Сектата на ковидитите

Моята сметка е малко по-различна. За България. Ако се заразят 7 000 000 ... и математиците и статистиците са са прави ... от тях 20 % ще се разболеят така, че да си направят тест и да влязат в статистиката - тоест 1 400 000 - ако смъртността е 2 % това означава, че от Ковид ще умрат 28 000. До момента имаме официално 11 234 починали, което показва, че сме на около 1/3. Искрено се надявам бройката да спре да расте и да не достигне никога 28 000.
Смъртност 2% при налични обдишващи апарати и болнична грижа. Като се удари тавана там, процентите не се знае някъде ще поемат, така че не е адекватно да се взима за константа.

@slavchev, 1440 минути на ден = 1440 човека/дневно в света. И това в ситуация, в която не са взети никакви мерки, освен противогрипни ваксини, които в интерес на истината малък % хора си бият. Ако вземем конкретен ден (примерно преди 2 дни), отново в света са отбелязани 9477 починали от "грипчето", което прави около 7 пъти по-висока смъртност, с все мерки и към момента смогваща обща здравна система.
 
Последно редактирано:
Смъртност 2% при налични обдишващи апарати и болнична грижа. Като се удари тавана там, процентите не се знае някъде ще поемат, така че не е адекватно да се взима за константа.

@slavchev, 1440 минути на ден = 1440 човека/дневно в света. И това в ситуация, в която не са взети никакви мерки, освен противогрипни ваксини, които в интерес на истината малък % хора си бият. Ако вземем конкретен ден (примерно преди 2 дни), отново в света са отбелязани 9477 починали от "грипчето", което прави около 7 пъти по-висока смъртност, с все мерки и към момента смогваща обща здравна система.
От 1 година има мерки, от месеци ваксини. Грип няма, смъртност няма. Само ковид ;)
 
Грипът се ограничава с 2 седмици седене дома и се разнася най-вече от учениците. Точно затова и като ги приберат по къщите за 2 седмици, всичко е тип-топ. Сега учениците карат втора година по долни гащи в тях си и е напълно нормално да се ограничи циркулацията. Явно изпадането в крайности ви доставя удоволствие и дотам.
 
Моята сметка е малко по-различна. За България. Ако се заразят 7 000 000 ... и математиците и статистиците са са прави ... от тях 20 % ще се разболеят така, че да си направят тест и да влязат в статистиката - тоест 1 400 000 - ако смъртността е 2 % това означава, че от Ковид ще умрат 28 000. До момента имаме официално 11 234 починали, което показва, че сме на около 1/3. Искрено се надявам бройката да спре да расте и да не достигне никога 28 000.
Това е в много оптимистичен вариант. Само че ако днес са обявили 3000 заразени, брой ги 6000. Аз лично познавам вече над 10 човека, които си го карат на легло, но са си правили сами тестовете. Т.е. няма ги в официалната статистика. По тази логика трябва да сме близо до имунитета...ама засега не сме. В началото гледах да съм доста толерантен към всички, но да си призная днес вече искам да си спася само себе си и близките. Защото другите просто доказаха с действията си, че не го заслужават.
 
NINTCHDBPICT0004191568891.jpg


Няма голяма разлика между тези бързащи да се ваксинират срещу ковид и тази патица на снимката
 
Да, грип няма, защото им Ковид. Какво странно има в това? И е супер логично даже.
Аз не мога да повярвам, че за 1 година не разбраха как точно работат нещата.

На мен ми е много интересно какво ще става в следващите години с обикновените вируси, вкл и грипния, които сега благодарение на мерките не благоденстват. Дали ще има като цяло спад в заболяването, след като определено те се предават и размножават много по-трудно в момента и респективно разпространението им е по-малко.
 
Да, грип няма, защото им Ковид. Какво странно има в това? И е супер логично даже.
Каза човекът, който трябваше да се ваксинира, за да иде на бар.
slap.gif
slap.gif


Стискайте още малко. После идва нормализиране. Не се казва обаче дали ще е новото нормално или нормалното нормално?!

 
Аз не мога да повярвам, че за 1 година не разбраха как точно работат нещата.

На мен ми е много интересно какво ще става в следващите години с обикновените вируси, вкл и грипния, които сега благодарение на мерките не благоденстват. Дали ще има като цяло спад в заболяването, след като определено те се предават и размножават много по-трудно в момента и респективно разпространението им е по-малко.
Абе те още за бай Тошо милеят, а ти се чудиш за едната година. А най-любимото ми твърдение е как през соца не се умираше.
 
Знам, че няма да го прочетат хората, които трябва да го прочетат, било поради мързел, било поради незнание на езика. Пускам го все пак. Ваксърите да си знаят, че не спасяват, а поставят света в много по-голям риск.

Кратък цитат за владеещите езика:

Dr Bossche believes that vaccinologists, clinicians, and scientists are only focusing on short-term results at the individual level and not the consequences at the global population level, which he believes will soon become evident. Evident in the form of having transformed “a quite harmless virus into an uncontrollable monster”.

Цялата статия:

 
Абе те още за бай Тошо милеят, а ти се чудиш за едната година. А най-любимото ми твърдение е как през соца не се умираше.
През соца умирачки по неестествени причини бяха много редки, случваха се само на мъже, и бяха вследствие или от бой, или от огнестрелна рана :)

Демек мъжка смърт. Не като сега - от глад и болести.
 
Знам, че няма да го прочетат хората, които трябва да го прочетат, било поради мързел, било поради незнание на езика. Пускам го все пак. Ваксърите да си знаят, че не спасяват, а поставят света в много по-голям риск.

Кратък цитат за владеещите езика:



Цялата статия:

Въпреки, че "вродения имунитет" е важно да се тренира, като не живеем стерилно, антибиотиците, ваксините и като цяло научния прогреса са намалили детската смъртност и средната продължителност на живота. Чел съм доста научни публикации по темата, които не ми се търсят сега. Съгласен съм с тази публикация, че уязвимите групи (По старите и тези с можество заболявания) трябва да се ваксинират. Децата и по-силните е хубаво да се срещат леко по -лека и да изграждат имунитет не само за себе си но, и за наследниците си и наследниците им, които ще имат гени по-устойчиви към този вирус и мутациите му. (Както казах Дарвинист съм) Аз вече веднъж съм боледувал от вируса, жена ми също. Имам три деца (вероятно и те са го карали защото 14 дни живяхме затворени заедно). Затова се прокрадва мисълта у мен да се ваксинирам. Мисля, че ваксините са спасили света от много смърт и крайните позиции, срещу тях не са ОК.
 
Въпреки, че "вродения имунитет" е важно да се тренира, като не живеем стерилно, антибиотиците, ваксините и като цяло научния прогреса са намалили детската смъртност и средната продължителност на живота. Чел съм доста научни публикации по темата, които не ми се търсят сега. Съгласен съм с тази публикация, че уязвимите групи (По старите и тези с можество заболявания) трябва да се ваксинират. Децата и по-силните е хубаво да се срещат леко по -лека и да изграждат имунитет не само за себе си но, и за наследниците си и наследниците им, които ще имат гени по-устойчиви към този вирус и мутациите му. (Както казах Дарвинист съм) Аз вече веднъж съм боледувал от вируса, жена ми също. Имам три деца (вероятно и те са го карали защото 14 дни живяхме затворени заедно). Затова се прокрадва мисълта у мен да се ваксинирам. Мисля, че ваксините са спасили света от много смърт и крайните позиции, срещу тях не са ОК.
Ти си решаваш, въпреки че не виждам логика в това твое действие.
Един дарвинист трябва да вярва в еволюцията, а нашата имунна система е еволюирала до степен да се справя добре (все още) с доста патогени.
Жив си! Това значи, че имунната ти система се е справила чудесно със Sars CoV-2. Не я подценявай, отдавайки приоритет на нещо "пипнато" от хора със съмнителни намерения и морал. Както казва любимият ми Sadhguru: "човешкото тяло е най-съвършената машина". Аз допълвам - вероятно защото не е човешко творение. Поне първоначално. ;)
 
Последно редактирано:
ваксините са спасили света от много смърт
Факт. И аз и жената и синчето сме с пълния набор ваксини от задължителната имунизация в България. Против съм истериятата около ваксинацията за странен вирус със странни симптоми ( грипни ) и неустановена като качество и резултатност ваксина.
 
Ако случайно сте чули, или пък сте останали с погрешното впечатление, че началникът на ковид отделението в ИСУЛ е поредният "изгубил битката с ужасното", то ето малко допълнителна информация:

160191755_1687584884754808_3257151195003820135_n.jpg
 
През соца умирачки по неестествени причини бяха много редки, случваха се само на мъже, и бяха вследствие или от бой, или от огнестрелна рана :)

Демек мъжка смърт. Не като сега - от глад и болести.
В Белене умираха от естествена смърт, прав си...
 
Въпреки, че "вродения имунитет" е важно да се тренира, като не живеем стерилно, антибиотиците, ваксините и като цяло научния прогреса са намалили детската смъртност и средната продължителност на живота. Чел съм доста научни публикации по темата, които не ми се търсят сега. Съгласен съм с тази публикация, че уязвимите групи (По старите и тези с можество заболявания) трябва да се ваксинират. Децата и по-силните е хубаво да се срещат леко по -лека и да изграждат имунитет не само за себе си но, и за наследниците си и наследниците им, които ще имат гени по-устойчиви към този вирус и мутациите му. (Както казах Дарвинист съм) Аз вече веднъж съм боледувал от вируса, жена ми също. Имам три деца (вероятно и те са го карали защото 14 дни живяхме затворени заедно). Затова се прокрадва мисълта у мен да се ваксинирам. Мисля, че ваксините са спасили света от много смърт и крайните позиции, срещу тях не са ОК.
Въобще не ги слушай, праскай си ваксината и си живей живота. И аз имам познати, които ще се ваксинират след прекаран Ковид.
 
Ако случайно сте чули, или пък сте останали с погрешното впечатление, че началникът на ковид отделението в ИСУЛ е поредният "изгубил битката с ужасното", то ето малко допълнителна информация:

160191755_1687584884754808_3257151195003820135_n.jpg
И кое му е чудното??? Ваксината не дава безсмъртие. А и доста лекари се ваксинираха, за да спасяват малоумнички като теб.
 
Въобще не ги слушай, праскай си ваксината и си живей живота. И аз имам познати, които ще се ваксинират след прекаран Ковид.
@stoineff, остатъчно умен си, за да приемаш съвети от човек, който не гледа телевизия, смята всички онлайн медии за фейк и единствен източник на информация за него са близки и познати.

А и доста лекари се ваксинираха, за да спасяват малоумнички като теб.
Ако ще мрат от ваксините, с какво са полезни на "малоумнички като мен"?
 

Горе