Сектата на ковидитите

Поредната полюция на Теди...

Тая квалификация на какво основание я направи? Че не смятам за част от елита една пионка от коалиционната патерица? Ми, не, не го смятам. Лека му пръст на човека, но аргументът "ето мрат и политици, значи кови е сигурен мор" не ми минава. Дайте некой по-големичък и тлъстичък... Защо не Шиши? Йеее
Полюцията е в твоя чест. И да не бяха ГЕРБ, ти пак щеше да желаеш Р.Р. Ама кажи ни дали е наследственко, или любов от пръв поглед!
 
Имаш проблем с източниците си на информация.
Тази статия е от „The Lancet Respiratory Medicine” - на базата на 90 хил. хоспитализирани с ковид във Франция.
Ама къде-къде е по авторитетна страницата 'Обичам Радев'.
Имам проблем с генерализирането на данните, като цяло, особено когато противоречат на фактите.

Съжалявам, че не мога да намеря едно интервю, което видях наскоро с български лекар (не му помня името), който казва, че едновременно върлуват два щама на вируса - единият, водещ до тежки усложнения, другият до лееко неразположенийце. В това вече има логика, защото не може 80% да го карат безсимптомно, а всъщност вирусът да е мноооого страшен. За щастие, лекарят каза, че "лошият" кови е по-слабо разпространен, включително заради тежките симптоми, които не позволяват на болните да си щъкат насам-натам и да заразяват. Те са тежко болни на легло.

От тази теза обаче изниква един много важен въпрос, а именно: Срещу кой от двата щама действа ваксината? Срещу кой ще ни създава имунитет? Универсална ли е, тоест, действаща срещу двата щама? Едва ли! Ами, ако е ефективна само срещу леката форма? Какъв е смисълът от нея тогава? Аз предпочитам естествения имунитет в този случай.
 
Полюцията е в твоя чест.
Мокри сънища, а? :)

Дядо ми е бил ятак, а брат му (чичо на баща ми) водач на партизанска чета. Така добре ли е? :)
 
Имам проблем с генерализирането на данните, като цяло, особено когато противоречат на фактите.

Съжалявам, че не мога да намеря едно интервю, което видях наскоро с български лекар (не му помня името), който казва, че едновременно върлуват два щама на вируса - единият, водещ до тежки усложнения, другият до лееко неразположенийце. В това вече има логика, защото не може 80% да го карат безсимптомно, а всъщност вирусът да е мноооого страшен. За щастие, лекарят каза, че "лошият" кови е по-слабо разпространен, включително заради тежките симптоми, които не позволяват на болните да си щъкат насам-натам и да заразяват. Те са тежко болни на легло.

От тази теза обаче изниква един много важен въпрос, а именно: Срещу кой от двата щама действа ваксината? Срещу кой ще ни създава имунитет? Универсална ли е, тоест, действаща срещу двата щама? Едва ли! Ами, ако е ефективна само срещу леката форма? Какъв е смисълът от нея тогава? Аз предпочитам естествения имунитет в този случай.
Не си го пожелавай! По-добре бъди здрава. И се надявай 60 процента да се ваксинират.
 
Екстра е, а ти какво наследи от тях? Замисляла ли си се?
От дядо ми? Непримиримостта към несправедливостта и сприхавия характер. :)

И се надявай 60 процента да се ваксинират.
Нямаме ли вече 60% преболедували с естествен имунитет, та да се надявам на толкова с ваксинен?
И ти бъди здрав! :)

Трябва анкета кой ще се ваксинира от форума.
Да, интересно ще бъде от статистическа гледна точка. Каменчо ще може да анализира... Залагам на 20%, каквито са нагласите и в реалния свят.

Аз категорично няма да участвам безплатно в клинично изпитване на един урболешката забъркан медикамент.
 
Въпреки, че все още съм леко засрамен от форумния математик, относно знанията ми по математика от 10клас, ше са осмеля да подам малко инфо. Както винаги, нека всеки да си прави неговите си изводи.

В момента се върти едно видео, в което медицински работник припада 10 мин. след поставянето на ваксината на пфайзер.
Много сензанз уебсайтове са отрязали до момента, в който пада и почват а я свестяват... после писали квото им е на сърце.
Та оригиналното видео и статия може да видите тук:
В случая после жената обяснява, че всичко е наред и страдала от някакво си "over-reactive vagal response" и при болка си припадала.

Лошо няма. Всичко е точно. Кво на занимаваш?

Една друга новина, обаче, от Аляска се казва за подобна ракция при няколко от ваксинираните. В статята е описан пак медицински работник, който получава реакция отново 10 мин след ваксината. Не се описва какви точно симптоми е получил, но се казва от какво са причинени - Anaphylaxis "anaphylactic symptoms". Също така пише, че е бил 6 часа в емържинсито, както и другите получили алергичната реакция.
Статията и видеото тук: https://news.trust.org/item/20201218234835-lw5g9

Та.. набърже да видим какво е anaphylactic
Аnaphylaxis (an-a-fi-LAK-sis) is a serious allergic response that often involves swelling, hives, lowered blood pressure and in severe cases, shock. If anaphylactic shock isn't treated immediately, it can be fatal.

A major difference between anaphylaxis and other allergic reactions is that anaphylaxis typically involves more than one system of the body.

Symptoms usually start within 5 to 30 minutes of coming into contact with an allergen to which an individual is allergic. In some cases, however, it may take more than an hour to notice anaphylactic symptoms. Warning signs may include:

  • Red rash (usually itchy and may have welts/hives)
  • Swollen throat or swollen areas of the body
  • Wheezing
  • Passing out
  • Chest tightness
  • Trouble breathing
  • Hoarse voice
  • Trouble swallowing
  • Vomiting
  • Diarrhea
  • Stomach cramping
  • Pale or red color to the face and body
Anaphylaxis may occur in people with allergies to foods, insect stings, medications or latex. If you are at risk for anaphylaxis, be prepared with an anyphylaxis action plan and by carrying autoinjectible epinephrine.
Болдването на passing out не е случайно.

Та.. Англия също е "посъветвала" хора с доказани алергии да не бържат да се ваксинират.

Тва за хората, които смятат да побържат да са похвалят, че са от първите спасили човечеството. Колкото и да сме си криви, имайте си едно на ум.
 
Всъщност се оказва, че Канал 3 също са си орязали видеото :D
Ето другото дето е малко по-дълго от показаното в оригинала:
 
Всъщност се оказва, че Канал 3 също са си орязали видеото :D
Ето другото дето е малко по-дълго от показаното в оригинала:
Имах един съученик на моя чин, само да влезеше в стаята някой с бяла манта припадаше на мига :) и се строполяваше като чувал с картофи :)
 
Тва за хората, които смятат да побържат да са похвалят, че са от първите спасили човечеството. Колкото и да сме си криви, имайте си едно на ум.
Ти уби коня с лопата. Чел ли си на лекарство страничните ефекти някога? И баш тия "по-редките", щот тия случаи са рядкост. Че то в повечето пише, че при 1 на 10000 се среща увреждане на черен дроб, припадъци и всякакви такива.

Ето ти на аспирина:
Стомашно-чревни нарушения: стомашно-чревно кървене и перфорация.
Чернодробни нарушения:
нарушение на чернодробната функция (повишение на трансаминазите).
Сърдечни нарушения: нарушения в сърдечната функция.
Нарушения на кръвта и лимфната система: стомашно-чревно кървене, мозъчен кръвоизлив.
Нарушения на имунната система: анафилактични реакции, оток на лицето, езика и гърлото (едем на Квинке), анафилактичен шок.

И ко излезе то ся... Трябва да забранят аспирина със закон от утре.
 
Ти уби коня с лопата. Чел ли си на лекарство страничните ефекти някога? И баш тия "по-редките", щот тия случаи са рядкост. Че то в повечето пише, че при 1 на 10000 се среща увреждане на черен дроб, припадъци и всякакви такива.

Ето ти на аспирина:
Стомашно-чревни нарушения: стомашно-чревно кървене и перфорация.
Чернодробни нарушения:
нарушение на чернодробната функция (повишение на трансаминазите).
Сърдечни нарушения: нарушения в сърдечната функция.
Нарушения на кръвта и лимфната система: стомашно-чревно кървене, мозъчен кръвоизлив.
Нарушения на имунната система: анафилактични реакции, оток на лицето, езика и гърлото (едем на Квинке), анафилактичен шок.

И ко излезе то ся... Трябва да забранят аспирина със закон от утре.

Логиката ти е като на ония дето съучиника му припадал. Т.е. съвсем по темата :D
Тва е за Англия:

Бих прочел листовката на пфайзер, проблема е че вашия човек казва:
нямаме така необходимите кратка характеристика на продукта и листовката за пациента

Мнението ми е инфроматовно, ако от него си стигнал до извода, че не съм чел листовката на Аспирина... майка плаче.. :D #nqmasmisal
 
Ти уби коня с лопата. Чел ли си на лекарство страничните ефекти някога? И баш тия "по-редките", щот тия случаи са рядкост. Че то в повечето пише, че при 1 на 10000 се среща увреждане на черен дроб, припадъци и всякакви такива.

Ето ти на аспирина:
Стомашно-чревни нарушения: стомашно-чревно кървене и перфорация.
Чернодробни нарушения:
нарушение на чернодробната функция (повишение на трансаминазите).
Сърдечни нарушения: нарушения в сърдечната функция.
Нарушения на кръвта и лимфната система: стомашно-чревно кървене, мозъчен кръвоизлив.
Нарушения на имунната система: анафилактични реакции, оток на лицето, езика и гърлото (едем на Квинке), анафилактичен шок.

И ко излезе то ся... Трябва да забранят аспирина със закон от утре.
Колко от производителите на аспирин карат потребителите да подписват информирано съгласие, без да имат никаква информация? И колко от тях отказват да носят каквато и да е отговорност за вреди, нанесени от техния продукт?

Толкова смърди тая ваксина, ама толкова много, че всеки, който си подаде гъза, за да я поеме, си заслужава последствията.
Или казано иначе: " You can stick your poison vaccines up your arse". :)


You can stick your New World Order up your arse ×2
You can stick your New World Order, where the sun don't shine but ought to.
Singing we are the 99% ×2
Singing we are the 90, together we are mighty.
The Queen'll be arrested in her dressing gown ×2
The Queen'll be arrested in her, 'coz she is such a sinner.
We'll be singing we are the 99% ×2
We'll be singing we are the 90, together we are mighty..
You can stick your fracking drilling up your arse ×2
It's all our land you're killing.
Singing we are the 99%
There'll be blue skies when the chemtrails are all gone ×2
There'll be blue skies when the chemtrails, and their evil plan fails.
You can stick your fracking drilling up your arse ×2
It's our land your killing.
Singing we are the 99%..
You can stick your poison vaccines up your arse
You can stick your tv programs up your arse
You can stick your GMO foods, and we ain't gonna go school
Stick your Georgia Guidestones up your arse
Singing we are the 99%.
Oh I would rather be a human than a slave
Oh I would rather be a human, and don't you know that you can?
Singing we are the 99% You can stick your New World Order up your arse.
 
Последно редактирано:
Логиката ти е като на ония дето съучиника му припадал. Т.е. съвсем по темата :D
Тва е за Англия:

Бих прочел листовката на пфайзер, проблема е че вашия човек казва:


Мнението ми е инфроматовно, ако от него си стигнал до извода, че не съм чел листовката на Аспирина... майка плаче.. :D #nqmasmisal
Когато ти знаеш какво ти е, само ти си знаеш какво ти е. 1608456474675.png
Отивам да изтупам от прах кристалната топка, пък ако не сработи, ще хвърля и боб, да разбера кой/кои е "ония дет съучИника му припадал", както и "вашияТ човек". Ма то от натегачество за разбирачество по всички теми, сам не си разбираш дрънканиците.

Чак съм учуден, че все още нямаш "един приятел", с когото пиеш бира и случайно се занимава с ваксините по щатско, да ни кажеш неговите впечатления, че на един мой приятел, дет разбира от футбол, политика, лайфстайл и всьо му е много важно. :D
 
Когато ти знаеш какво ти е, само ти си знаеш какво ти е. Виж файлът 20642
Отивам да изтупам от прах кристалната топка, пък ако не сработи, ще хвърля и боб, да разбера кой/кои е "ония дет съучИника му припадал", както и "вашияТ човек". Ма то от натегачество за разбирачество по всички теми, сам не си разбираш дрънканиците.

Чак съм учуден, че все още нямаш "един приятел", с когото пиеш бира и случайно се занимава с ваксините по щатско, да ни кажеш неговите впечатления, че на един мой приятел, дет разбира от футбол, политика, лайфстайл и всьо му е много важно. :D
Аз го разбрах перфектно, но това е само защото чета всички постове в темата и следя логическата им обвързаност.
Човек, който не може да следи мненията в дискусия, в която участва, да ни чете лекции за "кво си-що си"... ай, мерси.
 
Когато ти знаеш какво ти е, само ти си знаеш какво ти е. Виж файлът 20642
Отивам да изтупам от прах кристалната топка, пък ако не сработи, ще хвърля и боб, да разбера кой/кои е "ония дет съучИника му припадал", както и "вашияТ човек". Ма то от натегачество за разбирачество по всички теми, сам не си разбираш дрънканиците.

Чак съм учуден, че все още нямаш "един приятел", с когото пиеш бира и случайно се занимава с ваксините по щатско, да ни кажеш неговите впечатления, че на един мой приятел, дет разбира от футбол, политика, лайфстайл и всьо му е много важно. :D

Аз от известо време ти повтарям, че имаш проблем с ориентацията и на тебе специално тряба да ти се дообясняват нещата.

topka.png

Ако намеря такъв приятел, веднага ще те уведомя да споделиш на твоя приятел, дано и на него да не трябва да му се дообяснява.
 
Няма как човек да няма проблем с ориентацията, когато не става ясно този отсреща какво му се е случило, че говори за един човек в множествено число или за много в единствено (не се разбира, вероятно заради високия интелект У твоята персона). Явно си родственик на Мегз, понеже тя така се оправдаваше - знанията изпреварвали думите. :)

И вместо да ми обясниш кой/кои е/са тоя/тия човек/хора, ти разтягаш допълнителни локуми и се обясняваш като девойка...
ония дето съучиника му припадал
Искам да науча. Мерси

Или да сведа възможностите до две, за да ти е по-лесно да ми кажеш кой/кои е/са тоя/тия човек/хора.
- ОнЯ, дето съучЕника му припадал
или
- Ония, дето съучЕника ИМ припадал

Тенкс аген, ся остана да си избереш и да кажеш за кого идеше реч.
 
Последно редактирано:
Тука се заформи невероятна борба за първото място по тъпота. Сополо поведе на Каменчо много убедително, и като нищо скоро ще застане на почетната стълбичка.

Иначе, ето ви тука един ниско образован, който заедно с други нискообразовани планира да заведе иск срещу организаторите на ковид-геноцида. Дано ги знаят кои са...

 
Няма как човек да няма проблем с ориентацията, когато не става ясно този отсреща какво му се е случило, че говори за един човек в множествено число или за много в единствено (не се разбира, вероятно заради високия интелект У твоята персона). Явно си родственик на Мегз, понеже тя така се оправдаваше - знанията изпреварвали думите. :)

И вместо да ми обясниш кой/кои е/са тоя/тия човек/хора, ти разтягаш допълнителни локуми и се обясняваш като девойка...

Искам да науча. Мерси

Или да сведа възможностите до две, за да ти е по-лесно да ми кажеш кой/кои е/са тоя/тия човек/хора.
- ОнЯ, дето съучЕника му припадал
или
- Ония, дето съучЕника ИМ припадал

Тенкс аген, ся остана да си избереш и да кажеш за кого идеше реч.
Честно ли не видя скрийншота? Или не го схвана... ахахаххахаха :D
За това как се изразявам у форумЕ бях писал по назадЕ в темата, явно пак пропуск.
 

Горе