Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

От: От: Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

P.S. не ми беше целта да идвам тук и да разправям на хората какви са балъци, още по-малко да величая великия зяпяд... Но ми става тъжно, че няма достатъчно интерес към нещо, което предлага истинска стойност, а няма кой да се поинтересува и да почерпи от нея... става ми тъжно, че когато даден бизнес, търсещ помощ за своя фейсбук, тръгне да търси из българските интернет източници за инфо и специалисти, попада САМО на такива истории, купуване на фенове, бройкане... и си мислят хората, че това е то фейсбук маркетинг! И това си поръчват, щото друго в менюто няма...
 
От: Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

Здраве да е...
 
Последно редактирано:
От: Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

Просто имаш късмет с 200-те фена, не се въодушевявай прекалено. Говориш с някакъв много частен случай, от който не трябва да си правиш изводи. Рекламирал съм много хора в 230 хилядна българска страница. Онзи ден пуснах линк на една колежка от тук, която продаваше парктроник и след моя линк имаше 3 поръчки за паркторника (дано да са платили). А страницата не беше на тема за парктроници, а на обща тема. 3 поръчки от един линк, а какво би станало ако всеки ден пускам по 5 линка? А какво би станало, ако продавам бельо, дрехи и обувки, мислиш си че от толкова огромна аудитория няма да се намери някой, който да си купи нещо? Сигурен съм, че и твоите 200 фена са ми били фенове и ако исках да продавам твоя продукт, вероятно щях да направя повече продажби. И да ти кажа, за страницата не съм дал нито един лев, а съм я направил с акъл и без фейсбук реклама.

А който иска да си изгражда бизнеса да го прави, може да плати на някой да му управлява фб рекламата, може да плати на някой да му поддържа страницата - слабо ме интересува мен това. А и не мога да си позволя да си пилея времето да изграждам нечий чужд бизнес :)

Е добре, разбирам че болшинството от тук събралите се гледат да препечелват като продават линкове и за тях това явно се нарежда добре. Но тези, на които ги продавате, собствениците на подобни "магазини" - ЗА ТЯХ НЕЩАСТНИТЕ НЕЩАТА НЕ СЕ НАРЕЖДАТ ДОБРЕ!
И ако не се нареждат добре, защо купуват бе джанъм? Ако колата ми е дизел и сипвам газ ще върви ли? Няма! Шом хората купуват, значи има смисъл. Ти си си купила 1 път фейсбук реклама и си мислиш, че си хванала Господ за шлифера. Щяла да бере плодове след години, личи си че не разбираш нищо от социални мрежи. Казах ти как се работи, това е успешната тактика - работиш докато има, защото утре може да няма. Като утре фейсбук ти ореже импресиите на постовете без да ти дават обяснения ще се чудиш защо 1 фен ти вижда публикациите и не купува. Какво като са ти верни, като кученца?

Но основното, над което си струва да се замислите е: за какво са ви 200 000 фена, ако можете да ПРОДАВАТЕ по-добре на 1000 избрани? Бройката ли е най-голямата цел или в крайна сметка - продажбата, нейната стойност и бъдещият потенциал на клиенти, които ви ХАРЕСВАТ???
Защото, първо - тук повечето нямаме точно определен бизнес и се занимаваме с адсенс, афилиейт и др. подобни неща. За това не ни трябват "избрани" фенове.
Защото в тези 200 000 ще има 20 групи по 10 000 човека, на които ще можем да промотираме 20 различни бизнеса.
 
От: От: Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

P.S. не ми беше целта да идвам тук и да разправям на хората какви са балъци, още по-малко да величая великия зяпяд... Но ми става тъжно, че няма достатъчно интерес към нещо, което предлага истинска стойност, а няма кой да се поинтересува и да почерпи от нея... става ми тъжно, че когато даден бизнес, търсещ помощ за своя фейсбук, тръгне да търси из българските интернет източници за инфо и специалисти, попада САМО на такива истории, купуване на фенове, бройкане... и си мислят хората, че това е то фейсбук маркетинг! И това си поръчват, щото друго в менюто няма...

Един простичък съвет от мен - не влагай емоции в бизнеса. Щом мислиш, че пропускаме основно нещо и можеш да ни натриеш носовете, като ни покажеш, че грешим - напиши една оферта, пусни я в пазара и очаквай своите клиенти. Това е предприемачиеския дух, а не да ти става мъчно, защо някой не правел нещо. Щом го смяташ за правилно го направи ти. Успех.
 
От: Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

Редръм е крайно изчерпателен, аз бих добавил едно: Отвори отново (ако някога си го правила) учебниците по маркетинг и преговори материала. Наличието на тясна целева група и скъп продукт е едно, евтин масов продукт - друго, евтин продукт без генерирано търсене - трето. И като асимилираш предходните, отговори ми на въпроса, как ще стигнеш до продажбата на сравнително скъп масов продукт без целево търсене? М?
 
От: Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

Идваме до това, че говорите единствено и само за себе си. Правя бях, противно на подвеждащото заглавие тук просто явно не е форум за маркетинг в социални мрежи, ами на някакви тарикати, дето грабят и те кебапчета докато има.
BTW дадох ти един пример само, не ти говоря за частен случай. И ти режат импресиите на тебе скъпи, щото "феновете" ти не ти четат постовете и не им пука. Можеш и 1 милион фена да имаш и само 5 от тях да ти четат съобщенията за гащи и обувки - ти, братовчедите и тоя дето продава гащите. Ела да видиш на мойте страници какъв процент реакция имам и дали са ми орязани импресиите...
Че не се занимавате с определет бизнес ми е ясно и от половин поглед, затова утре първо ти ще изхвърчиш от фейсбука и ще разправяш наляво и надясно, че фейсбука закрива страници, пък то ИЗНЕНАДА - ПРОСТО ТОЧНО ТВОЙТА ЗАКРИЛИ...
 
От: От: Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

Един простичък съвет от мен - не влагай емоции в бизнеса. Щом мислиш, че пропускаме основно нещо и можеш да ни натриеш носовете, като ни покажеш, че грешим - напиши една оферта, пусни я в пазара и очаквай своите клиенти. Това е предприемачиеския дух, а не да ти става мъчно, защо някой не правел нещо. Щом го смяташ за правилно го направи ти. Успех.

Че аз точно това правя, споко, не ме мисли, не чакам ти да ме подсетиш...
 
От: Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

Ще призная, нова съм - във форума де, не в опита си със фейсбук за бизнес цели. Разглеждам тук темите и съм леко шокирана: милион теми за набиране на фенове на кило, които в крайна сметка имат нищожна стойност, ако има такава изобщо. Затова пък се мъча да намеря нещо сериозно за граденето на марка и вярна клиентела в и чрез фейсбук - изненада, почти нищо!
Защо се получава така - в България реалната полза, която се измерва в емоционалната привързаност на феновете и тяхното истинско желание винаги и ТОЧНО ОТ ТЕБ да купуват отново и отново, не се ли зачита от фирми и бизнесмени? Някакви цифри на нищо неподозиращи хора, на които хич не им дреме за вашите линкове и реклами, по-ценни ли са? Не си ли струва да инвестирате в нещо, което ще ви носи полза дългосрочно?
Или просто сериозните не се подвизават в този форум? Може и така да е, надявам се поне...
Гледам че надолу се претрепват да обясняват, ама нямам време да ги чета... Затова с 2 думи:

Тук хората са отчаяни - разчитат на спама като основно средство за печелене.
Никой не предлага стойност за клиента, никой не изработва продукт или гради бранд.

Всичко живо нвестира цялото си време и си съдира дупенцето ида излъже Гугъл и Фейсбук да му докарат някой и друг баламурник да им кликне на линковете, които несъмненое ще отведат до неий друг продукт, та нашият форумен герой да успее да вземе някоя комисионна...

ПС: Тук-там някое изключенийце :) .
 
Последно редактирано:
От: Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

Редръм е крайно изчерпателен, аз бих добавил едно: Отвори отново (ако някога си го правила) учебниците по маркетинг и преговори материала. Наличието на тясна целева група и скъп продукт е едно, евтин масов продукт - друго, евтин продукт без генерирано търсене - трето. И като асимилираш предходните, отговори ми на въпроса, как ще стигнеш до продажбата на сравнително скъп масов продукт без целево търсене? М?

еееееее вече отрепахте коня......
"сравнително скъп масов продукт без целево търсене"???? Че ако никой не го търси, какво се хабите да го продавате??? Туй ли пише в твойте учебници? :DDDDDDD ей разсмяхте ме
 
От: Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

Идваме до това, че говорите единствено и само за себе си. Правя бях, противно на подвеждащото заглавие тук просто явно не е форум за маркетинг в социални мрежи, ами на някакви тарикати, дето грабят и те кебапчета докато има.
BTW дадох ти един пример само, не ти говоря за частен случай. И ти режат импресиите на тебе скъпи, щото "феновете" ти не ти четат постовете и не им пука. Можеш и 1 милион фена да имаш и само 5 от тях да ти четат съобщенията за гащи и обувки - ти, братовчедите и тоя дето продава гащите. Ела да видиш на мойте страници какъв процент реакция имам и дали са ми орязани импресиите...
Че не се занимавате с определет бизнес ми е ясно и от половин поглед, затова утре първо ти ще изхвърчиш от фейсбука и ще разправяш наляво и надясно, че фейсбука закрива страници, пък то ИЗНЕНАДА - ПРОСТО ТОЧНО ТВОЙТА ЗАКРИЛИ...

Твърде несполучлив опит за хейт, мила. Единственото, което ми хрумва е, че личният ти профил е прихванал малко повечко неочаквани за теб харесвания :D Приеми един личен съвет - спечелените 3920 от примера ги вкарай обратно във ФБ, в същата страница естествено и ни натрий носта със спечелените 192 080 кинта (сумата е точна, недей смята - мога 2 неща - да лапам кюфтета и да боравя с елка)
 
От: Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

еееееее вече отрепахте коня......
"сравнително скъп масов продукт без целево търсене"???? Че ако никой не го търси, какво се хабите да го продавате??? Туй ли пише в твойте учебници? :DDDDDDD ей разсмяхте ме

Моме, спирам да ти се връзвам - неграмотна си. Ти за НОВ продукт примерно дали си чувала някога, или още ползваш крем КАРО?
 
От: Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

Правя бях, противно на подвеждащото заглавие тук просто явно не е форум за маркетинг в социални мрежи, ами на някакви тарикати, дето грабят и те кебапчета докато има.

Виж какво, сигурно си в цикъл и не ти се сърдя, но смекчи тона. Така ще говориш, като отидеш на пазаря да си купуваш пача. Тук сме джентълмени, ей виж аз стоя и ти обяснявам елементарни неща, но просто не прекалявай и се дръж прилично, ако искаш да останеш тук.

За импресиите - те не се определят от това дали на някой му харесват моите постове или не, а от това дали фейсбук ще му ги покаже на стената. Фейсбук нарочно орязаха импресиите преди време, за да могат да пробутат новата си услуга за спонсорирани публикации. Чакам сега да ми покажеш скрийншот на страница със 100% активност, ама да не е от вирусен ефект.

За закриването, не се притеснявай, за над 2 години фейсбук "стаж" имам изтрити точно 2 страници :)

Всички с нетърпение чакаме офертата ти.
 
От: Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

Гледам че надолу се претрепват да обясняват, ама нямам време да ги чета... Затова с 2 думи:

Тук хората са отчаяни - разчитат на спама като основно средство за печелене.
Никой не предлага стойност за клиента, никой не изработва продукт или гради бранд.

Всичко живо нвестира цялото си време си съдира дупенцето ида излъже Гугъл и Фейсбук да му докарат някой и друг баламурник да им кликне на линковете, които несъмненое ще отведат до неий друг продукт, та нашият форумен герой да успее да вземе някоя комисионна...

ПС: Тук-там някое изключенийце :) .

с 2 думи точно за туй иде реч... :D
виж как се развихриха емоциите, скоро ще ми станат истински фенове :DDDD
 
От: Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

Гледам че надолу се претрепват да обясняват, ама нямам време да ги чета... Затова с 2 думи:

Тук хората са отчаяни - разчитат на спама като основно средство за печелене.
Никой не предлага стойност за клиента, никой не изработва продукт или гради бранд.

Всичко живо нвестира цялото си време си съдира дупенцето ида излъже Гугъл и Фейсбук да му докарат някой и друг баламурник да им кликне на линковете, които несъмненое ще отведат до неий друг продукт, та нашият форумен герой да успее да вземе някоя комисионна...

ПС: Тук-там някое изключенийце :) .

Noke, всеки почва от някъде, но не подценявай тези методи, защото щом има трафик - има и пари, а когато човек има пари може да започне да мисли за сериозни проекти.
 
От: Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

с 2 думи точно за туй иде реч... :D
виж как се развихриха емоциите, скоро ще ми станат истински фенове :DDDD
Аааа не знам... То тва си ми е дефолтното мнение.
Недей да се ласкаеш толкова.

Ама гледам че са те награбили... Станало е сеир.
Ако трябва да заемам страна, сега ще трябва да изчитам сума ти писмен матриал баси... :rolleyes:
 
От: Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

Виж какво, сигурно си в цикъл и не ти се сърдя, но смекчи тона. Така ще говориш, като отидеш на пазаря да си купуваш пача. Тук сме джентълмени, ей виж аз стоя и ти обяснявам елементарни неща, но просто не прекалявай и се дръж прилично, ако искаш да останеш тук.

За импресиите - те не се определят от това дали на някой му харесват моите постове или не, а от това дали фейсбук ще му ги покаже на стената. Фейсбук нарочно орязаха импресиите преди време, за да могат да пробутат новата си услуга за спонсорирани публикации. Чакам сега да ми покажеш скрийншот на страница със 100% активност, ама да не е от вирусен ефект.

За закриването, не се притеснявай, за над 2 години фейсбук "стаж" имам изтрити точно 2 страници :)

Всички с нетърпение чакаме офертата ти.

Тонът го поех от твоето по-горно изказване. Ако си го прочетеш, може би ще откриеш, че не е много джентълменско. Макар че това не е оправдание да се държа неуважително, с това съм съгласна. Моя е грешката. Не услях да се сдържа на поучителния ви тон, с който ми обяснявате "елементарни неща". Твърдението ти за фейсбук импресиите ми казва достатъчно на кого кои елементарни неща са му ясни. Явно до въпроса как фейсбук решава кои импресии и пред кого да реже не си стигнал. Няма какво да коментирам. Проучи по-добре.
Успех в купуването на "фенове", то някои и гаджета си купуват, тъй че нищо чак толкова чудно...

Но пък щом е за НОВ продукт... как ще стане иначе, а ТЕО?! ех тез учебници.... да бяха малко по-изчерпателни само!
 
От: Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

Аааа не знам... То тва си ми е дефолтното мнение.
Недей да се ласкаеш толкова.

Ама гледам че са те награбили... Станало е сеир.
Ако трябва да заемам страна, сега ще трябва да изчитам сума ти писмен матриал баси... :rolleyes:

Не се занимавай, няма нужда да вземаш страна, аз бях дотук, отивам да се занимавам с нищожните си кампании, които помагат и на някой друг освен на мен... колко съм за съжаление само, а другари?!
 
От: Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

Твърдението ти за фейсбук импресиите ми казва достатъчно на кого кои елементарни неща са му ясни. Явно до въпроса как фейсбук решава кои импресии и пред кого да реже не си стигнал. Няма какво да коментирам. Проучи по-добре.
Къде да прочета. Странно, че тук сме писали сигурно 10 човека, които забелязваме тези промени в страниците си. Явно обаче ти си специален случай.

За да не съм голословен - Most Facebook pages reach only 3%-7.5% of their fans

И от български маркетинг специалисти - Facebook феновете – изкуствен или естествен растеж?

На първо място, да погледнем цифрите. Според няколко изследвания средният дял на феновете, които виждат вашия пост, е между 2.5 и 7% в зависимост от това колко голям е общият им брой. Страниците с повече фенове имат по-нисък процент на достигане (Reach) спрямо общия брой фенове, отколкото по-малките, но измерено в абсолютни стойности се оказва, че достигат до много по-голям брой потребители. Ето какво значи това. Ако имате 2000 фена и 3% от тях видят вашия пост, то тогава ще сте достигнали до 60 потребителя. Ако имате 10 000 и достигнете до 1.5% от тях, то 150 от вашите фенове ще са видели поста ви.

Аз не мога да разбера какво искаш от форума? Смисъл, без да те обиждам на полова основа, наистина не разбирам какъв ти е проблема, показваш типична женска логика :lol:
 
От: Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

Тц тц тц... Юзърката се качила на "висок кон" (де викат ингилизите) :D и просвещава форумното простолюдие разбираш ли :) .

Дано да се задържи, прави фън :) .
 
От: Сериозен, дългосрочен фейсбук маркетинг - някой да знае какво е това?

redrum: от понятието "средно" ли да почна, от това че 60 от едните не са като 60 от другите ли не знам.... мисля, че казах достатъчно. Ако имате желание помислете по въпроса и разучете по-добре. Аз в тези статии освен потвърждение на това, което така или иначе ми е известно не видях. При всички страници, над чието изграждане работя, имам над 50% Reach, някои отиват и към близо 100. Говоря за органичен, да предотвратя евентуалните въпроси предварително. Да, нямат такъв фенов контингент, но всеки фен се вълнува от това, което постваме, и затова и до него достигат публикациите. Професорът, който говори за абсолютни стойности и той само в абсолютните стойности се е фиксирал.
Айде лека, успех с 200 000 фена, до които не достигат съобщенията ви... и ха дано си останеш с 2те затворени страници, да не се увеличат (което не знам защо ти се вижда малко, то е като да кажеш карам кола от цели 2 години и имам само 2 катастрофи...) Тъй че ЗДРАВЕ ДА Е!
 

Горе