Сектата на ковидитите

С риск да се отклоним от темата, ето един много точен анализ на ситуацията в САЩ и феномена Тръмп от Бай Георги a.k.a. Борислав Цеков. Ти поне знам, че ще го прочетеш. :)
Ама хич не ги харесвам такива свръх интелектуални четива :) Някои автори като почнат да въртят едни изречения с шашави думички, мислейки се за преродения Шекспир... Аз предпочитам директно да е написано, с идеята и дете да може да го разбере.

Новия Алцхаймер не го харесвам със сигурност, той видимо е кукла на конци. Но това не е причина да идолизирам нарциса Тръмп. От двамата естествено предпочитах Тръмп, но вече с идеята за "по-малкото зло".

Но има ли въобще някакво значение кой е президент, след като опозиционната партия си прави каквото знае така или иначе. По времето на Тръмп се появиха тия джендър и BLM движения. Пак по негово време се разви Корона идиотията, която аз определям като Трета Световна Война. Блокираха Тръмп от всички социалки докато беше президент, след което между другото не помня той нещо да е казал по тоя въпрос. Просто като тегля чертата Тръмп ми стои като една особен род кукла на конци, която е малко по-нарцистична и своенравна от другите, но все пак кукла на конци.
 
Как ме е яд, че няма задължителна ваксинация, да ви набодат задниците и да спрете да говорите тъпотии. Жалко, че не сме като в Израел.
То и в Израел, не е задължителна ваксинацията, напротив, доколкото знам е доброволна. Просто масовия житал там явно е достатъчно интелигентен и образован, за да направи своя избор.

А тука всичките са “разбирачи”
 
Гледайки от собствената си камбанария, за вас е страшен единствено някакъв вирус, инфекцията от който е първата в историята, протичаща безсимптомно в 80% от случаите.

Вие разбирате от бизнес и икономика, колкото и от квантова физика. Тъжна картинка..

Каменчо пък седнал да нищи проблемите на ресторантьорския бранш. Муньо, светът се вдига, бавно, но категорично, защото бизнесът, хората фалираха. В Дания и Нидерландия сигурно също не си осигуряват сервитьорите и готвачите. А там все пак се изплащат реални обезщетения, а не като у нас - медийни.
Некаква конкретика, общи приказки. Все тая.
 
Как ме е яд, че няма задължителна ваксинация, да ви набодат задниците и да спрете да говорите тъпотии. Жалко, че не сме като в Израел.
Ааа, големия филантроп си показа рогцата. Нали обичаше хората и беше загрижен за тях? Май не, а? Позьор.
Некаква конкретика, общи приказки. Все тая.
нЕма смисъл. За вас друг свят, освен вашия собствен не съществува. И аз няма да "хвърлям бисери на свинете". ;)
 
Защо персоналът им не е съкратен и изпратен на борсата, където не съм чул да отказват обезщетения за безработица на лица имащи право на такива?
Може би нямат осигуровки?
Може би са осигурени на минимума и 60% от 650 лв не им достигат за нищо, защото не са се научили да си провят сметката?
Може би са толкова високо квалифицирани, че собствениците на ресторанти не искат да ги освободят, за да не вземе конкуренцията да ги прилапа?
Може би самите сервитьори ги е страх, че ако ги съкратят няма да могат да си намерят работа в тоя толкова важен за родната икономика бранш, в който са заети “милиони” по думите на проф. Нанди?

Всички тези неща показват дупки в тоя туж толкова важен за икономшката бранш, който се слави с множество проблеми. Време е за реформи и фалити и кръчмарите най-накрая да научат как да правят легален бизнес.

Може би, може би.... Може би ще поумнееш, ама едва ли ще се случиш. Какви тъпотии си написал не е истина просто. Другите глупости дето си ги изакал няма да ги коментирам, ама това с борсата е потресаваща глупост. Айде да ми обясниш как се записва на борсата, след като вече си го направил един път в началото на миналата година? Дори и всички да са назначени , а те не са, след края на първото затваряне, пак не могат да се регистрират, защото имат прекъсване в осигуряването за последните 18 месеца. Тези които не са върнати на работа в момента окапват от борсата, защото максималния период е 12 месеца, който скоро изтича. Тези с по малко стаж вече са без доходи, обречени на гладна смърт. И не ми обяснявай за адаптация и тн. шитни, щото това не става в такива условия и в такива кратки срокове.
 
Може би, може би.... Може би ще поумнееш, ама едва ли ще се случиш. Какви тъпотии си написал не е истина просто. Другите глупости дето си ги изакал няма да ги коментирам, ама това с борсата е потресаваща глупост. Айде да ми обясниш как се записва на борсата, след като вече си го направил един път в началото на миналата година? Дори и всички да са назначени , а те не са, след края на първото затваряне, пак не могат да се регистрират, защото имат прекъсване в осигуряването за последните 18 месеца. Тези които не са върнати на работа в момента окапват от борсата, защото максималния период е 12 месеца, който скоро изтича. Тези с по малко стаж вече са без доходи, обречени на гладна смърт. И не ми обяснявай за адаптация и тн. шитни, щото това не става в такива условия и в такива кратки срокове.
Друга причина да не бъде персоналът съкратен е обещанието, че държавата ще помага с пари, за да се запазят работните места - поредната лъжа. Ежедневно медиите тръбят за отпуснати милиони, но от бранша продължават да казват, че не е дадена и стотинка от мизерсните 24 лв на хората, на които се полагат. Кой лъже? Според "вишиста" и нашата форумна Грета - бизнесът със сигурност.
 
Друга причина да не бъде персоналът съкратен е обещанието, че държавата ще помага с пари, за да се запазят работните места - поредната лъжа. Ежедневно медиите тръбят за отпуснати милиони, но от бранша продължават да казват, че не е дадена и стотинка от мизерсните 24 лв на хората, на които се полагат. Кой лъже? Според "вишиста" и нашата форумна Грета - бизнесът със сигурност.

Да, тези 24 лв. ги дадоха, точно защото хората си гръмнаха борсата на първия локдаун. Ама тея неща не се виждат от прозореца на детската.
 
тези 24 лв. ги дадоха,

Само че не ги... :) Обещанието не е като даването, особено при тиквун. Но пък се хвали, че е дал.

Ноо, всичко е точно. Важното е тримата, дето още не са карали грипа да не се разболят, че светът отива на кино.
 
Само че не ги... :) Обещанието не е като даването, особено при тиквун. Но пък се хвали, че е дал.

Ноо, всичко е точно. Важното е тримата, дето още не са карали грипа да не се разболят, че светът отива на кино.
Не е грип, Нанди. Грипът тази година не дойде. Не дойде, защото хората не му позволиха да дойде. След като се пазиха от Короната, грипът също отсъства. Ама това не го отчиташ, нали? Нали те беше страх от истинския грип? Не се ли радваш, че го няма? А-а-а, забравих, теб ти е все тая. Каквото става - да става. Селска логика! Нормално за теб.
 
Не е грип, Нанди. Грипът тази година не дойде. Не дойде, защото хората не му позволиха да дойде. След като се пазиха от Короната, грипът също отсъства. Ама това не го отчиташ, нали? Нали те беше страх от истинския грип? Не се ли радваш, че го няма? А-а-а, забравих, теб ти е все тая. Каквото става - да става. Селска логика! Нормално за теб.
Тъп си, Теди, и то доста.

Моят живот, протичайки на село, никак не се е променил. При същия начин на живот и при среща със същия поток хора, аз хващах грип всяка година. Тази просто не ни го пуснаха, защото си имаме по-забавна играчка.
Добрата новина е, че при среща с другите синтетични вируси, явно съм изградила имунитет - не ме хвана, въпреки че бях контактна с човек, чийто положителен тест излезе два дни по-късно.

Тия тинтири-минтири, дето ги блещиш те правят още по-смешен.

Колкото до Мънги - политическите му убеждения не го правят лош специалист, напротив. Съдейки по Коца Ботокса, Ку-ку-нчев, Майтапчийски и Балтиев, явно лекарите със соц ориентация са по-добрият избор.
 
Надявам се Камен и тедката са наясно, че всяването на паника е подсъдно. Мантрите света ваксино и Фсички Ша Омрем могат да изплашат някой по-лабилни хора и да и заразят с коронен позитивизъм за края на света.

Поне имаме пример как медиите действват на неосъзнатите индивиди в обществото и колко недъгаво е новото поколение...
 
Тъп си, Теди, и то доста.

Моят живот, протичайки на село, никак не се е променил. При същия начин на живот и при среща със същия поток хора, аз хващах грип всяка година. Тази просто не ни го пуснаха, защото си имаме по-забавна играчка.
Добрата новина е, че при среща с другите синтетични вируси, явно съм изградила имунитет - не ме хвана, въпреки че бях контактна с човек, чийто положителен тест излезе два дни по-късно.

Тия тинтири-минтири, дето ги блещиш те правят още по-смешен.

Колкото до Мънги - политическите му убеждения не го правят лош специалист, напротив. Съдейки по Коца Ботокса, Ку-ку-нчев, Майтапчийски и Балтиев, явно лекарите със соц ориентация са по-добрият избор.
Социалистически-комунистически троле, не ми обяснявай кой е тъп и кой умен. Твоите глупости за това, че някой пуска вирусите са нелепи. Така имах един приятел, дето всеки ден се запасяваше с консерви, че идвала третата световна война. И като дойде короната каза - видя ли, че все пак познах! Та и ти си така - някой пуска вирусите нарочно. Мисля, че след тая тъпотия вече отиваш в игнорката - оставям те във вещите ръце на Камен и Сие. Бай-бай!
 
Социалистически-комунистически троле, не ми обяснявай кой е тъп и кой умен. Твоите глупости за това, че някой пуска вирусите са нелепи. Така имах един приятел, дето всеки ден се запасяваше с консерви, че идвала третата световна война. И като дойде короната каза - видя ли, че все пак познах! Та и ти си така - някой пуска вирусите нарочно. Мисля, че след тая тъпотия вече отиваш в игнорката - оставям те във вещите ръце на Камен и Сие. Бай-бай!
Точно така - скрий се. Така действат мишоците, които са твърде мързеливи да се информират, за да могат да спорят с аргументи.

Естествено, че гриповете се пускат от Big Pharma. Има ли някой да се съмнява в тоя очевиден факт? Много малко информация е нужна, за да се увериш във верността на това твърдение, ама кой ти търси и чете.
 
Социалистически-комунистически троле, не ми обяснявай кой е тъп и кой умен. Твоите глупости за това, че някой пуска вирусите са нелепи. Така имах един приятел, дето всеки ден се запасяваше с консерви, че идвала третата световна война. И като дойде короната каза - видя ли, че все пак познах! Та и ти си така - някой пуска вирусите нарочно. Мисля, че след тая тъпотия вече отиваш в игнорката - оставям те във вещите ръце на Камен и Сие. Бай-бай!
Виждам кого си цитирал и без да открехвам блок-цитата, за да ме залее дебилизма. Аз се чудя има ли нормален човек, който все още не е блокнал лелката с котките, на която са ѝ сладки умиращи в катастрофа хора. Там е изгубена кауза и не знам как има хора, които още ѝ се връзват на селяшките нагони.

ауу.jpg:hankey:

Иначе чичко ви Менгеле преди 2-3 седмици беше казал, че няма планове да влиза в политиката, но както всичко около него - нещата се опровергават с много бързи темпове. :D
 
Може би, може би.... Може би ще поумнееш, ама едва ли ще се случиш. Какви тъпотии си написал не е истина просто. Другите глупости дето си ги изакал няма да ги коментирам, ама това с борсата е потресаваща глупост. Айде да ми обясниш как се записва на борсата, след като вече си го направил един път в началото на миналата година? Дори и всички да са назначени , а те не са, след края на първото затваряне, пак не могат да се регистрират, защото имат прекъсване в осигуряването за последните 18 месеца. Тези които не са върнати на работа в момента окапват от борсата, защото максималния период е 12 месеца, който скоро изтича. Тези с по малко стаж вече са без доходи, обречени на гладна смърт. И не ми обяснявай за адаптация и тн. шитни, щото това не става в такива условия и в такива кратки срокове.
Ако някой за 1 година не може да се адаптира, за да си осигури физическото оцеляване, явно трябва да говорим за естествен подбор. А това, че българина МАСОВО няма грам финансова култура, за да си отдели 1000-2000 лева за черни дни, да изкара 1-2 месеца без доходи, ако нещо стане е много притеснително. По-важното е да имаш нов айфон и да караш ново бмв, дори и да не можеш да си ги позволиш.

Що се отнася до борсата - сечението на тези които сега са на борсата и тези които бяха март месец на борсата е минимално. И ако все пак има такива, то ти сам казваш, че държавата е отделила 24 лв на човек на ден. Сума с която човек няма да си осигури охолство, но може да посрещне нуждите си и да не умре от глад. Един килограм месо е 10 лв. Достатъчно да изхрани четиричленно семейство за ден. 2 хляба са 3 лв. 1лв за нещо към месото - картофи, зеленчуци, т.н Телефон - по 1 лев на ден за двамата родители. Интернет и кабелна 2 лв на ден. Остават 7 лв за отопление или примерно над 28 кв.ч. на ден. Достатъчни за отопление през зимата и нормален разход. Доходът на другия родител по 24 лв е достатъчен за плащане на наем/ипотека на малко жилище дори и в София и да остане някой лев за покриване на други текущи разходи.

Борсата е 60% от осигурителния доход. Отново достатъчно за физическо оцеляване. Държавата не е длъжна да осигурява охолство на никого, а да подсигури оцеляването, което е направено.

Ако има забавяне в изплащането на 24-те лева, то има проблем. Аз информация за това нямам, може и да е така.
 
Надявам се Камен и тедката са наясно, че всяването на паника е подсъдно.
Крумов, цитирай ми МОЕ мнение в което всявам паника?

Напротив, паниката и фолшивите новини ги разпространявате вие.
 
българина МАСОВО няма грам финансова култура, за да си отдели 1000-2000 лева за черни дни, да изкара 1-2 месеца без доходи
Камене ти май идея си нямаш как живеят хората в България. При средна заплата 600-700 лв как изобщо мислиш е възможно да се заделят 2000 лв?

Тока в зимните месеци на един двустаен апартамент е 300 лв, вода 20-40 лв, интернет 10-25, телефони 100, кабелна 10-15. Семейство с две деца и доход 1500-1600 лв....

Всичките ти приказки за пандемия и драматизми за К-19 могат да изплашат лабилните хора като аверчето ти теди.

Фалчифи новини не съм споделил нито една. Няколко пъти ти давам даже информация тук от Англия кояот няма да намериш в медййте и то от преки свидетели....
 

Горе