Сериозно наказаниe от Google - Need Help

widescreen

New Member
Need Help. Имам онлайн магазин, за който вложих доста пари и усилия да го добутам на първите места в гоогле. И успях, за някои от най-важните думи бях на първо място! За много от продуктите, също бяхме първи и като цяло се класирахме много добре.
... и изведнаж, бам-бам и край! Вече сме на 35 страница :(
Ако някой може да помогне със съвети как да действаме, за да се върнем обтратно ще съм благодарен :)
 
От: Сериозно наказаниe от Google - Need Help

Правиш нов сайт, а този го оставяш да си работи. След една-две години наказанието ще падне. Даже не съм убеден, че е наказание. Конкуренцията не спи и бълва нови сайтове!
 
От: Сериозно наказаниe от Google - Need Help

Не е наказание просто си изпаднал в резултата. Моят съвет е да продължаваш да трупаш линкове и уникално съдържание. Няма да е лошо и една оптимизация да се направи от специалист. :)
 
От: Сериозно наказаниe от Google - Need Help

наказание се казва тое което направиха на сайт на приятел ...
понеже беше със сходно име с друг сайт предполагам .. както правеше по 2 000 уникални на ден от гугъл.. прассссссссссссссссс БРАДВАТА ГОЛЯМАТААААА
и му изтриха всички индексации в гуглиту... направо голяма секира
от 2000 на 50 на ден :) те това е наказание и вече две седмици не ебава наново да поеме индексиране :)
 
Дигагностика на Гугъл Наказание (Penalty)

Въпросът е какво сте правили за да го добутате ? без да ни кажеш или без да видим сайта е като да хвълим боб и да ти кажем какъв е проблема ... повечето наказания с минус позиции падат до девет месеца...
 
От: Сериозно наказаниe от Google - Need Help

Нарочно не ми се ще да показвам кой е сайтът, точно защото не искам да радвам конкуренцията, колко е успяла да ме прецака :)
Иначе що се отнася до добра сео кампания, определено си търсех някой, на който да си платя и да свърши работа. Звучи малко невероятно, но вече доста време не успявам да намеря някой да ми вземе парите :). Никой не иска да даде гаранции и т.н. Как да дам пари на някой без да знам за какво? Все едно да си платиш за лаптоп и да не знаеш, компютър ли ще ти дадът или портокал...
Та така реших, че въпреки че нямам много свободно време и опит в тази сфера, ще трябва сам да се оправям.
Но наистина е наказание, защото от 300 уникални паднахме на 30, което се сещата къде отиват продажбите, нали...
 
Последно редактирано:
От: Сериозно наказаниe от Google - Need Help

Никой не иска да даде гаранции и т.н. ...
Определено си имал късмет, че си попадал на свестни оптимизатори. Много по-лесно е било да намериш хора, които ще се скъсат да ти дават гаранции, та после да се чудиш как да им слагаш столове върху главите.

Оптимизатор може да ти гарантира, че ще даде най-доброто от себе си, но не и да обещае 100%-во спечелване на определена позиция в търсачка. Много често сравняват оптимизаторите с адвокати поради тази причина.
 
От: Сериозно наказаниe от Google - Need Help

Драсни едно лс с повече инфо. Може и да мога да ти помогна.
 
От: Сериозно наказаниe от Google - Need Help

Widescreen искренно ти съчувствам :/ Дано нещата се оправят бързо и си върнеш позициите.

Мисля, че ще е полезно за всички ако споделиш какво сте направили, за да се стигне до това пеналти.
 
От: Сериозно наказаниe от Google - Need Help

Tam e problema v cialata rabota, 4e nikoi ne znae kakvo to4no se e slu4ilo. Nikoi ne ti kazva, ot kade ti idva problema. Samo moje da pro4ete6 ob6tite uslovia na google i da si misli6, ot kade moje bi... idva problema.
Ako niakoi ima podoben problem moje da spodeli i da go madrim i zaedno.
 
От: Сериозно наказаниe от Google - Need Help

Имам подобен случай, но със сайт, който не беше оптимизиран оф-сайт, а само онсайт - съдържанието и структурата бяха SEO friendly според мен.
Та този сайт 3-4 месеца подред си правеше 40-50 посещения от Гугъл, като за част от кл. думи беше в първата петица на 1ва страница.
В един прекрасен момент реших да му помогна с малко линкове (домейна е на около 5-6 месеца) и го събмитнах в 30-40 директории, както и сложих към него сайдуайд линкове от 5-6 сайта с общо 10 000 индексирани от гугъл страници.
Горното се случва в порядъка на 3-4 дни.
Два дни по-късно, посещенията от Гугъл стават 0 (нула). Сайтът си е индексиран, част от новите линкове вече виждам, че са отчетени, обаче по основните думи съм след 200тия резълтат.
Само гадая дали е от събмита в директории или от сайдуайд линковете.
Вече 2 седмици няма промяна. Като в същото време по някои думи сайта още е в топ 20, но те не са толкова важни за мен.
Някой знаещ, ако може да изкаже мнение?
 
От: От: Сериозно наказаниe от Google - Need Help

Tam e problema v cialata rabota, 4e nikoi ne znae kakvo to4no se e slu4ilo. Nikoi ne ti kazva, ot kade ti idva problema.
Бобът свърши, лещата изгни, а кафето е на привършване.:mrgreen:
 
От: От: Сериозно наказаниe от Google - Need Help

Само гадая дали е от събмита в директории или от сайдуайд линковете?

И от двете. Има си пеналти за прекалено бързото нарастване на линковата маса, особено при нови сайтове, най-вероятно това е причината. Каталозите също не са от любимите за Гугъл нещица, особено ако не са тематични и се превръщат в линкфарми. След половин година ще се оправи сам.

пп. потърси в Гугъл повече информация за следните филтри:
-Too many links at once Filter
- Link Farming Filter
- Reciprocal Link Filter
 
Последно редактирано:
От: Сериозно наказаниe от Google - Need Help

@strana
И аз така мисля, но ме гложди следното:
1. В директориите линка не влиза автоматично, а се одобрява в рамките на седмица примерно. Отделно не бяха "от кол и въже", подбрах си сравнително смислени.
2. Сайдуайд линковете как се броят - като 5 линка от 5 домейна, или като 10 000 линка от 5 домейна. Ако е второто, може би затова е дал фира сайта.
3. Домейн на 6 месеца още ли се брои за нов?

Реципрочни линкове не съм слагал.
10х за мненията.
 
От: Сериозно наказаниe от Google - Need Help

Малко да ти повдигна духа:).Аз имам сайт на около две години,който на два пъти попада в някакви филтри на Гугъл.Всеки път след около месец излизаше и се ранкваше по-добре.Първият път не разбрах причината, вторият път беше заради дублирано съдържание.Съветът ми е да потърсиш причината по-обстойно.Аз смятам,че субмита не е причина.Един път Гугъл не дава тежест на линковете от директориите и второ ако ставаше така всеки сайт лесно щеше да се справя с конкуренцията.Не напоследно място продължавай да работиш по сайта.Всичко ще си дойде на място.
 
От: От: Сериозно наказаниe от Google - Need Help

Малко да ти повдигна духа:).Аз имам сайт на около две години,който на два пъти попада в някакви филтри на Гугъл.Всеки път след около месец излизаше и се ранкваше по-добре.Първият път не разбрах причината, вторият път беше заради дублирано съдържание.Съветът ми е да потърсиш причината по-обстойно.Аз смятам,че субмита не е причина.Един път Гугъл не дава тежест на линковете от директориите и второ ако ставаше така всеки сайт лесно щеше да се справя с конкуренцията.Не напоследно място продължавай да работиш по сайта.Всичко ще си дойде на място.

Dano i nashte saitove da izleznat po-dobri ot vsiakoga :)
Otnosno dubliranoto sadarjanie, mai se okazva edna ot naj-veroiatnite pri4ini. Za6toto tova e edno ot neshtata, po koito konkurenciata ne moje da pipa. Taka 4e e mnogo vajno da ne se kopirame...

p.s. Sorry, 4e pi6a na "shliokavica", no v rabotata ne mi davat da imam BG i daje me slediat za tova, a rabota v BG, ludnica.... :)
 
От: От: Сериозно наказаниe от Google - Need Help

Имам подобен случай, но със сайт, който не беше оптимизиран оф-сайт, а само онсайт - съдържанието и структурата бяха SEO friendly според мен.
Та този сайт 3-4 месеца подред си правеше 40-50 посещения от Гугъл, като за част от кл. думи беше в първата петица на 1ва страница.
В един прекрасен момент реших да му помогна с малко линкове (домейна е на около 5-6 месеца) и го събмитнах в 30-40 директории, както и сложих към него сайдуайд линкове от 5-6 сайта с общо 10 000 индексирани от гугъл страници.
Горното се случва в порядъка на 3-4 дни.
Два дни по-късно, посещенията от Гугъл стават 0 (нула). Сайтът си е индексиран, част от новите линкове вече виждам, че са отчетени, обаче по основните думи съм след 200тия резълтат.
Само гадая дали е от събмита в директории или от сайдуайд линковете.
Вече 2 седмици няма промяна. Като в същото време по някои думи сайта още е в топ 20, но те не са толкова важни за мен.
Някой знаещ, ако може да изкаже мнение?
И аз имам такъв случай след як събмит по директории и социални мрежи с няколко сайта при това, които бяха събмитнати в рамките на няколко дни.Получи се обратен ефект.:mrgreen:
Изходящи линкове по сайтовете не съм слагал.
Тепърва започнаха да излизат от това положение, но с много работа по тях - ново съдържание почти през ден и още линкове.
Вече въобще не си играя да правя такъв събмит в разни директории и класации, а само в основните 4-5-6 сайта максимум.
Strana има мнение в темата и най-вероятно е така, както пише.
 

Горе