Сектата на ковидитите

телефони 100
Ако някой дава 100 лева за телефон, негов проблем. Токът може и да е 300 на климатик или ел. печка. На дърва е 300 (или малко повече) за цялата зима.
Камен говори за минималния праг, на който в момента за жалост живеят голяма част от пенсионерите. И все пак, те парадоксално намират възможност винаги да заделят пари, дори и с мижавите си пенсии.
 
Последно редактирано:

Едно голямо браво на ресторантьорите! Имат точни и ясни изисквания и те са да работят! Изгониха овцата Манолова и не позволиха яхване на протеста с цел предизборна пропаганда.
Какво е това рейв-парти? Да бяхте казали и аз да мина да куфея!
 
Камене ти май идея си нямаш как живеят хората в България. При средна заплата 600-700 лв как изобщо мислиш е възможно да се заделят 2000 лв?

Тока в зимните месеци на един двустаен апартамент е 300 лв, вода 20-40 лв, интернет 10-25, телефони 100, кабелна 10-15. Семейство с две деца и доход 1500-1600 лв....

Всичките ти приказки за пандемия и драматизми за К-19 могат да изплашат лабилните хора като аверчето ти теди.

Фалчифи новини не съм споделил нито една. Няколко пъти ти давам даже информация тук от Англия кояот няма да намериш в медййте и то от преки свидетели....
2000 лв се спестяват за 2 години по 3 лв на ден ако си отделяш. Това е фонд за черни дни. Всеки може да намери начин веднъж в живота да си отдели толкова за оцеляване.

Ток 300 лв на двустаен? Това е абсурдно и не се случва в България. Аз плащам 120-130 лв ток на моя двустаен и е 30 градуса, само с климатици, които не спират и електрически бойлер нон-стоп вкючен, защото водата при мен от чешмата е ледена дори и лятото и не става за ползване дори и да си измия ръцете. Ходя по къси панталони и тениска. Така ми е комфортно. И под и над мен не живее никой. Т.е не мога да разчитам на съседите да ме топлят. Това е с климатик. С вентилаторни печки от 10 лв излиза с 30-40% по-скъпо същото упражнение, играл съм го 1 зима и набих пари в климатици. Сигурен съм, че ако държа 20 градуса вместо 30 ще ми излезе макс 60-70 лв.

Телефон с 30 лв на месец за 1 номер можеш да имаш неограничени минути и неоргаичен интернет от който 20-30ГБ на макс скорост, които никога няма да похарчиш, ако си безработен и чакаш там къето работиш да отвори. Какво повече би ти трябвало, че да даваш 100лв. Кабелна и интернет е 20-30 лв в пакет във всеки един град с достатъчно канали и възможност за повече от 1 приемник.

Липсата на ЕЛЕМЕНТАРНА финансова култура не следва да е проблем на обществото, а на конкретния индивид.

Искам ТОЧЕН пример за всяване на паника от мен. Не общи приказки.
 

Кой от нашите сектанти пръв иска да заголи дупето? :D
 
На дърва е 300 (или малко повече) за цялата зима.
Тоя е тотално леш. Абе що не си коментирате анимация, ами сте седнали да говорите за неща, които мама и тати ви плащат все още.

Едно голямо браво на ресторантьорите!
Напълно ги подкрепям, но начинът на протестиране е жалък. С тия лигави танци ще си се гаврят с нас до трето пришествие.

Така се прави:


Иначе - кови, бате. Много е страшно, всички на Земята, на Марс и на Юпитер ще Омрат ако хора се събират в затворени помещения, но в същото време:

 
135-150 лева тонът за извън София, ей сега потърсих актуалните цени в гугъл. 3 тона са абсолютно достатъчни, че и в повече, ако палиш вечер, след работа.
Не каза за 100-те лева телефон??
 
Последно редактирано:
ако палиш вечер, след работа.
Не каза за 100-те лева телефон??
Това не може да ги мислиш сериозно... Нормал е четричленно семейство да плаща около 100 лв за телефони. Но дори и 50 да плаща е абсурдно да имат спестени 2000 лв при доход 1500.
 
2000 лв се спестяват за 2 години по 3 лв на ден ако си отделяш.
Камене едно време Мария-Антоанета казала на хората да хапват пасти като нямат хляб. Така и ти като нямат пари да пестят... Ама всички знаем какво и се е случило.

Слез на земята
 
Нормал е четричленно семейство да плаща около 100 лв за телефони. Но дори и 50 да плаща е абсурдно да имат спестени 2000 лв при доход 1500.
То за теб може да е нормално и четиричленно семейство да плащат по 400 лв./месечно вноски за 4 айфона последен модел, ама за мен не е. :)
Бол хора, които дават по 150-200 лева месечно за цигари. Да не говорим, че като тазгодишните опашки пред куриерите е нямало никога.

Пак казвам, пенсионерите са пресният пример, които не само по време на ковид, а постоянно получават много по-малко от тия пари. И имат спестени.

Още малко ще изкарате, че типичният БГ студент преживява с хиледарка и нагоре... Някой, ако му се занимава, нека да пусне тема "Колко ви е критичният минимум на средства, с които може да изкарате месечно?". Вероятно ще са интересни резултатите.
 
семейство да плащат по 400 лв./месечно вноски за 4 айфона
Казах 100 за 4мата не х100 за всеки.
типичният БГ студент преживява с хиледарка и нагоре
Преживява с няколко хилядарки. Бедни студенти отдавна няма в БГ или поне са незабелижим брой.
 
Пак казвам, пенсионерите са пресният пример, които не само по време на ковид, а постоянно получават много по-малко от тия пари. И имат спестени.
Дори да имат спестени пари пенсионерите е съвсем друга бира при семейство с две деца. Нямаш си идея за какви разходи става дума.
 
Последно редактирано:
Бедни студенти отдавна няма в БГ или поне са незабелижим брой.
Нали масово българина взима 600-700 лв спаред теб и това не му позволява да отдели 2000-3000 лв на депозит за черни дни. Как аджеба студентите имат по няколко хиляди да си харчат и нямало бедни студенти? Яко си противоречиш в изказванията.

Не гледай лъскавите коли паркирани пред заведенията в студентски град. Те не са на студентите.

Имах състуденти, преди някалко години, имаха по 300 лв на месец. Както искат, така да се оправят. Също както и преди има студенти, които са много бедни. Има и студенти с прилични финанси заради професията си. Има и такива, които получават от мама и тате наготово. Зависи от човека.
 
Откогато сме в извънредната епидемиологична обстановка.
Заповед от министър стои доста по-ниско в йерархията.

На първо място е законът, на второ правилникът за приложението му и чак след това всякакви заповеди и други подзаконови актове
Ако не живееше в долно уйно, а в София, щеше да знаеш, че средностатистическия жител на София живеещ сам или средностатистическото семейство с 2 деца и без налични баби и дядовци, които искат да помагат в отглеждането на децата и в домакинството се храни почти 100% навън, респективно сега поръчва храна за дома. Просто защото разстоянията са големи, времето оскъдно и никой не иска да се завре зад тиганите и тенджерите още 2-3 часа след работа. То реално ако свършваш работа между 6 и 7, всъщи си до към 7,30 вечерта. Ако тепърва слагаш вечеря да се готви, няма смисъл. Малко са хората които ядат само сухи работи или полуфабрикати, не искам и да знам от какви запеци и произхождащи от тях проблеми и киселини ще страдат от такъв кофти начин на хранене. Така че кръчмите пак си имат клиентила. Аз също не съм спирал да поръчвам храна, повечето от приятелите ми също, единствено местата от които лично аз поръчвам са се променили спрямо мин.година по това време, поради невъзможността на определени “бизнеси” да се адаптират в ситуацията. Парите са там, кандидат-бизнесмените само трябва да разберат начина по който да ги вземат от клиентите.
Всички отдавна са разбрали, че нямаш никакъв досег с реалността, но този път направо надмина себе си :D

А да! Не се прави, а си признай, че си вечер след като сте се си поговорили колко сте велики с другите джуниъри се прибираш в къщи и претопляш бурканите от село.
 
Последно редактирано:
Тоя е тотално леш. Абе що не си коментирате анимация, ами сте седнали да говорите за неща, които мама и тати ви плащат все още.


Напълно ги подкрепям, но начинът на протестиране е жалък. С тия лигави танци ще си се гаврят с нас до трето пришествие.

Така се прави:


Иначе - кови, бате. Много е страшно, всички на Земята, на Марс и на Юпитер ще Омрат ако хора се събират в затворени помещения, но в същото време:


Ами съгласен съм с теб, но само от един бранш и малко хора няма как да стане.

Какво е това рейв-парти? Да бяхте казали и аз да мина да куфея!

Рейв партитата са забранени. Това беше рейв протестно шествие, както имаше и на много други места по света. Ще пиша предварително като има пак.
 
Ами съгласен съм с теб, но само от един бранш и малко хора няма как да стане.
Дори малко протестиращи могат да го правят с достойнство, а не да се държат като надрусани, докато оня дебил им показва среден пръст отгоре. Несериозно е. Българският протест е все под формата на танци и театрални постановки, затова успехът, гледам е налице.

135-150 лева тонът за извън София, ей сега потърсих актуалните цени в гугъл. 3 тона са абсолютно достатъчни, че и в повече, ако палиш вечер, след работа.
Ма я да вземеш да разкажеш ти как се отопляваш, каква жилищна площ топлиш, при какъв доход и колко си спестил след това упражение? Щото малко се получава онанист учи шейха как се правят нещата.

Ние отопляваме триетажна къща с локално парно. Не знам квадратурата, но смятай - 5 спални, две бани с тоалетна, 3 коридора + хол и кухня, които са отделни помещения с отделни радиатори. Отоплението за настоящия сезон ни стъпи на почти 2000лв, при общ доход 1600лв месечно - плащаме двама човека. Дали пестим? Пестим за отопление през цялата година. За друго не остава, защото текущите разходи не са никак малки.

Идеята на поста ми е сополанковците да си гледат GTI или там каквото играят на компа, защото звучат адски нелепо. Абсолютно в стил Мария Антоанета с пастите - много точна аналогия на Крумов. ;)
 
Дори малко протестиращи могат да го правят с достойнство, а не да се държат като надрусани, докато оня дебил им показва среден пръст отгоре. Несериозно е. Българският протест е все под формата на танци и театрални постановки, затова успехът, гледам е налице.

Значи е по-добре да се държат като ненадрусани с ракията и салатата пред телевизора с чалгата? Не става така лесно както си мислиш гражданска война като в Нидерландия.
 
Значи е по-добре да се държат като ненадрусани с ракията и салатата пред телевизора с чалгата?
Не съм казала подобно нещо и не ми казвай, че това са двата начина на протест. Това е важен и не малък бранш в икономиката, който щеше да направи по-добро впечатление, ако протестираше сериозно, а не да заведе малолетните сервитьорки да рипат като улави на някакъв гаден шум, който би трябвало да минава за музика.

Този начин е тъп и неадекватен - точка! Когато си гневен и си търсиш правата НЕ РИПАШ КАТО ПРЕЗОБИЛ С КРИСТЪЛ МЕТС. Как мафията и дори транс-джендъра министър да разберат, че тия хора са недоволни, като те си танцуват и си се кефят, сякаш всичко им е наред? Протестират в Германия, Дания и Нидерландия - ние отново се лигавим, очаквайки да ни вземат насериозно.
Не става така лесно както си мислиш гражданска война като в Нидерландия.
Мне, не става. У нас нищо не става както трябва, щото сме мишки.
 

Горе