Сериозен проблем с Измама !

SSTrader

Member
Колеги, дайте съвет какво да правя.

Собственик съм на www.betbul.eu и имах проблем с пренасочване на трафика от сайта unipool.bg. Въпросната фирма преди 2 седмици не знайно как за мен пренасочваше трафика към сайта си за около 4-5 часа. Тогава проблема се оправи. Сега забелязах че отново го прави и делим трафика. Ето и доказателство.
http://www.tyxo.bg/?95703
Вижте "Реферации от сайтове". Намерихме проблема, но не искам да им се размине. Кажете какви съдебни действия може да предприема. Все пак това е ограбване на труд и пари. Тъй като тече сериозна рекламна кампания.
 
От: Сериозен проблем с Измама !

До колкото разбрах това не е точно измама. Има инсталирано нещо на сайта betbul.eu, което не е било там. И е станало без знанието на собственика.
 
От: Сериозен проблем с Измама !

На твоя сайт (betbul.eu) имаш този код:

Код:
<iframe onload="iFrameHeight()"	id="blockrandom"
	name=""
	src="http://unipool.bg/"
	width="1%"
	height="1"
	scrolling="auto"
	align="top"
	frameborder="0"
	class="wrapper">
	Без вътрешни рамки</iframe>

Този код го има и в други сайтве.

Този код не прансочва нищо. Това, което прави е да показва сайта unipool.bg в невидима рамка (сайтът unipool.bg се зарежда, но посетителят на твоя сайт не го вижда).

В резултат на това тиксото на unipool.bg показва много посещения, които не са реални. Възможно е собственикът на unipool.bg да е измамен - платил е за реклама, а получава само натоварване на празен ход на сървъра си.

Пренасочване на трафика при наличие на този скрипт на теория е възможно, но само ако в сайта unipool.bg се инсталира JavaScript, който да го прави.

Ти видя ли с очите си как става пренасочването или само гледаш брояча? Ако е второто - място за паника няма. Трябва само да махнеш паразитния код, който цитирах по-горе.

Показанията на тиксото не са годно доказателство - не говоря за доказателство в съда, а доказателство за пред теб.
 
Последно редактирано:
От: Сериозен проблем с Измама !

Отначало имаше реално пренасочване. Като заредиш бетбул след 2 секунди се зареждаше въпросния сайт. След като писах на хостинга какво става проблема изчезна ... но преди няколко дни отново се появи и затова ми направи впечатление и Тухото.
 
От: Сериозен проблем с Измама !

за superhosting.bg ли става дума?
 
От: Сериозен проблем с Измама !

Те тия iframes трябваше отдавна да ги включат в описанието на хостинг пакетите си като фрий бонус.

Пък гледам, че имаше няква хостинг класация из форума и те бяха на първо място :)... Народът още не може да се усети очевидно.
 
От: От: Сериозен проблем с Измама !

Те тия iframes трябваше отдавна да ги включат в описанието на хостинг пакетите си като фрий бонус.

Пък гледам, че имаше няква хостинг класация из форума и те бяха на първо място :)... Народът още не може да се усети очевидно.

Тоест при тях това е редовно ли? Кажи каква е тази работа, че и аз имам няколко сайта там ...
 
От: От: Сериозен проблем с Измама !

Те тия iframes трябваше отдавна да ги включат в описанието на хостинг пакетите си като фрий бонус.

Пък гледам, че имаше няква хостинг класация из форума и те бяха на първо място :)... Народът още не може да се усети очевидно.

да, не може да се усети че е пален идиот(народа), които си слага няква система, мушка и 20-30 плугина и не я ъпдейтва с месеци; като изгори ааааааааа хостинга лош........
 
От: От: От: Сериозен проблем с Измама !

да, не може да се усети че е пален идиот(народа), които си слага няква система, мушка и 20-30 плугина и не я ъпдейтва с месеци; като изгори ааааааааа хостинга лош........

То и това е така, обаче има хостинги, при които като хакнат един сайт и получават достъп до всички други сайтове там. Ако не е настроен както трябва става кофти ...
 
От: От: От: Сериозен проблем с Измама !

Тоест при тях това е редовно ли? Кажи каква е тази работа, че и аз имам няколко сайта там ...
Няколко сайта - клиенти и познати. По едно време и аз изглупях и също купих едно пакетче. След около месец сайтчето ми го сполетя същата съдба.

Ако поразтърсите за проблема, ще изкопаете доста подобни случки. Мисля че в joomla-bg имаше най-много инфо. Все една и съща хостинг компания. И като гледам повече от година по-късно нещата са си все същите.
 
От: Сериозен проблем с Измама !

Екстра. Добре, че скоро ми изтича там хостинга :)
 
От: Сериозен проблем с Измама !

На човека с проблема забравих да спомена да си дръпне целия сайт и да сърчне цялата папка за "<iframe" текст. После да изтрие въпросните тагове от всички файлове в които го намери. Обикновено решава проблема до следващия път като се случи.

ПС: Или да потърси за друг подобен случай из бг форумите спо-подробно описание, че спомените ми са малко бледи вече и май не беше толкоз лесно решението като се замисля сега... :)
 
Последно редактирано:
От: Сериозен проблем с Измама !

Колеги, дайте съвет какво да правя.

Собственик съм на [url]www.betbul.eu[/URL] и имах проблем с пренасочване на трафика от сайта unipool.bg. Въпросната фирма преди 2 седмици не знайно как за мен пренасочваше трафика към сайта си за около 4-5 часа. Тогава проблема се оправи. Сега забелязах че отново го прави и делим трафика. Ето и доказателство.
[url]http://www.tyxo.bg/?95703[/URL]
Вижте "Реферации от сайтове". Намерихме проблема, но не искам да им се размине. Кажете какви съдебни действия може да предприема. Все пак това е ограбване на труд и пари. Тъй като тече сериозна рекламна кампания.
Заключил си брояча и няма как да видим :evil:
 
От: Сериозен проблем с Измама !

Руутнат сървър, ъплоаднат шел , който вкарва кода във всички страници .

Нищо ново под хоризонта за българките хостове , но няма да се очудя ако е направено целенасочено и от някой от кадърните админи в суперхостинг.
 
От: От: Сериозен проблем с Измама !

Заключил си брояча и няма как да видим :evil:

Този брояч не е неговия, а на онзи, който получава натоварване на сървъра.
 

Горе