Силата на Reddit

asenlevov

Member
Здравейте, снощи реших да си направя експеримент и да си постна сайта в /r/webdev и резултата беше изродски. Поне за мен, тъй като този сайт ми е пуснат от едва 4 дни, а посещенията за един ден са си доста рекордни. (лични рекорди :lol:)
7805194n.jpg


.. И тогава ми дойде идейката за следващия ми сайт, който ще е за DIY. Може всяка нова статия да я поствам там в /r/DIY. Не че има нещо важно в тази тема, но реших да споделя. Може би някои от вас бих използвали силата на reddit ако не са знаели до сега.

пп: с 4chan е същото :)
 
От: Силата на Reddit

Няколко пъти статии от сайтовете ми са ставали вирусни в редит. Някакви други случайни хора са ги събмитвали, разбира се. Не аз. Всички пъти някакъв тъп оп по някое време ги банва. И така, иначе има хляб там, ама божа работа.
 
От: Силата на Reddit

Няколко пъти статии от сайтовете ми са ставали вирусни в редит. Някакви други случайни хора са ги събмитвали, разбира се. Не аз. Всички пъти някакъв тъп оп по някое време ги банва. И така, иначе има хляб там, ама божа работа.

Там верно е божа работа. Ако ти се хареса публикацията ще заври от посещения или някои недоклатен модератор да реши, че не я харесва и да я банне :)
 
От: Силата на Reddit

Моите виждания са, че това е най-ненужния трафик на света. Само да ти товари хостинг плана и да ти използва ресурсите.... Поне при мен винаги така е действал.
 
От: Силата на Reddit

И мен ме бaннaхa. Хем нa 10 глупости поствaх сaйтa си. Тaм си трябвaт 100 aкaунтa, инaче нямa смисъл.
 
От: Силата на Reddit

Аз съм карал много трафик на ЕН сайтове, но файда почти никаква от този трафик. Трафика редит не конвертира, поне за мен беше така, а защо са ми хиляди посещения като нямам и една продажба или 5-10 клика на адсенс рекламите ми.

Филтърът на редит са именно хората. Всички там са много активни, всички потребители са реални и не спамят, а влизат и четат нещо, което ги интересува или хареса и ако не ти харесат поста те правят на 2 стотинки. Спам в редит почти няма, появи ли се именно потребителите го репортват веднага или самият модератор на даденият събредит веднага го вижда и маха и ти банва домейна, че да не постваш повече :)
 
От: Силата на Reddit

В моя опит сериозни пари с такива тъпотии не се правят. Плащаш си за реклама и оптимизраш, това е реалноста при мен. Хич не ми се занимава да се занимавам с тия админи, да банват, ала бала. Чиста загуба на време.

Избираш си някакво място със супер стабилен трафик и след това почваш да тестваш какви реклами носят пари там, в крайна сметка като имаш някоя на печалба, качваш дневния бюджет колкото се може повече и така правиш хубавите пари от нета.

Да се занимаваш с реддит, гугъл ранквания ала бала, чиста загуба на време. Има хора които правят така пари, но те са идиоти по мое мнение. Не стига че отнема супер много време да оптимизираш сайта да конвертира както трябва, ами и супер много време да получиш трафик като хората. Накрая те банва някой идиот или гугъл решава че мястото не ти е на 1-ва страница и бизнеса ти умира.
 

Горе