти затворили магазинчето през месец март. Ти просто не умееш да четеш и да вникваш в елементарен текст. За това и вярваш на картинки от ФБ, или съобщено от някой на три ракии в кварталната кръчма. Всичко което питаш е написано в предното мнение, но явно ти е трудно, леле леле. Рядко има такива хора, честно. Ама да се съберете 4 такива във една тема в един форум е направо събитие със случайност 1: 1 000 000
 
Ти верно си напълно неграмотен. Това е източника на всичките ти плиткоумни твърдения изписани през последната година във форума. А аз си мислех, че просто си афектиран, че са ти затворили магазинчето през месец март. Ти просто не умееш да четеш и да вникваш в елементарен текст. За това и вярваш на картинки от ФБ, или съобщено от някой на три ракии в кварталната кръчма. Всичко което питаш е написано в предното мнение, но явно ти е трудно, леле леле. Рядко има такива хора, честно. Ама да се съберете 4 такива във една тема в един форум е направо събитие със случайност 1:

МагазинчетаТа са има няма 500 квадрата търговска площ, от там нататък какво да ти коментирам останалото повръщано...
 
Ей за това ще си поствам меменца, щото някъде около 50-тата страница сдадохте фронта, почвайки се с лични нападки, а когато вкараме любимите на варненския гларус проценти, то се правим на разсеяни и се крием, че иначе ще ни се смеят, че не разбираме и грам от тях. :D

Това всъщност е ясното отражение колко лесно се лъжете от "НЯКАКВИ СПЕЦИАЛИСТИ" (на които даже и имената не сте запомнили) и кажат ли 0.03%, значи е толкова, без да се поровите с малко съмнение, дали пък не е. Иначе конспиратори от световни висоти. Най-странното е, че приемате тия 0.03% като константа, което всъщност е абсурдно за нещо толкова динамично. 0.03% може да е било март месец. Напълно възможно, ама да се осланяте на данни от тогава, не е на добре.

ПС: То даже, ако хванем най-бакалийската сметка, отново с официалните данни и сметнем, че всички тия потвърдени случаи досега (~170К), са се излекували (дори прибавяйки 5-те хиляди починали), то пак съотнесено към тези цифри излиза 3%.
 
Как да обясниш на тежко деформирани хора, че НЕ Е ВЪЗМОЖНО да говорим за реални цифри при "жервтите" на кови, при положение, че нямаме докателства за причина за смърт от началото на годината - за която и да е смърт. Аутопсиите са забранени по указание на СЗО.

Имаме обаче достатъчно разкази на потърпевши, които споделят, че близките им са писани ковид-починали, без да са били болни от вируса.
 
Ей за това ще си поствам меменца, щото някъде около 50-тата страница сдадохте фронта, почвайки се с лични нападки, а когато вкараме любимите на варненския гларус проценти, то се правим на разсеяни и се крием, че иначе ще ни се смеят, че не разбираме и грам от тях. :D

Това всъщност е ясното отражение колко лесно се лъжете от "НЯКАКВИ СПЕЦИАЛИСТИ" (на които даже и имената не сте запомнили) и кажат ли 0.03%, значи е толкова, без да се поровите с малко съмнение, дали пък не е. Иначе конспиратори от световни висоти. Най-странното е, че приемате тия 0.03% като константа, което всъщност е абсурдно за нещо толкова динамично. 0.03% може да е било март месец. Напълно възможно, ама да се осланяте на данни от тогава, не е на добре.

ПС: То даже, ако хванем най-бакалийската сметка, отново с официалните данни и сметнем, че всички тия потвърдени случаи досега (~170К), са се излекували (дори прибавяйки 5-те хиляди починали), то пак съотнесено към тези цифри излиза 3%.

3% при официално констатираните с PCR, а тези с положителни имунулогични тестове не ги броим, тези като мен дето не се тестваха не ги броим, другите дето изобщо не разбраха и тях не ги броим, които са вероятно най-голямата бройка. Още ли си на мнение, че може да се говори за 3% смъртност?
 
На кой да подаде ръка, бе? На мафията? Ми няма как да стане. Обединител е, защото застава на страната на 70% от хората, на които е президент.

И насрочването на изборите е абсолютно верен ход. Румъния проведе избори миналата седмица - не измряха. Ти пак се изпусна в гащите от страх, че баце (да се свети маслото му!) си отива. :)


Това е защото нямат еднакви мотиви и финансови стимули. По мненията им можеш да прецениш кои са истинските неплатени експерти и кои са купените калинки.

"Ребята, сдавайте жит дружно" е тотално невъзможен лозунг, когато от едната страна стои дефиницията за корупция в най-чист вид.
Леле, дори не си бабка, а разсъждаваш като такава... Всичко за теб е мафия, ами то и ти си част от тази мафия. Мафия са хора, които убиват други хора за пари. Я си спомни знаковите убийства кога бяха на мода и виж сега дали ги има.
А за Радев - знам, че си му фенка и би го налазила здраво ако го видиш, ама не е лошо да видиш какви глупости прави. Аз сто пъти ти обясних, че няма повече да подкрепя Борисов, защото направи твърде много грешки. Всяко нещо като остарее, трябва да се сменя. Ама ти пак повтаряш мафия, ГРОБ и че съм му фен. НЕ СЪМ МУ ФЕН. Сега по-спокойна ли си?
И на ваксините: не съм им фен, но ако ме убедят, че са безопасни, ще е хубаво най-малкото родителите ми да си я сложат. Аз ще помисля, защото съм в граничната възраст.
Ти обаче пак на черното казваш бяло...
 
Последно редактирано:
3% при официално констатираните с PCR, а тези с положителни имунулогични тестове не ги броим, тези като мен дето не се тестваха не ги броим, другите дето изобщо не разбраха и тях не ги броим, които са вероятно най-голямата бройка. Още ли си на мнение, че може да се говори за 3% смъртност?
Очаквах този отговор, предизвиках го съвсем умишлено. Още ли си на мнение, че дори и антигенните тестове да бъдат включени, то смъртността не се е повишила повече от двойно и все пак не надхвърля с ДОСТА заветните 0.03% (споделени от теб и анонимните специалисти)? Все пак официалната статистика е добра извадка, в която, както положителните тестове са занижени, така и смъртността, тъй като тя се основава на доказаните вирусоносители.

ПС: Да те светна, че от определения "Най-вероятно", няма как да се заключи някакво точно число (в случая процент), а ти всъщност представяш такъв. И все пак, ще разясниш ли формулата (или да пуснеш линк, който няма да се налага аз да търся, за да защитавам твоите тези), по която се стига до 0.03% смъртност?
 
Добре, как да водиш нормален диалог, пък бил и той полемика, с хора, които тотално отказват да видят фактите, които им поднасяш на тепсия?
Ти май си имала тайни желания да бъдеш детска учителка :) Понякога им обясняваш много спокойно и подредено, а то за това се искат качества. Но в същото време искаш и яко да ги шамаросваш :D

Как се води диалог с такива... ако имаш наистина умствено изостанал човек, можеш ли да водиш нормален диалог с него... не. Тези се правят на такива на инат.

Но да, липсата на доводи от тяхна страна за почти всичко само доказва, че тотално са сбъркали пътя. Аз не си спомням някой от тях сам да е изровил нещо в защита на короната, да изтипоса тук нещо ново и оригинално и да каже "Ето, опровергайте това!". А това чакам толкова време, но нищо не правят по въпроса. Само дебнат ние да напишем нещо за да могат за пореден път да се опитат да отбият разговора в посоки, които не водят на никъде. И когато вече и тия посоки са им свършили, пускат обидите.
 
тези като мен дето не се тестваха не ги броим,
Той още си вярва, че е изкарал короната. Не че има диагноза, не че има тест. После аз съм изнасял недоказани твърдения. Тъжно, тъжно, много тъжно. Жълко направо.

Направи си тест за антитела и го покажи във форума, да видим дали нещо си изкарал или си прознодумец.
 
Ти май си имала тайни желания да бъдеш детска учителка
На подсъзнателно ниво ще да е - определено нямам такова осъзнато желание.

Но в същото време искаш и яко да ги шамаросваш
Виж тук уцели на 100%. Особено като почнат да ми се лигавят как някой без други заболявания бил умрял и леле-мале много страшен тоя вирус. Ама при какви обстоятелства е умрял? Получил ли е адекватна медицинска помощ? Няма значение - писан е умрял от грип и край - всички ще умрем.

Освен това, при състояние на здравната ни система от следвоенна България, не само от грип ще мрат децата, ами се учудвам, че още не са се върнали холерата и туберкулозата.
 
Очаквах този отговор, предизвиках го съвсем умишлено. Още ли си на мнение, че дори и антигенните тестове да бъдат включени, то смъртността не се е повишила повече от двойно и все пак не надхвърля с ДОСТА заветните 0.03% (споделени от теб и анонимните специалисти)? Все пак официалната статистика е добра извадка, в която, както положителните тестове са занижени, така и смъртността, тъй като тя се основава на доказаните вирусоносители.

ПС: Да те светна, че от определения "Най-вероятно", няма как да се заключи някакво точно число (в случая процент), а ти всъщност представяш такъв. И все пак, ще разясниш ли формулата (или да пуснеш линк, който няма да се налага аз да търся, за да защитавам твоите тези), по която се стига до 0.03% смъртност?

Не спомена тези като мен и всичките 100 човека, за които съм сигурен, че са го изкарали, а не са се тествали с нищо, те къде са в твоята статистика. 0.03 процента ги сметна един германски лекар на база представителни извадки по региони в германия, както се е правило и в България преди Кови. Няма да ти пускам нито линове, нито нищо, щото няма смисъл. Никакъв. Същото може да се направи и на база положителните с PCR. В момента се откриват между 25% - 35% от пробите, останалото е проста математика, приложи я....

Винаги досега заразени и смъртност са се смятали на база представителни извадки на конкретни групи, като резултата се налага върху конкретен брой население. Само при кови се смята процент от всички констатирани с тест. Знам че няма да разбереш, ама бях длъжен да ти го напиша....
 
Винаги досега заразени и смъртност са се смятали на база представителни извадки на конкретни групи, като резултата се налага върху конкретен брой население. Само при кови се смята процент от всички констатирани с тест. Знам че няма да разбереш, ама бях длъжен да ти го напиша....
Нали си голям математик с 3-ти клас, като смяташ броя на изкаралите го, смятай за умрели разликата между умрелите тази и миналата година за даден период, защото както има прекарали короната без тест, така има и умрели от корона без тест.

И ти като розота се опитваш да нормализираш данни, но само в едната посока. Не става така. Ама това не се учи, докато те бият по районните а в училище и университета.
 

Горе