Сектата на ковидитите

Хахаха някой мутро-бизнесмен явно не е доволен от това че има мерки и се мисли за здравето на хората и се е показал като “мъж”. Това не означава абсолютно нищо. Вместо да плаши разни лели по телефона да седне да измисли как да си промени бизнеса, така че да извлече ползи.

Информация не давал на готово. Дай, дай, да прочетем още глупости, да се посмеем малко. И без друго такива като теб превърнаха темата в петъчна.
Как точно тоя глиган мисли за здравето на хората, като изопачава, манипулира и подвежда? Пак ти казвам! Много си лесен за лъжене! Във Варна на такива като тебе, дето вярват на всичко, им викаме Балъци. В реалния живот, такива като теб се насират в гащите, като срещнат такъв като мен..... За съжаление, интернет даде възможност и на Балъците да се почувастват хора.... Ама само виртуално :) Добре знаеш за какво говоря :)
 
Че той глигана звъни по телефона пита и записва отговорите. Накрая показва резултати. Григана нищо не мисли. Ама ти дори работата на социологическите агенции не разбираш. Гледай си там търговийката и си мисли, че си много важен и накой се интересува от мнението ти.

За здравето мислят здравните власти, които определят мерките. Щом дори тиквата беше до последно и още е против мерките, но такива се налагат, значи има зверска нужда.

Насочваш енергията си на грешното място. Балък се вижда кой е. Пишеш откровени измислици. Обикновено плод на фантазията и неразбирането ти на елементарни тенденции. Бленуваш по соца, ама там такива като тебе бяха затворени по заводште и бачкаха здраво за без пари, образованите ги ръководеха на ниско ниво, а шумкарите и гъзолизците командваха парада. Но пак имаше накаква справедливост, защото такива като теб бяха най-на дъното. А демокрацията, прехода и ви дадоха шанс да отворите търговийка и да си помислите, че сте хванали Господ за шлифера и всичко ви е ясно и сте най-велики. Не сте, напротив. Смешни сте и за щастие вече такива индивиди не сте нфактор, много вече изчезнаха безславно и отидоха назапад да карат я тирове, я да бачкат по строежите, обща работа. И единствената им трибуна остана ФБ и интернет, където да се изказват пред другите себеподобни които тепърва откриват интернет и вярват във фейкнюз и всичко което се напише, защото критичното им мислене е под 0-та. Останалите ги чака същата съдба. Гледай си там магазинчето и не се меси в темите където пишат разбиращите и знаещите. ;)
 
Че той глигана звъни по телефона пита и записва отговорите. Накрая показва резултати. Григана нищо не мисли. Ама ти дори работата на социологическите агенции не разбираш. Гледай си там търговийката и си мисли, че си много важен и накой се интересува от мнението ти.

За здравето мислят здравните власти, които определят мерките. Щом дори тиквата беше до последно и още е против мерките, но такива се налагат, значи има зверска нужда.

Насочваш енергията си на грешното място. Балък се вижда кой е. Пишеш откровени измислици. Обикновено плод на фантазията и неразбирането ти на елементарни тенденции. Бленуваш по соца, ама там такива като тебе бяха затворени по заводште и бачкаха здраво за без пари, образованите ги ръководеха на ниско ниво, а шумкарите и гъзолизците командваха парада. Но пак имаше накаква справедливост, защото такива като теб бяха най-на дъното. А демокрацията, прехода и ви дадоха шанс да отворите търговийка и да си помислите, че сте хванали Господ за шлифера и всичко ви е ясно и сте най-велики. Не сте, напротив. Смешни сте и за щастие вече такива индивиди не сте нфактор, много вече изчезнаха безславно и отидоха назапад да карат я тирове, я да бачкат по строежите, обща работа. И единствената им трибуна остана ФБ и интернет, където да се изказват пред другите себеподобни които тепърва откриват интернет и вярват във фейкнюз и всичко което се напише, защото критичното им мислене е под 0-та. Останалите ги чака същата съдба. Гледай си там магазинчето и не се меси в темите където пишат разбиращите и знаещите. ;)

Ей, балък. Спри да ползваш мои реплики срещу мен, че тоя олигофренизъм най ме дразни. Пак пишеш ебати глупостите. На компютър работя от 88-ма година, интернет ползвам от времето, когато трябваше да се разбираме с дублекса, кой кога да ползва телефона. Не ти говори нищо нали? Обектите, които имам са изцяло в подкрепа на онлайн магазините, защото има много хора, които искат да идват на място, заради тях съм ги направил. Нито са ми важни, нито съм направил първо тях. Взел съм ги, защото все някъде трябва да я държа тая стока, защо да не е в магазин, след като имам всичко налично. Изкарват колкото да покриват наеми и заплати и малко остава. Пак ще ти го кажа - първо ми е интернет, магазините не са ми важни. Изкарвам си парите изцяло онлайн от много години. Никога не съм ходил на интервю, никога не съм работил за хора.

Та в тая връзка сети се кой щеше да работи обща работа, щото в онова време вишу не се завършваше как да е, ти специално щеше да си минал максимум през строителния техник, не повече. С тоя правопис ме съмнява, че и там трудно щеше да минеш.

Писна ми едно и също да ти повтарям, то на стената да говорих, вече да ме е разбрала. Само Камен Тъпира не може да разбере това, което му се говори и повтаря ли, повтаря едни и същи глупости.

За протокола: От целия интернет, пиша само в този форум!
 
Между март и ноември има огроооомна разлика. Тогава играхме цирк, сега ората са наистина болни, но мрЪт, щото няма адекватна медицинска помощ. Като пукне някой мастит политик, тогава ще повярвам, че вирусът е масов убиец от ранга на Тед Бънди. Дотогова приемаме единствено, че починалите не са получили навременно и адекватно лечение и си стискаме ръцете. :)
 
Писна ми едно и също да ти повтарям, то на стената да говорих, вече да ме е разбрала.
И стената разбра, че пишеш глупости и мненията ти си противоречат, а пък за това че не разбираш материата с вируса, съвсем е ясно и на малките деца, ама ти явно не си го разбрал. Тъжна работа. Много тъжна. Аргументите пак останаха на заден план. Кажи сега - сметна ли процентите на американците които трябва да умрат, за да постигнем 70% преболедували? Дискредитира ли проучването на глигана? Разбра ли колко хора могат да се съберат на 1 кв/м равна площ? Разбра ли как ще ти навреди ваксината, че толкова те е страх да не се ваксинираш? Разбра ли колко учени работят в БАН? Разбра ли калко души и с какъв профил е официалната представителна извадка на българското население? Остави ги магазинте. И магаре може да купи стока и да а продаде с печалба. Отговори на тези прости въпроси, пък ако успееш, може да вдигнем малко нивото на дискусията и да коментираме по-адекватни неща и по-конкретни цифри. Имам и един хубав анализ на резултатите от мерките, ама няма смисъл на този етап да го представям, дай да видим първо материала за 4 клас.
 
Отговори ми на въпросите, не се изнизвай ;) след като твърдиш, че нещо не е вярно, редно е да посочиш каква е истината.

Колко души според теб са представителната извадка на българския народ? И на каква база твърдиш това?

Нали искате да си говорим с данни...

Беш ли мааму, просто 1000 са малко.

Из учебниците:
Изследванията са научно обосновани само тогава, когато получената информация от включените в наблюдението единици, чрез формираната извадка дава възможност получените от извадката характеристики да се отнасят (важат) за цялата генерална съвкупност. Това теоретично е допустимо и възможно само когато формираната извадка е репрезентативна (представителна) на изучаваната генерална съвкупност, т.е. приложени са правилата на статистическия метод на изучаване“.

Има си разни формули за смятане на обема дето трябва да се изследва
Приер: Да се определи обемът на извадката.
izvadka.png
1130 от 10000 домакинства

Сякаш при близо 7 милиона цифрата би могла да е малко по-височка, а?

Може и да греша. Дай да видим твойте доказателства - или пак ше избягаш с дежурното, че съм тъп :D
/Ще се радвам да науча нещо ново, лошо няма/

Иначе това социално проучване цели да се разбере, че неодобряващите мерките са неграмотни, бедни и цигани. Нищо, че последните доста добре са анализираи ситуацията със Северна Македония, предвид дадените от тях отговори.

Абе, вервай си, просто като споделяш инфо гледай да вмъкваш некой линк, че всеки сам да си прави изводите. 5Г.
 
И стената разбра, че пишеш глупости и мненията ти си противоречат, а пък за това че не разбираш материата с вируса, съвсем е ясно и на малките деца, ама ти явно не си го разбрал. Тъжна работа. Много тъжна. Аргументите пак останаха на заден план. Кажи сега - сметна ли процентите на американците които трябва да умрат, за да постигнем 70% преболедували? Дискредитира ли проучването на глигана? Разбра ли колко хора могат да се съберат на 1 кв/м равна площ? Разбра ли как ще ти навреди ваксината, че толкова те е страх да не се ваксинираш? Разбра ли колко учени работят в БАН? Разбра ли калко души и с какъв профил е официалната представителна извадка на българското население? Остави ги магазинте. И магаре може да купи стока и да а продаде с печалба. Отговори на тези прости въпроси, пък ако успееш, може да вдигнем малко нивото на дискусията и да коментираме по-адекватни неща и по-конкретни цифри. Имам и един хубав анализ на резултатите от мерките, ама няма смисъл на този етап да го представям, дай да видим първо материала за 4 клас.

Тая глупост ли успя да сътвориш за 1 час ? Вишисте, не те знам къде си завършил вишуто, ама отивай да си вземаш агнето и връщай дипломата. Комуникативните ти умения са с отрицателни стойности. Колкото и да се напъваш да изглеждаш сложен, никак не ти се получава. Разрешавам ти да копнеш нещо от това, което съм ти писал аз и да ми отговориш :)
 
Беш ли мааму, просто 1000 са малко.

Из учебниците:


Има си разни формули за смятане на обема дето трябва да се изследва
Приер: Да се определи обемът на извадката.
Виж файлът 20619
1130 от 10000 домакинства

Сякаш при близо 7 милиона цифрата би могла да е малко по-височка, а?

Може и да греша. Дай да видим твойте доказателства - или пак ше избягаш с дежурното, че съм тъп :D
/Ще се радвам да науча нещо ново, лошо няма/

Иначе това социално проучване цели да се разбере, че неодобряващите мерките са неграмотни, бедни и цигани. Нищо, че последните доста добре са анализираи ситуацията със Северна Македония, предвид дадените от тях отговори.

Абе, вервай си, просто като споделяш инфо гледай да вмъкваш некой линк, че всеки сам да си прави изводите. 5Г.

Вярваш ли наистина, че Камен ще разбере нещо от това? :)
 
Бърни, третият за деня си. Що не следите темата, бе хора? Мен лично ще ме е срам да се повтарям.

Тоя е НИКОЙ. Поне да беше в кабинета, та да го приемем за важен. Баце не го е уредил в правителствена. Освен това, не знаем даали е умрял от или със. ;)
 
И магаре може да купи стока и да а продаде с печалба
Е явно да каниш хора по ФБ групи изисква високи интелектуални умения. Все пак това крепи макроикономиката ...
 
Вярваш ли наистина, че Камен ще разбере нещо от това? :)
Аз много добре го разбирам, ама на теб знаем, че ще ти е трудно. Това е математика за прогимназия, теб те затруднява тази за четвърти.
 
Беш ли мааму, просто 1000 са малко.

Из учебниците:


Има си разни формули за смятане на обема дето трябва да се изследва
Приер: Да се определи обемът на извадката.
Виж файлът 20619
1130 от 10000 домакинства

Сякаш при близо 7 милиона цифрата би могла да е малко по-височка, а?

Може и да греша. Дай да видим твойте доказателства - или пак ше избягаш с дежурното, че съм тъп :D
/Ще се радвам да науча нещо ново, лошо няма/

Иначе това социално проучване цели да се разбере, че неодобряващите мерките са неграмотни, бедни и цигани. Нищо, че последните доста добре са анализираи ситуацията със Северна Македония, предвид дадените от тях отговори.

Абе, вервай си, просто като споделяш инфо гледай да вмъкваш некой линк, че всеки сам да си прави изводите. 5Г.
Много хубаво, правилно. Дефиницията за представителна извадка е добра, мисля че термина го използваме коректно всички.

Намерил си сайт в който има препечатани лекции за УНСС ама тука се вижда, че се търси изключително висока точност. Ако намалиш малко изискванията за точност и си поиграеш с другите коефициенти, които тук са фиксирани с цел единствено да се постави задача за заместване във формула, без да се отчитат каквито и да е нужди на изследването. Всъщност формулата можеше да приложиш, за да сме по-конкретни, но нищо, учебника от УНСС излиза в гугъл, който се интересува ще прочете.

Т.е това е извадка с много висока точност. Ако вдигнеш още малко точността ще получиш, че трябва да работиш и с извадка от 10 000 души. В което няма лошо. Но дали е осъществимо е друга тема. Повечето социологически проучвания в България се извършват на база 800-900 души. От всички агенции, без значение към коя конкретна партия са привързани. Така че това с около 1000 е напълно достатъчно, за целите на масовата статистика.

Сега, ако хората са подбрани тенденциозно, може да се извратят резултатие, но това са вече съвсем други теми, за които не разполагам нито аз, нито ти с доказателства.
 
Последно редактирано:
Всъщност няма нужда да се сваля точността, сега се засмятах малко, просто замести 10 000 със 7 000 000 във задачата и ще получиш пак подобен резултат на около 1000 души. Набързо с телефона, без да пиша го изкарах 1274. Така или иначе другите величини са твърде малки, като стойност, реално сметката ти се получава ГРУБО, че делиш 9*7000000 върху 0,0009 * 7000000. Така че пак става около 1000 души.
 
Много хубаво, правилно. Дефиницията за представителна извадка е добра, мисля че термина го използваме коректно всички.

Намерил си сайт в който има препечатани лекции за УНСС ама тука се вижда, че се търси изключително висока точност. Ако намалиш малко изискванията за точност и си поиграеш с другите коефициенти, които тук са фиксирани с цел единствено да се постави задача за заместване във формула, без да се отчитат каквито и да е нужди на изследването. Всъщност формулата можеше да приложиш, за да сме по-конкретни, но нищо, учебника от УНСС излиза в гугъл, който се интересува ще прочете.

Т.е това е извадка с много висока точност. Ако вдигнеш още малко точността ще получиш, че трябва да работиш и с извадка от 10 000 души. В което няма лошо. Но дали е осъществимо е друга тема. Повечето социологически проучвания в България се извършват на база 800-900 души. От всички агенции, без значение към коя конкретна партия са привързани. Така че това с около 1000 е напълно достатъчно, за целите на масовата статистика.

Сега, ако хората са подбрани тенденциозно, може да се извратят резултатие, но това са вече съвсем други теми, за които не разполагам нито аз, вито ти с доказателства.

Довечера, ако имам време ще се опитам да изкарам коефициенти от реални проучвания да видиш, че извадката пада много рязко, дори и при минимални отклонения в точността. Все пак точността се гледа на степен, както е видно от формулата.
Сори, ама ако ме включват в представителна извадка от 1000 души, нема как да си намаля изискванията. Ти ако искаш твойте си ги намали на минимум. Тва дали е осъщесвимо не е мой проблем.

Иначе казано ако си "намаля изискванията" няма да са приложени правилата на статистическия метод на изучаване, което прави изследването научно НЕ обосновано.

Т.е. такова изследване било стойностно само за "Семейни войни". Попитахме 100... човека.. :D
 
Сори, ама ако ме включват в представителна извадка от 1000 души, нема как да си намаля изискванията. Ти ако искаш твойте си ги намали на минимум. Тва дали е осъщесвимо не е мой проблем.

Иначе казано ако си "намаля изискванията" няма да са приложени правилата на статистическия метод на изучаване, което прави изследването научно НЕ обосновано.

Т.е. такова изследване било стойностно само за "Семейни войни". Попитахме 100... човека.. :D
Прочети ми следващото мнение, това можеш да го игнорираш. Написах го прибързано, следващото има по-интересни резултати, мисля. Просто замести 10 000 със 7 000 000 и сметни формулата, без да променяме параметрите за точност, които и двамата се съгласяваме, че са достатъчно задоволителни, мисля.
 
Всъщност няма нужда да се сваля точността, сега се засмятах малко, просто замести 10 000 със 7 000 000 във задачата и ще получиш пак подобен резултат на около 1000 души. Набързо с телефона, без да пиша го изкарах 1274. Така или иначе другите величини са твърде малки, като стойност, реално сметката ти се получава ГРУБО, че делиш 9*7000000 върху 0,0009 * 7000000. Така че пак става около 1000 души.

О боже мой, Камен може да ползва калкулатор, впечатлен съм!
 
Живи и здрави. Другата седмица пак :) Всъщност от идват празници. Няма да си губя времето с такива като него. Идват тежки маси за изяждане и изпиване с далеч по-приятни хора.
Това беше във вторник. Добре, че не си държи на думата, че днес щеше да е ебати скуката.
 

Горе