Сектата на ковидитите

И ти имаш изгода да слагаш маската в магазина - да не ти наложат глоба. Иначе не знам за маските да са задължителни у дома и под душа ама ти явно по ги разбираш. Логика ....
Вчера си говорих с една жена, която се кри 6 месеца. Попитах я: "Е, има вече ваксини, ще се ваксинираш ли?" А тя ми каза: "Чета, че от ваксините се умира. По-добре е да продължа да се крия." Ето това е перфектната логика, нали? С тази логика наистина 10 години може да си го влачим това.
 
Тука за тия които твърдят, че ковид няма всичко е или черно или бяло. Нюанси за тях няма....
 
Тука за тия които твърдят, че ковид няма всичко е или черно или бяло. Нюанси за тях няма....
Аз не вярвам, че има хора, които все още твърдят, е го НЯМА Ковида. Просто го омаловажават. Все едно да караш с 240 по магистралата и да си кажеш: "Е, на мен не може нищо да ми се случи."
 
И ти имаш изгода да слагаш маската в магазина - да не ти наложат глоба. Иначе не знам за маските да са задължителни у дома и под душа ама ти явно по ги разбираш. Логика ....
Ти май не разбираш какво е изгода. Изгода е нещо, което желаеш и което ако речат да ти го вземат, не би си го дал доброволно. Затова на мен ми е изгодно да НЕ нося маска в магазина, а не да нося. Повечето хора носят маски в магазина не от страх да не ги налети някакъв вирус, а от страх да не ги налети някой да ги глобява или да не ги гонят като престъпници. Моята стратегия към такива магазини вече я казах - просто не се завирам в тях и по възможност правя оборот на магазинчета без маски.

Ами като има разпоредба, тя се спазва. Щото като вдигнат колата с паяка, после се жалвате, пък вие сте спрели на ъгъла, нали? Или в твоя град няма паяци...
Аз нямам кола. Но наблизо има една улица, където по дифолт откак се помня колите си спират и от двете страни (временно да си напазаруват), то си е практика такава дето всеки я знае и винаги има спрели коли там. Паяците също я знаят и от дъжд на ветър се появяват и почват да вдигат. В БГ разпоредбите се спазват по преценка, според риска който даден човек може да поеме. На теб явно ти е някакъв фетиш да видиш някаква разпоредба да се спазва от всички на 100%, но това в тази държава няма да стане.
 
Тука за тия които твърдят, че ковид няма всичко е или черно или бяло. Нюанси за тях няма....
Уточнихме, че ковид има, но реакцията към него не отговаря на реалната заплаха, която той хипотетично носи. Тоест, изхождаме точно от нюансите. Вие сте тези, дето сте ревнали "леле-мале ша Омрем". За нас просто е несериозно да се живее в такава ситуация цяла година, заради грип, който реално е много по-лек от предходните, щом 80% го карат безсимптомно. При другите грипни епидемии нямаше "безсимптомно болни". Имаше само наистина болни. И се реагираше адекватно, затова никой не умираше по стълбите на болниците.
 
И пак да попитам, какво ти пречи да не слагаш маската? Или като глобят компанията заради теб, отговорността ще трябва да си я понесеш пак ти и тогава вече е друго...

Мъже сме, ама само по форумите и на маса...
Ти малоумен ли си? Не мога да вляза без маска. Отивам на работа не на разходка в парка.
 
Да обобщим
притив вируса си - но носиш маска - Против вируса съм и не нося маска а шал за около 5 мин не е възможно да се влзе на работа през портала без това.
против мерките си - но ги спазваш - Не спазвам нищо друго освен покриванеот на лицето за да отида на работа
Смел на думи във форума - навън мишок - Тук няма какво да коментирам
 
Ти май не разбираш какво е изгода.
О, разбира той какво е изгода. Сега ми е ядосън, че го бъзнах за частните линейки копърки и се пали повечко. Пък и отличителната черта на всички ковиди е да се правят на леко чалнати
 
Ти май не разбираш какво е изгода. Изгода е нещо, което желаеш и което ако речат да ти го вземат, не би си го дал доброволно. Затова на мен ми е изгодно да НЕ нося маска в магазина, а не да нося. Повечето хора носят маски в магазина не от страх да не ги налети някакъв вирус, а от страх да не ги налети някой да ги глобява или да не ги гонят като престъпници. Моята стратегия към такива магазини вече я казах - просто не се завирам в тях и по възможност правя оборот на магазинчета без маски.


Аз нямам кола. Но наблизо има една улица, където по дифолт откак се помня колите си спират и от двете страни (временно да си напазаруват), то си е практика такава дето всеки я знае и винаги има спрели коли там. Паяците също я знаят и от дъжд на ветър се появяват и почват да вдигат. В БГ разпоредбите се спазват по преценка, според риска който даден човек може да поеме. На теб явно ти е някакъв фетиш да видиш някаква разпоредба да се спазва от всички на 100%, но това в тази държава няма да стане.
Тук си прав, след 100 мнения! Има надежда!
 
Смея да твърдя, че изобщо не разбирате от протести. Когато няма гласност и/или кебапчета на протестите ходят по стотина човека. Често от полицията и жандармерията са по 4-5 к, защото всичко се следи и понякога очакват много повече хора. Хорцата понякога са буквално от безпомощност. Другото би било вандализъм и актове, които ще бъдат с постигната цел нулева когато няма достатъчно хора.
 
Смея да твърдя, че изобщо не разбирате от протести. Когато няма гласност и/или кебапчета на протестите ходят по стотина човека. Често от полицията и жандармерията са по 4-5 к, защото всичко се следи и понякога очакват много повече хора. Хорцата понякога са буквално от безпомощност. Другото би било вандализъм и актове, които ще бъдат с постигната цел нулева когато няма достатъчно хора.
Бърни разтяга локумите за протести, но не вярвам да се убил да протестира някога.
 
Бърни разтяга локумите за протести, но не вярвам да се убил да протестира някога.
Чисти разлята бира и слагай маската да не те изгонят от работа. Бърни не го мисли - аз когато съм работил в прогнилата Англия ти още в самолет не си бил влизал.
 
Чисти разлята бира и слагай маската да не те изгонят от работа. Бърни не го мисли - аз когато съм работил в прогнилата Англия ти още в самолет не си бил влизал.
Айде още един със синдрома на кой е по-по-най...
 
Не беше ли ти най-умния и най-знаещия всичко, а всеки който мисли различно от теб - тъпак осран от страх ?
Аз този и Нандито ги игнорнах, защото техните мнения са едни и същи. Те на черното викат бяло. Съветвам те да не се занимаваш с тях, няма смисъл.
 
Наближижа изборите и Бърни се завърна да брани партийната линия:) Къде беше, кат та нямаше бе? :)
Трябва да напълня джоба. Всеки пост по 1 лев - кой ти ги дава. Няма само склададжията да изкарва сухото.
 
Трябва да напълня джоба. Всеки пост по 1 лев - кой ти ги дава. Няма само склададжията да изкарва сухото.
Дай да заложим по едно шише пак за изборите. Много прост облог! Баце печели, Баце не печели?
 

Горе