Система за безопасно прехвърляне на фейсбук (и други) страници ???

lowriderzzz

Well-Known Member
От няколко месеца, вече следя форума по обстойно и да кажа не рядко излизат теми от сорта на "Нов измамник", където измамтата се състои в това, че някой си прехвърля админ правата по ФБ страница и после не му плащат.

Имах идея ония ден (докато ядох манджа със спанак) , дали ще е от полза ако се разработи система за безопасно прехвърляне на админ права. (може да не е само за ФБ страници ами и за други сайтове). Примерно всеки път като ще се сключва сделка да се генерира нов бутон и този който ще продава нещото там да праща линка с този бутон на купувача, след което единствено като заплати (да речем в PayPal) да го редиректне към друг линк с данните за сайта.

Пак казвам не знам дали вече няма такова нещо, ако има защо не се ползва. Дали обаче хората биха го оценили като потребно, че да може после евентуално да се монетизира по някакъв начин.

Мнения, отзиви...
 
От: Система за безопасно прехвърляне на фейсбук (и други) страници ???

Ами то дори и по този начин - продавача пак може да прати невалидни данни, а купувача да е прецакания.

Според мен най-удачния вариант е чрез посредник - човек, който се е доказал като точен във форума или самия Админ, за да може хората да си направят трансфера без притеснения :)
 
От: Система за безопасно прехвърляне на фейсбук (и други) страници ???

Доста трудна за правене система
 
От: Система за безопасно прехвърляне на фейсбук (и други) страници ???

Ами то дори и по този начин - продавача пак може да прати невалидни данни, а купувача да е прецакания.

Според мен най-удачния вариант е чрез посредник - човек, който се е доказал като точен във форума или самия Админ, за да може хората да си направят трансфера без притеснения :)

Е то идеята е самата система да се явява посредник. Като paypal. Там ако някой иска да цака има диспут и т.н.
 
Написал съм го и в правилата на форума Много Важно: Ако не можете да направите някоя по-голяма сделка лице в лице, ползвайте ескроу услуга като https://escrow.com

струва $15 за суми до около $350 и около$50 за 1500 стандартна услуга може да се ползва за всичко

която от двете страни отказва да го ползва ще си хване автобусчето и ще доиде при другата ако иск сделка

другия варияант от версия 4.2.2 която излезе преди около седмица имаме плъгин за panjo класивайдт и там има някакъв panjo byer protection в който те държат парите но не мислкя че ще много по евтино
 

Горе