Сектата на ковидитите

Аз боледувах веднъж, но пих антибиотик 17 дни плътно. Можеше и да удължат приема, ама не отидох на контролен преглед. В момента съм на курс имунотерапия с Бронховаксом - 30 дни плътно.

И най-тъпото е, че може и да не е било ковид. :)
Все още имам леки хрипове, и на тоя фон, ако ме лепне и короната - чао с кака ви. Нема да ревете... :)

17 дена са най-вероятно 3 антибиотика. Щом след тях имаш все още хрипове, мисля че не е зле да идеш пак при чичко доктор за една снимка на гърдите. Не е зле да си направиш ПКК, но все пак лекарите го решават това. Ако имаш шум в ушите и виене на свят - невролог.

П.С Спиш ли вечер?
 
17 дена са най-вероятно 3 антибиотика. Щом след тях имаш все още хрипове, мисля че не е зле да идеш пак при чичко доктор за една снимка на гърдите. Не е зле да си направиш ПКК, но все пак лекарите го решават това. Ако имаш шум в ушите и виене на свят - невролог.

П.С Спиш ли вечер?
Спя като пор - мерси. Нямам неврологични оплаквания, просто си ми е такъв опак характера. :)

Два антибиотика пих - 7 дни авелокс и 10 доксициклин. Знам, че трябваше да отида на контролен преглед, ама реших да скипна, че не ми се виси пред кабинети. Оплакванията са хрипчета (леки) и понякога болки в областта на белите дробове, усещащи се по протежение на гърба.
 
Спя като пор - мерси. Нямам неврологични оплаквания, просто си ми е такъв опак характера. :)

Два антибиотика пих - 7 дни авелокс и 10 доксициклин. Знам, че трябваше да отида на контролен преглед, ама реших да скипна, че не ми се виси пред кабинети. Оплакванията са хрипчета (леки) и понякога болки в областта на белите дробове, усещащи се по протежение на гърба.

Ще ти мине, споко. Мен ме тревожи нещо друго! Какво правим с цигарите деба мама му!? :eek: В такива състояния пушенето е трудно, как се справяш?
 
Ще ти мине, споко. Мен ме тревожи нещо друго! Какво правим с цигарите деба мама му!? :eek: В такива състояния пушенето е трудно, как се справяш?
Сутрин първата цигарка е най-трудна - дърпаш-кашляш - и те така. После се пооправят нещата.

Най-тегаво беше по време на пневмонията, защото се опитвах да пуша, без да вдишвам дима.
 
Спя като пор - мерси. Нямам неврологични оплаквания, просто си ми е такъв опак характера. :)

Два антибиотика пих - 7 дни авелокс и 10 доксициклин. Знам, че трябваше да отида на контролен преглед, ама реших да скипна, че не ми се виси пред кабинети. Оплакванията са хрипчета (леки) и понякога болки в областта на белите дробове, усещащи се по протежение на гърба.
Аз ти казах от рано да пробваш Димекс, за пушачи е перфектен. Също така Бромхексин - 3 дена, 3 пъти по 2 хапчета :) и много лимони с мед.
 
Първо си представяхме една инжекцийка, после станаха 2, сега стават 3, после... честит доживотен абонамент на абониралите се!

 
Аз ти казах от рано да пробваш Димекс, за пушачи е перфектен. Също така Бромхексин - 3 дена, 3 пъти по 2 хапчета :) и много лимони с мед.
Губи ми се съвета ти, но ще го приема, макар и със закъснение. Имам предвид Димекса. Към Бромхексина съм силно резервирана, защото имам ужасни спомени от приема на сиропа. Мед и лимони приемам заедно с чая. Не знам дали е същото.

п.с. за какво да ходя по доктори, като тук си имам много по-компетентни и грижовни лечители? Благодаря ви! :)
 
п.с. за какво да ходя по доктори, като тук си имам много по-компетентни и грижовни лечители? Благодаря ви! :)
Аз най-компетентно и грижовно бих ти препоръчал да спреш цигарите :) За да не се налага някой ден като се гътнеш от развалени бели дробове да те пишат жертва на разярен грип :)
 
Аз най-компетентно и грижовно бих ти препоръчал да спреш цигарите :) За да не се налага някой ден като се гътнеш от развалени бели дробове да те пишат жертва на разярен грип :)
Не съм сигурна, че съветът ти е полезен, въпреки че оценявам добрите ти намерения. Доста отказали се пушачи, които познавам, умряха от рак на белите дробове. Това ме накара да си създам мнение, че или пафкаш до край или не започваш. Хванеш ли се на хорото, по-добре не се пускай. :)
 
Проблема е че се насади страх в хората и също грешно виждане, че хората могат никога, да не се заразят с този вирус, ако спазват определени мерки.
Спомням си, че през март 2020, почти нямаше жив човек по улиците. Тогава течеше на всякъде рекламна кампания, хората да стоят в домовете си и да не излизат, но аз излизах.
Спомням си, когато за първи път се въведоха маските. Беше пролет и беше хубаво и топло време, а щаба очакваше да носим маски абсолютно навсякъде, без да ни обясняват за вредата от носенето на маски. Все пак маската нарушава правилното функциониране на дихателната система, която ни е дадена от Бог.

Почти никога не съм спазвал всички мерки.
Никога не съм отказал да се ръкостискам въпреки Ковид.
Никога не съм спазвал дистанция между приятели, познати и семейство.
Давал съм храна на бедни хора, които са просили. Някои фенове на вируса ще ме упрекнат, че така може да съм заразил някой, но не ми пука.

Заразих се от човек в семейството.
Вирусът го изкарах леко.
Важното е хората да мислят положително, да не се стряскат и вместо да се крият от вирусът по разни мазета, да вземат да излязат навън и да трупат витамин D.
Бях загубил обоняние, малко ме беше втресло, гърлото ме болеше и малко кашлях.
Излекувах се, без да пия антибиотици и каквито и да е лекарства, с чай, мед, супи, лимони, люти чушки, чесън и приемах много течности.

Може да се говори много на тази тема, но е време човечеството да се върне към нормалния живот.
 
Край няма:
 
Аз като ваксинирам отивам по баровете да се натряскам, пък вие си поствайте линковете ;)
 
Аз като ваксинирам отивам по баровете да се натряскам, пък вие си поствайте линковете ;)
Е нали се ваксинира? То всички чакат баровете, без значение боцнати или не. В някакъв много измислен свят живеете :D
 
Не съм сигурна, че съветът ти е полезен, въпреки че оценявам добрите ти намерения. Доста отказали се пушачи, които познавам, умряха от рак на белите дробове. Това ме накара да си създам мнение, че или пафкаш до край или не започваш. Хванеш ли се на хорото, по-добре не се пускай. :)

Край няма:
Прав си, край нямат измишльотините дето ги измислят с гъзовете си вече. Но е разбираемо, защото всяко чудо за три дни, модата на тоя вирОс почва да отминава и старите обещания за апокалипсис вече звучат като изтъркани досадни клишета. Я излез навън и се радвай на пролетта, всичко ще бъде наред.
 
Е нали се ваксинира? То всички чакат баровете, без значение боцнати или не. В някакъв много измислен свят живеете :D
Ако трябва всяка година ще се ваксинирам. Защото докато има подобни антиваксъри като теб съм притеснен за здравето си.
 
Ако трябва всяка година ще се ваксинирам. Защото докато има подобни антиваксъри като теб съм притеснен за здравето си.
Еми давай, трета доза вече искат, четвърта ще е догодина, има бая да се боцкаш, докато хората си живеят нормално :)
 
Еми давай, трета доза вече искат, четвърта ще е догодина, има бая да се боцкаш, докато хората си живеят нормално :)
Дооообре, то е само лек грип, ок. Цункай Мангъров за лека нощ.
 
Когато Мая се скара в парламента защо е закрит НОЩ и колко лошо Борисов е управлявал корона-кризата:
 
Когато Мая се скара в парламента защо е закрит НОЩ и колко лошо Борисов е управлявал корона-кризата:
Пълна некомпетентност от страна на законотворците - всичките. Реват за някакъв измислен щаб, който само поглъщаше едни луди пари и всяваше паника у хората, забравяйки, че здравната криза се управлява не от този смешен "щаб", а от здравния министър, пък бил той и в оставка. Станаха смешни с това реване за всичко на "ангро".
 

Горе