Синя зона - що за животно е това?

tanipo

Well-Known Member
Аз съм от Варна и ми се налага престой в София. За съжаление престоя ще е в "Синя Зона". От сайта им нищо не разбирам, типично по нашенски е някакъв хаос и само някакви закони цитирани.

Какво е синя зона?
Само от 8-19 ч ли е валидна , а след това ?
Ако си пратиш СМС навсякъде ли можеш да паркираш?
Има ли някакви паркинги които да излизат по евтино?
Изобщо някакви идеи да ми дадете...например и на Златни Пясъци е ужас с паркирането ама като знаеш някакви детайли и се оправяш.
А, и не разбрах ако имаш квартира там , дали имаш право да паркираш или само ако си собственик и дали наистина има някакви агресии срещу автомобила от постоянно живущите, ако им спреш на "мястото".
 
От: Синя зона - що за животно е това?

След 19:00 можеш да паркираш на синя зона без да плащаш. За какво ти е да ровиш в сайта им ? Има си знаци , пращаш си смс и си готов. Мисля ,че трябва да имаш постоянен адрес на това място за да можеш да паркираш. За Бургас си купуваш годишен талон , за София мисля, че има малка разлика.
 
От: Синя зона - що за животно е това?

Дай по подробно, като някой политик пред бабичка си се изказал :) . Кви знаци има, ами ако няма знаци, само където има знаци че може ли се паркира? Що ровя в сайта им, ами нали техния сайт трябва да е отправна точка....с най-много информация уж.
 
От: Синя зона - що за животно е това?

В началото на всяка улица която влиза в територията на синята зона има пътен знак на който е обяснето как се праща смс и как се изписва номера на колата . Не е нужно да има пътна маркировка в синьо , но знак задължително има. Пратиш ли смс , можеш да местиш колата на територията на синята зона. За съжаление в София около Пирогов максимално пише , че можеш да седиш до 2 часа ( не знам дали на всякъде е така )
 
От: Синя зона - що за животно е това?

Като паркираш, гледай за знак на ъгъла на пряката. Ако пише "Синя зона" пише и телефон за смс и до колко часа е валидно. Ако няма... паркирай смело. Или се оглеждай за едни мочачоси с жълти жилетки да платиш направо на тях, и направо ги питай. Не паркирай на боядисани в синьо места - за инвалиди са и ще те вдигнат.
Абе общо взето оглеждай се. Ако си намериш някоя по забутана уличка около синята зона ще е най добре. Има такива по принцип.
В неработни дни - паркирай смело, освен на инвалидните места.
И си прави сметка, ако пускаш смс-и кога ти изтичат. Щото ще ти видят колата с несофийски номер и ще те грабнат и за 1 мин закъснение.
 
От: Синя зона - що за животно е това?

А, това за несофийския номер дали има някакво значение, защото преди години имаше, сега Варна се напълни с коли със всякакви регистрации и никой не му дреме.
 
От: Синя зона - що за животно е това?

Това с номерата го има по малките градчета. Ако ти вдигнат колата ще е защото си нарушил правилата , а не заради номера.
 
От: Синя зона - що за животно е това?

А, това за несофийския номер дали има някакво значение, защото преди години имаше, сега Варна се напълни с коли със всякакви регистрации и никой не му дреме.

По закон няма значение, ама по рекетьорските правила може да има :).
Ти внимавай :).
 
От: Синя зона - що за животно е това?

Явно първия ден ще съм с таксита и ще разузнавам.
 
От: Синя зона - що за животно е това?

Явно първия ден ще съм с таксита и ще разузнавам.

Ако ще ходиш по центъра, не ти препоръчвам таксита през работните дни. Голяма джунгла е, само ще си изхарчиш парите по бакшишите и ще се изнервиш.

Кажи от къде ще тръгваш за към центъра да ти кажем какво да използваш като транспорт.
 
От: Синя зона - що за животно е това?

Борово - Сердика, ама ще мъкна лаптопи и.т.н., така че мисля поне първия ден да си взема едно такси, а колата ще си седи до блока тъжно :).
 
От: Синя зона - що за животно е това?

Ти си знаеш, но иначе можеш да ползваш всичко, де що минава по бул. България, в посока центъра :)

Трамвай номер 7 ти върши добра работа от Борово до центъра (НДК)
 
От: Синя зона - що за животно е това?

Борово - Сердика, ама ще мъкна лаптопи и.т.н., така че мисля поне първия ден да си взема едно такси, а колата ще си седи до блока тъжно :).

Там синя зона няма. Или може би само по главните улици. В центъра обаче е страшно в работни дни.
 
От: Синя зона - що за животно е това?

http://maps.google.com/maps?saddr=ж...SqQDHizpdPE6AAJg&oq=жк+Борово&mra=ls&t=m&z=15

Ето ти маршрута от Борово до жк Сердика. Синята зона не те касае, освен евентуално на главните улици.

http://maps.google.com/maps?saddr=у...q=ул+Сердика,+София,+България&mra=ls&t=m&z=14

Ето ти маршрута до улица Сердика. Понеже не уточняваш коя Сердика. Там вече е съвсем друга бира! Трябва да си преди седем часа, за да намериш евентуално място. И е Синя зона със сигурност! Не съм заглеждал знаците, но доколкото знам, СМС ти дава право за два часа паркиране.
Ако ходиш до жк Сердика - с кола. Ако е до улица Сердика, горещо ти препоръчвам трамвая.
Такситата са мъка в центъра. Отделно, че може да позаобиколи, и като не знаеш улиците, да ти натовари сметката.

Паяците са изключително сериозен бизнес, на терена са главно ветерани, очукани от "битки", и не им пука от нищо. Номера на колата е без значение, освен ако не са осем осмици или нещо подобно. И пак не е гаранция. Повечето паяци ги оборудваха със допълнителна система отзад и вече влачат по две бройки на курс. По кола горе и отзад я бус, я джип тежък, я обикновена кола - каквото им падне.

ПП
Има гара Сердика, метростанция Сердика и още няколко Сердики. Все пак бившето име на града е Сердика. ;)

Кви знаци има, ами ако няма знаци, само където има знаци че може ли се паркира?
Доколкото те познавам, не си от категория "Купих си книжката". Какво е това изречение?!
Как се означават нещата на пътя? Няма знак, ерго, няма ограничение! Надявам се, хоризонталната маркировка я броиш за знак?

Не ти трябва разузнаване. Просто спазваш знаците. Често има дупки за паркиране - за по една-две коли. Както е до пазар Ситняково. Но трябва да се гледат много внимателно знаците.
 
Последно редактирано:

Горе