Сектата на ковидитите

Що се отнася до борсата - сечението на тези които сега са на борсата и тези които бяха март месец на борсата е минимално. И ако все пак има такива, то ти сам казваш, че държавата е отделила 24 лв на човек на ден. Сума с която човек няма да си осигури охолство, но може да посрещне нуждите си и да не умре от глад. Един килограм месо е 10 лв. Достатъчно да изхрани четиричленно семейство за ден. 2 хляба са 3 лв. 1лв за нещо към месото - картофи, зеленчуци, т.н Телефон - по 1 лев на ден за двамата родители. Интернет и кабелна 2 лв на ден. Остават 7 лв за отопление или примерно над 28 кв.ч. на ден. Достатъчни за отопление през зимата и нормален разход. Доходът на другия родител по 24 лв е достатъчен за плащане на наем/ипотека на малко жилище дори и в София и да остане някой лев за покриване на други текущи разходи.

Ако има забавяне в изплащането на 24-те лева, то има проблем. Аз информация за това нямам, може и да е така.

Тва с лимитираната функция ли е смятано?
Щото 24 кинтара са на работен ден, иначе казано ~500 на месец. При младо семейство с две деца, ако и двамата не са ИТ гурута и бачкат в засегнатите отрасли тва са 1000 кинта на месец.

Тия пари ги получаваш за 11-12 месец 2020 след одобрение, като в края на Януари, все още може да не са стигнали до теб. Справка: сайтът на Ангенцията по заетоста. Тва го казвам в случай, че още се чудиш как хората нямали 2000лв. събрани. Явно имат.

Иначе има светлина в тунела. В началото на годината приеха това:
При продължителност на работния ден от 8 часа, уговорена в основния трудов договор, компенсацията ще бъде в размер на 75 на сто от месечния осигурителен доход за м. октомври 2020 г. за съответната длъжност на лицето
Що са избрали точно м. Октомври 2020 предстои да разберем :D
 
Не съм казала подобно нещо и не ми казвай, че това са двата начина на протест. Това е важен и не малък бранш в икономиката, който щеше да направи по-добро впечатление, ако протестираше сериозно, а не да заведе малолетните сервитьорки да рипат като улави на някакъв гаден шум, който би трябвало да минава за музика.

Този начин е тъп и неадекватен - точка! Когато си гневен и си търсиш правата НЕ РИПАШ КАТО ПРЕЗОБИЛ С КРИСТЪЛ МЕТС. Как мафията и дори транс-джендъра министър да разберат, че тия хора са недоволни, като те си танцуват и си се кефят, сякаш всичко им е наред? Протестират в Германия, Дания и Нидерландия - ние отново се лигавим, очаквайки да ни вземат насериозно.

Мне, не става. У нас нищо не става както трябва, щото сме мишки.

То е като при футбола. От дивана на топло много хора дават акъл. Точка.
 
При младо семейство с две деца, ако и двамата не са ИТ гурута и бачкат в засегнатите отрасли тва са 1000 кинта на месец.
Само ИТ ли е незасегнато? Колко производства са спрени според теб? В производствота има работа за неквалифицирани, оператори, занаятчии, техници, инженери, технолози, всякакви. В момента 0 производства в България са спрени заради ковид. Образование, строителство, търговия на дребно и едро, транспорт, администрация, телекомуникации, медии, сервизна дейност също не са сериозно засегнати.

Засегнати са шепа ресторантьори и магазинерки в моловете. Никоя от тези изброени 2 групи не взима по 600-700 лв заплати, че да не може да скъта малко пари за черни дни. Пък и като си продавач в мола, много лесно можеш да се преместиш в кауфланд и лидъл без преквалификация, където съм сигурен, че търсят много нови хора заради повишеното потребление във връзка със затварянето на кръчмите.

1000 лв са напйлно достатъчни за оцеляване на младо семейство с 2 деца. Няма да е охолство, но няма да е гладуване. Питай тия дето са имали деца през 95-98 година как са оцелявали, през кризата дето я създадоха комунистите, като заплатата на двама родители висококвалифицирани не е стигала само за хляб за четиримата души, ако изобщо се намери от къде да се купи, че не е имало и сух хляб и по магазините. Това е криза, сегашното е лигавщина... Нямяло да им стигнат 100 лв за телефон... Глупости. Ама като купуват и на тригодишните и таблет и телефон на изплащане с мобилен интернет, нищо че не излизат от тях и не им трябва подобна нсвързаност, ама така са ги излъгали от оператора, щото са балами и 200 няма да им стигнат.
 
Само ИТ ли е незасегнато? Колко производства са спрени според теб? В производствота има работа за неквалифицирани, оператори, занаятчии, техници, инженери, технолози, всякакви. В момента 0 производства в България са спрени заради ковид. Образование, строителство, търговия на дребно и едро, транспорт, администрация, телекомуникации, медии, сервизна дейност също не са сериозно засегнати.

Смисъл, всички продавачки в мола, фитнес инструктори,сервитьори, фризьори и др. дето не бачкат да напуснат работа и да се наблъскат в производството? Тва е много противоепидемично - да.

Последно плащах 800лв. квартира в София, за две спални и хол с кухня.
Сигурно трябва и квартирите да си сменят хората за да могат да оцелеят.

Вид имот: 3-СТАЕН,
Местоположение: град София
Средна цена на имотите в извадката: 556 euro
Хората са си разпределили живота според доходите, правиш чужди сметки и то грешни.

Току що питах НЕ комунисти, които са имали деца през 95-98, не е имало проблем с хляба, даже мога и да потвърдя, че тогава съм ял най-хубавия хляб с мерудийка, продаваха го на четвъртинки пресен, пресен от хлебарницата близо до даскало. Даже си спомням, че като ме пращаха да купувам хляб винаги взимах два, щото единия свършваше по пътя наобратно. :D
 
Значи е по-добре да се държат като ненадрусани с ракията и салатата пред телевизора с чалгата? Не става така лесно както си мислиш гражданска война като в Нидерландия.
Бай Ганьо реве като за сто в интернет и иска другите да протестират, докато той муа наденичка с бира пред телевизора и нервно тропа с краче. Той междувременно е станал топ експерт по вирусология, икономика, международни отношения и паралелно специализира във футбола. Бай Ганьо дава примери с други държави и съвети на другите хора и се възмущава как протетстират те, докато си пие кафенцето и псува как всички са маскари. :D
 
Само ИТ ли е незасегнато? Колко производства са спрени според теб? В производствота има работа за неквалифицирани, оператори, занаятчии, техници, инженери, технолози, всякакви. В момента 0 производства в България са спрени заради ковид. Образование, строителство, търговия на дребно и едро, транспорт, администрация, телекомуникации, медии, сервизна дейност също не са сериозно засегнати.

Засегнати са шепа ресторантьори и магазинерки в моловете. Никоя от тези изброени 2 групи не взима по 600-700 лв заплати, че да не може да скъта малко пари за черни дни. Пък и като си продавач в мола, много лесно можеш да се преместиш в кауфланд и лидъл без преквалификация, където съм сигурен, че търсят много нови хора заради повишеното потребление във връзка със затварянето на кръчмите.

1000 лв са напйлно достатъчни за оцеляване на младо семейство с 2 деца. Няма да е охолство, но няма да е гладуване. Питай тия дето са имали деца през 95-98 година как са оцелявали, през кризата дето я създадоха комунистите, като заплатата на двама родители висококвалифицирани не е стигала само за хляб за четиримата души, ако изобщо се намери от къде да се купи, че не е имало и сух хляб и по магазините. Това е криза, сегашното е лигавщина... Нямяло да им стигнат 100 лв за телефон... Глупости. Ама като купуват и на тригодишните и таблет и телефон на изплащане с мобилен интернет, нищо че не излизат от тях и не им трябва подобна нсвързаност, ама така са ги излъгали от оператора, щото са балами и 200 няма да им стигнат.

Смяташ ли да почнеш да пишеш за неща, от които разбираш, или ще си говориш празни приказки до последно?

Тоя подем с повишеното онлайн потребление вече приключи, офлайн потреблението е на нула от месеци. Свитото потребление в световен мащаб доведе до повишаване разходите за транспорт 4-5 пъти, което вече води до повишаване на цените с 20-30%. Което ще свие потреблението още повече. Отделно доставките се бавят месеци, пак заради свитото потребление. То всъщност няма какво да ти обяснявам, щото ти си малоумен и няма как да разбереш как са свързани нещата в глобалната икономика. Няма как да разбереш колко са важни всички участници в една еко система, каквато е икономиката. Просто си с лимитирано мислене и не виждаш повече от това, което виждаш от прозореца на детската, където живееш с ваще.

Шепа ресторантьори, викаш на всички ресторантьори, що за малоумник си ти?

1000 лв. достатъчни.... айде няма да коментирам, че пак ще се врътнеш обиден. В периода дето си посочил, аз съм бил на 20 години и съм работил, ти си бил първа група в детската градина. Имаше един период от няколко седмици, дето цените се променяха драматично, нищо повече.
 
правиш чужди сметки и то грешни.
Точно!

Бай Ганьо реве като за сто в интернет и иска другите да протестират, докато той муа наденичка с бира пред телевизора и нервно тропа с краче. Той междувременно е станал топ експерт по вирусология, икономика, международни отношения и паралелно специализира във футбола. Бай Ганьо дава примери с други държави и съвети на другите хора и се възмущава как протетстират те, докато си пие кафенцето и псува как всички са маскари. :D
Бай Ганьо прави разчет на чужди доходи, без да има представа как се живее без пари, но с висящи сметки, заеми, наеми, междувременно отглеждайки деца.

Аз съм протестирала ефективно - на място (наденица не ям!). И съм го правила така, че да се разбира, че е протест.

Утре собствениците на нощни заведения могат да решат пърформънсът им да бъде под формата на оргия. Да, креативно ще е, но не и ефективно. :)

Когато искаш да те приемат насериозно - протестираш сериозно. Просто и логично. :)
 
Имаше един период от няколко седмици, дето цените се променяха драматично, нищо повече.
Хахахахахахахах. Обясни го на милионите българи изгубили спестяванията си, на българите които от глад щурмуваха парламента. Смешко. То бива, бива да си тъпо парче, ама те надмина себе си.

Сега протестиращите ходят да играят хора и ръченици пред парламента, ако бяха озверяли от глад нямаше да протестират така. Нямало потребление, глупости... Навсякъде има опашки. Нищо не се е променило... Само мрънкането на определени групи от населението научени да мрънкат.

Ти си ТОТАЛНО скъсал с реалността. Ако твоят бизнес не върви, това си е лично твой проблем. Ако разбираше поне малко от икономика щеше да знаеш, че в икономиката вакуум няма, има преразпределяне.
 
Хахахахахахахах. Обясни го на милионите българи изгубили спестяванията си, на българите които от глад щурмуваха парламента. Смешко. То бива, бива да си тъпо парче, ама те надмина себе си.

Сега протестиращите ходят да играят хора и ръченици пред парламента, ако бяха озверяли от глад нямаше да протестират така. Нямало потребление, глупости... Навсякъде има опашки. Нищо не се е променило... Само мрънкането на определени групи от населението научени да мрънкат.

Ти си ТОТАЛНО скъсал с реалността. Ако твоят бизнес не върви, това си е лично твой проблем. Ако разбираше поне малко от икономика щеше да знаеш, че в икономиката вакуум няма, има преразпределяне.

Абе тъпан, аз съм бил там бе, малоумнико, ти си чувал разни митове и легенди. Значи ти дето си чувал знаеш, аз дето съм бил там не знам, верно ли?А това че хиляди българи си платиха апартаментите с една заплата знаеш ли го? Същите дето комунистите им ги дадоха преди това. Не го знаеш, нали? Парите кретените си ги изгубиха в пирамидите, не ги изяде инфлацията, щото пари нямаше вече.

Да се скриваш обратно в детската, че почваш да ме изнервяш, пишлеме малоумно.

Я кажи що подминаваш постоянно това, че ти пиша, че живееш у ваще в детската? Щото е така, нали? Слушай, глупако. Ти живееш у ваще, нямаш деца, нямаш нищо, нищо не си направил, нищо не си видял, нищо не знаеш, демек ти си едно нищо. Кръгла нула с моооого голяма дупка посредата. Ама за сметка на това със самочувствието на Мъск. На твоята възраст жевеех с жена си на квартира, имах две деца и бях фалирал три фирми. Ти на 26-27 години продаваш фейсбук странички за 20 лв. във форума. Не те ли е срам да ми пишеш изобщо. Ебати и глупака....
 
Я кажи що подминаваш постоянно това, че ти пиша, че живееш у ваще в детската?
Защото 15 пъти ти обясних, че веднага след като завърших средно ме поканиха на работа и съм се изнесал на 300 км от родния си град, не съм искал 1 лев от нашите, заминах с мои пари, платил съм си сам висшето, платил съм си сам апартамента, довършването съм си го организирал сам, платил съм си сам колата, финансирал съм си сам най-различни инвестиции и т.н. Нашите като решат да дойдат при мен идват на гости, не дават 1 лев за нищо. Ама ти си бавноразвиващ се и си повтаряш една и съща тъпотия 1000 пъти. Ми твой си проблем бе. Кво ме занимаваш.

За разлика от тебе, който си останал в родния си град и не си мръднал от там и няма как да убедиш някой, че вашите не са те бърсали гъза след всичките тъпотии за които си разправял във форума, било то с пари, връзки, контакти или често физически.

За куфарните милионери недей говори, това са единици, народът обедня мощно тогава. Има достатъчно информация по въпроса, от различни гледни точки, която интелигентен човек може да възприеме и изчисти от личните наблюдения. За това че по магазините не е имало нищо какво ще кажеш? Нито пари, нито стоки. Сега има и двете.
 
Защото 15 пъти ти обясних, че веднага след като завърших средно ме поканиха на работа и съм се изнесал на 300 км от родния си град, не съм искал 1 лев от нашите, заминах с мои пари, платил съм си сам висшето, платил съм си сам апартамента, довършването съм си го организирал сам, платил съм си сам колата, финансирал съм си сам най-различни инвестиции и т.н. Нашите като решат да дойдат при мен идват на гости, не дават 1 лев за нищо. Ама ти си бавноразвиващ се и си повтаряш една и съща тъпотия 1000 пъти. Ми твой си проблем бе. Кво ме занимаваш.

За разлика от тебе, който си останал в родния си град и не си мръднал от там и няма как да убедиш някой, че вашите не са те бърсали гъза след всичките тъпотии за които си разправял във форума, било то с пари, връзки, контакти или често физически.

За куфарните милионери недей говори, това са единици, народът обедня мощно тогава. Има достатъчно информация по въпроса, от различни гледни точки, която интелигентен човек може да възприеме и изчисти от личните наблюдения. За това че по магазините не е имало нищо какво ще кажеш? Нито пари, нито стоки. Сега има и двете.

Това че си от някое диво село, на 300 км. от София за първи път го казваш или ако си го казвал, не е било на мен. От сливенските или от ямболските села си?
 
Това че си от някое диво село, на 300 км. от София за първи път го казваш или ако си го казвал, не е било на мен.
Ще ти намеря къде го пиша същото и ти ми отговаряш, ама ще обещаеш да спреш да пишеш в тая тема и в тема за политика или поне да не коментираш мои публикации, съгласен ли си?
 
Много хубава статия - прогноза за развитието на епидемията у нас. Препоръчвам да се прочете дори от ковидитите:

 
Ще ти намеря къде го пиша същото и ти ми отговаряш, ама ще обещаеш да спреш да пишеш в тая тема и в тема за политика или поне да не коментираш мои публикации, съгласен ли си?

Виж сега, не си мисли, че си ми много интересен, напротив. Няма нужда да ровиш в хиляди постове. Нещата са по-проси. Не ме споменавай в постовете си, нито директно, нито индиректно и темата ще бъде една идея по-приятна. Също не пиши за неща, които са много далеч от нещата, с които се занимаваш. Представи си аз да почна да ти обяснявам за програмиране.... или пък за фейсбук страници... тъпо нали?
 
Виж сега, не си мисли, че си ми много интересен, напротив. Няма нужда да ровиш в хиляди постове. Нещата са по-проси. Не ме споменавай в постовете си, нито директно, нито индиректно и темата ще бъде една идея по-приятна. Също не пиши за неща, които са много далеч от нещата, с които се занимаваш. Представи си аз да почна да ти обяснявам за програмиране.... или пък за фейсбук страници... тъпо нали?
Ясно, не си стоиш зад думата. Целия форум разбра, че си страхливец още лятото, когато каза, че няма да се включиш в протестите, после и със неимоверния ти страх от ваксините. Сега го затвърди.

Всички знаем, че си едно форумно тролче, което е по-ниско от тревата в реалния живот. От начина по който убедено и леконравно пишеш за хората срещу себе си, които не си виждал наживо ми става ясно, че нищо които пишеш във форума не може да се третира като достоверно. Сам се постави в тази ситуация и за това си на подбив. Темата отдавна е за разтуха, ясно е, че няма как да се води дискусия с неподготвени и неадекватни хора, които не излизат от дупката си. Бъди сигурен, че ако внимаваш какво пишеш и как се държиш никой няма да те споменава, ама докато се излагаш ще те взимат на подбив.
 
ама докато се излагаш ще те взимат на подбив.
Личен опит? :)

Коментирайте прогнозата на лекаря от статията. До май под 10 заразени на ден - как ви се струва?
 
Ясно, не си стоиш зад думата. Целия форум разбра, че си страхливец още лятото, когато каза, че няма да се включиш в протестите, после и със неимоверния ти страх от ваксините. Сега го затвърди.

Всички знаем, че си едно форумно тролче, което е по-ниско от тревата в реалния живот. От начина по който убедено и леконравно пишеш за хората срещу себе си, които не си виждал наживо ми става ясно, че нищо които пишеш във форума не може да се третира като достоверно. Сам се постави в тази ситуация и за това си на подбив. Темата отдавна е за разтуха, ясно е, че няма как да се води дискусия с неподготвени и неадекватни хора, които не излизат от дупката си. Бъди сигурен, че ако внимаваш какво пишеш и как се държиш никой няма да те споменава, ама докато се излагаш ще те взимат на подбив.
Явно си мазохист, нямаш грижи... Ще идвам другия месец до Софето... Кафе?
 
Още медийни нелепости :D
Втора пратка ваксини срещу коронавирус пристигна в България. Все повече хора искат да се имунизират
На 4 Януари пристигнали били 25к ваксини и хората полудели да си ги бият.

Тука обаче тоя агент казва друго
след 20-тата секунда. :D


Другата глупост
Днес започна имунизирането срещу COVID-19 на персонала и потребителите на домовете за възрастни хора. Те попадат във втората фаза на Националния ваксинационен план, заедно с педагогическите специалисти и персонала на ферми за отглеждане на норки.
Първите имунизации в системата на социалните грижи за възрастни бяха поставени на домуващи в столичния Дом за възрастни хора „Надежда“ от мобилен екип на регионалната здравна инспекция.
Желание да бъдат ваксинирани срещу COVID-19 са изразили 30% от настанените и работещите в домовете, съобщи директоръ
на социалното заведение.

По данни(уж достоверни) из нета до момента има доставени ~49k ваксини, като както се знае се нужни 2 да се завърши цикъла... т.е. има имунизирани около ~25к.

Да си припомним фазите:
Фаза I:Медицински персонал на лечебни заведения за извънболнична и болнична помощ, медицински специалисти по здравни грижи, лекари по дентална медицина, фармацевти, помощникфармацевти и друг помощен персонал.
Очакван брой подлежащи: 243600 лица
T.e. 10% от тия де що имат нещо общо с медицина са се боднали.

Вече сме на фаза 2 :D
 

Горе