Сектата на ковидитите

А аз съм съгласна с това мнение за маските

 
Е, нали това е големият въпрос - дали здравите да преминат весело и щастливо през заразата и да вкарат в земята предразположените. Един вид естествен подбор.
Или сме общество с претенции, че сме се извисили над физическото ниво и се обединяваме да спасим по възможност всички, дори и тези с нелечимите болести.
Не, номера е здравите да го изкарат и да станат преграда за уязвимите.
 
То до 2-3 седмици ще приключи, поне нашия град е пламнал, повечето ми познати или вече са го изкарали или в момента имат симптоми, някои са се тествали, но повечето не са се.
А и това с тестването е баси измекярската алчност, реално теста струва 50-60лв и то надценен, а ти искат по 100-120... без коментар повече
 
Това в момента си е сезонният грип, който протича в пълен хаос, заради паниката, насадена у хората, от което идва и истинското претоварване на системата. Вместо болните да се поемат от джи-пи-тата, както обикновено, всичко тича по болниците да го тестват с тест, предназначен за откриване на ХИВ.

Да си го кажем, за момента няма тест специално за коронавирус, а още по малко за ковид 19, така че всеки тест - положителен и отрицателен подлежи на съмнение.

И отново - Не подценявайте сезонния грип!!! Точно толкова опасен е, когато не се приложи адвекватно лечение. В момента сме лишени от такова и който остане - остане. Виновни сме НЕ ние с Биаро, че не вярваме в "мерките", а лудницата, която се създаде с няколко цели. Дотук имат пълен успех, но докога?
 
реално теста струва 50-60лв и то надценен,
Данни в подкрепа на това твърдение?

ПСР тестването е скъпо и винаги е било скъпо. То работи на генетично ниво и е изключително точно и е единствения начин да се определи в много сериозна конкретика наличието на вирус и количествата му.

Още преди години по време на епидемията със свински грип, при заразяването ми ми бе предложено да пратя материал за изследване в референтна лаборатория в София, за такъв тест, но щеше да ми струва 200лв или трябваше да вляза в болница. Искаха да тестват, защото бях сред първите пациенти в града. Заразен от съученик от забележете съседния клас, който беше patient zero за града. Доказан в лаборатория след болничен престой. Нямаше смисъл и от двете. Така или иначе грипна инфекция преминава за 3 дни, проблемите са в бактериалната след това, не знаеш какво ще те пипне. Изолирах се вкъщи. Сега е доста по-достъпно тестването. Тогава МРЗ беше колкото един тест. Сега теста е 1/6 от МРЗ.
 
Данни в подкрепа на това твърдение?

ПСР тестването е скъпо и винаги е било скъпо. То работи на генетично ниво и е изключително точно и е единствения начин да се определи в много сериозна конкретика наличието на вирус и количествата му.

Още преди години по време на епидемията със свински грип, при заразяването ми ми бе предложено да пратя материал за изследване в референтна лаборатория в София, за такъв тест, но щеше да ми струва 200лв или трябваше да вляза в болница. Искаха да тестват, защото бях сред първите пациенти в града. Заразен от съученик от забележете съседния клас, който беше patient zero за града. Доказан в лаборатория след болничен престой. Нямаше смисъл и от двете. Така или иначе грипна инфекция преминава за 3 дни, проблемите са в бактериалната след това, не знаеш какво ще те пипне. Изолирах се вкъщи. Сега е доста по-достъпно тестването. Тогава МРЗ беше колкото един тест. Сега теста е 1/6 от МРЗ.
Батенце дори и в пропагaндните български телевизии казаха, че ПСР теста е ненадежден и не дава 100% верен резултат.
 
Последно редактирано:
Не, номера е здравите да го изкарат и да станат преграда за уязвимите.
Виждаме как здравите защитават уязвимите в САЩ. 230 хиляди починали , ама поне викаш вече останалите са изградили имунитета и ще пазят. В Китай 4 хиляди починали , но нямат имунитета щото спазват мерките. Колко са глупави тия китайци , нямат си един Мангъров да ги води като нас през пандемията.
 
Виждаме как здравите защитават уязвимите в САЩ. 230 хиляди починали , ама поне викаш вече останалите са изградили имунитета и ще пазят. В Китай 4 хиляди починали , но нямат имунитета щото спазват мерките. Колко са глупави тия китайци , нямат си един Мангъров да ги води като нас през пандемията.
А кое защитава, маските ли?
 
Нанди, слагай гевгира на главата, че 5G-то не прощава
Слагай ти. Аз ползвам аналитичния апарат по предназначение. Скоро от щаба ще ти заповядат да го направиш, така че изпреварвай събитията - бъди винаги пръв в сляпото следване на абсурдни заповеди. ;)
 
Заразен от съученик от забележете съседния клас, който беше patient zero за града
Тоя е ял прилепи 100%
 
Китайските мерки. Факт пред който и феновете на Мангъров мълчат.
Стига се излага с тоя Китай. Победили вируса с маски, вярваш ли го това наистина. Че те китайците ходиха с маски в Ухан 5 години преди това, как така изобщо се разпространи вируса!? И Мангъров далеч не е единствения. Има поне 10 видни български лекари, професори, които казват същото, като Мангъров. В световен мащаб са хиляди. Как така не опитваш да събереш малко допълнителна информация и си сляп и глух за всяко алтернативно мнение.... Поне малко не се ли съмняваш в официалните данни, дето ти спускат готово смляни за употреба!?
 
Стига се излага с тоя Китай. Победили вируса с маски, вярваш ли го това наистина. Че те китайците ходиха с маски в Ухан 5 години преди това, как така изобщо се разпространи вируса!? И Мангъров далеч не е единствения. Има поне 10 видни български лекари, професори, които казват същото, като Мангъров. В световен мащаб са хиляди. Как така не опитваш да събереш малко допълнителна информация и си сляп и глух за всяко алтернативно мнение.... Поне малко не се ли съмняваш в официалните данни, дето ти спускат готово смляни за употреба!?
Не са само маските , а и останалите мерки , избягване на струпване на хора, дезинфекция навсякъде, нон стоп тестване и ако имат положителен - изолирането и тестването на всички. 4-5 дни тестват 10 милионен град - ти можеш ли да си представиш за каква дисциплина говорим? Какви видни лекари казвали същото - като очевидно това което казват е грешно? В САЩ къде е стадния имунитет? Или за да изградим тоя имунитет трябва да измрат 230 хиляди болнави и стари хора ? И като измрат каква е целта на имунитета точно ? Ти вземи малко да се съмняваш в изказванията на Мангъров и да помислиш сам логично. Няма как да се изгради тоя имунитет ако вируса мине през всички - защото измежду здравите като мен и теб - ще измрат болните и възрастните с заболявания (нечия майка, баба, дядо) .
Все ми се струва че това да носиш парцалче на устата , да стоиш на 2 метра от хората около теб и да спазваш елементарна хигиена не е края на свободата ми в сравнение с алтернативата да загубя близък човек.
 
Не са само маските , а и останалите мерки , избягване на струпване на хора, дезинфекция навсякъде, нон стоп тестване и ако имат положителен - изолирането и тестването на всички. 4-5 дни тестват 10 милионен град - ти можеш ли да си представиш за каква дисциплина говорим? Какви видни лекари казвали същото - като очевидно това което казват е грешно? В САЩ къде е стадния имунитет? Или за да изградим тоя имунитет трябва да измрат 230 хиляди болнави и стари хора ? И като измрат каква е целта на имунитета точно ? Ти вземи малко да се съмняваш в изказванията на Мангъров и да помислиш сам логично. Няма как да се изгради тоя имунитет ако вируса мине през всички - защото измежду здравите като мен и теб - ще измрат болните и възрастните с заболявания (нечия майка, баба, дядо) .
Все ми се струва че това да носиш парцалче на устата , да стоиш на 2 метра от хората около теб и да спазваш елементарна хигиена не е края на свободата ми в сравнение с алтернативата да загубя близък човек.
Губят ти се елементарни фундаменти, които дори най-върлите ковидисти признават. Просто хората, включително и ти, не хващат всичко, което се казва и би трябвало на всеки разумен човек да му светва, че нещо го мотат. Всички казват, че вируса не може да бъде спрян, всички. И едните и другите! С маски, без маски, с дистанция, без дистаниция, разликата е в скоростта на разпространение. Бъркам ли нещо или ще спориш и по това? Може да се спре само с ваксина или групов имунитет, съгласен ли си? Има ли някой от двата лагера, който твърди нещо различно. Кажи сега как ще спреш вируса с дистанция и маски, как китайците са го спрели с дистанция и маски!? Как? Като никой никога не е казвал категорично, че вируса спира с маски и дистанция?

Къде отиде тезата, да забавим вируса, че да се подготвят болниците? Това се забрави и почнахме да унищожаваме вируса с маски и дистанция, което самите ковид маняци казват, че е невъзможно и само го забавяме... Колкото и да се напъвам, аз на такива противоречиви послания не мога да повярвам в никой случай. За къде точно го бавим тоя вирус, след като самите доктори от всички фракции казват, че не може да бъде спрян. Кого точно спасяваш, след като този вирус ще си мине така или иначе през всички?

И за финал. Защо не се спазват всички мерки, които са се спазвали предните пъти при далеч по-смъртоносни вируси. Няколко са случаите през последните 30 годни и докторите са се справили супер успешно. Защо не се прилагат най-добрите практики от миналото, а се прилагат мерки, които не са доказани, та дори и противоречат на здравия разум и медицината?
 
Много глупости си надраскал. Да ти го обесня максимално просто че да схванеш.
Имаш 2ма човека , айде да сме аз и ти. Ти си болен, аз съм здрав. Изолираш се за 2 седмици и прекарваш вируса дори без симптоми. В дадения случай аз заразявам ли се по късно или въобще не се заразявам? Когато мерките се спазват от всички и заразените се изолират - заразата не само се забавя , а се спира. Китай е пример. Когато всички го изкараме , имунитета дето го изградим здравите е безмислен при положение , че всички останали дето не може да им се справи системата вече ги няма. Тогава кого ще пазиш с стадния си имунитет - останалите дето ще минат вируса без затруднение ?
 
Стадния имунитет е нещо което се обсъжда единствено при ваксинация, тъй като определени “слаби” индивиди не могат да преминат ваксинация. Тогава се казва, че не е необходимо 100% ваксинация, а дори и да не си ваксиниран, няма да се заразиш, или шанса е минимален, тъй като няма как да избухне огнище на зараза.

Обаче такива идиоти като чакрата и бълхаро го разбират както дявола чете евангелието. И с доброволното отказване от ваксинация и глупостите за групов имунитет при остра вирусна инфекция като КОВИД се излагат на риск въпросните слаби индивиди. Ама то трябва малко мозък.

Те казаха ли с какво образование са?
 

Горе