Търся: Системен администратор на сървър

bulhomes

Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Обиколил съм почти всички хостинг компании и все нещо не е наред. За последно ползвам облачен SSD сървър при NS1. Не виждам абсолютно никаква разлика в бързодействието с 1 ядро и 2 GB RAM, сравнени с 10 процесорни ядра и 10 ГБ РАМ. Администратора на сайта ми предполага, че тия обявени ядра и рамове е твърде възможно да са някаква софтуерна версия на модел споделен хостинг и при натоварване от други потребители - бавят...

Та ми се ще да пробвам как би се държала системата на собствен сървър в офиса. Имам 1-2 настолни компютъра, които бездействат. Ако потръгнат нещата със сигурност ще купя по-сериозна. Но и аз и администратора на сайта ми нямаме идея от администриране на сървър и затова търся такъв човек тук. Предполагам работата ще е дистанционно през нета и ако нещо от мен се наложи да пипна.

Сайта ми е https://www.ukazatelite.com Няма високи изисквания за графична карта, но има огромна база данни. Всички фирми у нас - около милион са.

ПП. Отворен съм и към други предложения, които биха подобрили бързодействието на сайта.
 
Последно редактирано:
Възможно е. Обаче ми е трудно да ти повярвам с тоя ник. По какво съдиш?
 
Писах, че съм отворен и към други предложения, тъй че ако опита ти е достатъчен - очаквам предложение.
 
Писах, че съм отворен и към други предложения, тъй че ако опита ти е достатъчен - очаквам предложение.
А не, аз съм тука само да хейта. Видя ми ника все пак.
Иначе с тая малка база от само милион записа е цяло чудо че сте засрали така положнието.
Та ще ми интересно да надникна що за заявки върти това чудо, че толкова бавно зарежда. Единствено със съвет ще мога да помогна - ще почваш наново или ще може да се закърпи положенито.
 
Е точно стъкления ми го прави. Искаш да кажеш, че не е добър ли?
 
Не ви трябва мощна машина, щом и 10 ядрена не променя почти нищо. Значи просто проблема не е там.
1) Пуснете си query cache-а (или еквивалента му, ако не ползвате MySQL), в случай ,че не сте.
2) Проверете правилно ли правите зявките към базата данни (с правилните join и limit клаузи) и ако няма сложени индекси - сложете. Най-вероятно това ви е проблема.

Системен администратор нищо не може да направи, ако кода не е оптимизиран.
 
Е точно стъкления ми го прави. Искаш да кажеш, че не е добър ли?
Как мислиш, щом си стигнал до там за един каталог да вземаш цял сървър?
Ама кат знам и тебе таман сте си паснали.
Слагам бас че тая глупост с падащото меню се генерира за поне 2 секунди.
 
Не ви трябва мощна машина, щом и 10 ядрена не променя почти нищо. Значи просто проблема не е там.
1) Пуснете си query cache-а (или еквивалента му, ако не ползвате MySQL), в случай ,че не сте.
2) Проверете правилно ли правите зявките към базата данни (с правилните join и limit клаузи) и ако няма сложени индекси - сложете. Най-вероятно това ви е проблема.

Системен администратор нищо не може да направи, ако кода не е оптимизиран.
Не е от туй. Сложени са тия неща. Базата данни е над 6 гигабайта.
 
Не е от туй. Сложени са тия неща. Базата данни е над 6 гигабайта.
6 гиг за 1 милион записа?
Значи и базата е омазана...

Сбъркал съм те сори, не те познавам.
 
Туй трябва стъкления да ти го даде, ама като Ви гледам отношенията няма да му е приятно.
 
Аз също смятам, че голяма част от проблема се дължи на некоректно писан код. Използвам супер бърз компютър, интернета ми е 1gb, а самия сайт зарежда за 4 до 7 секунди, цъкам на бутончето: обл. Велико Търново и чакам 17 секунди да се отвори (нека да видим и самият линк колко е хубав "Ukazatel/обл.+Велико+Търново/").... после цъквам на първото линкче, в случая някакви бензиностанции и чакам пак между 4-7 секунди за да зареди. Нека да погледнем реално, че на този уебсайт, нямам нищо видимо което да товари, дизайна е от най-опростените, отварям кода и гледам, една камара празни редове, един куп .js, както и .css, че дори в пълния си размер, а за сайта се използват едва 10-15% не се знае дали има и толкова.

Ако се замисля, това може да се направи само с 1, до 3 страници последвани с не повече от 30 реда минимизиран .css, а относно .js нещо не видях за кое се използват освен да гълтат адски много ресурс, а по тях, дори един async няма.

Не целя да нагрубя или обидя някого, разгледах уеб сайта и изказвам мнение.
 
Вземи си минимален VPS от Linode, настрой си сървъра, пусни си кешове, memcached, redist, fastcgi и си вържи сайта с cloudflare. Имам забавен сайт, който дневно прави по 50к трафик и се държи много стабилно на натоварвания. 4gb ram, 4vcores, 100gb ssd. Ползвам Centos7 + nginx + mariadb(mysqld). Ако разцъкаш със сигурност ще успееш да подобриш много неща, но ако верно кода е писан смотано, трудно ще постигнеш желания ефект. Може да се консултираш и с някой добър програмист, който да ти направи анализ и да ти кажа дали трябва да се пипа нещо или не.
 
Благодаря на всички за помощта. Няма как толкова хора, които разбират от материята да грешат. Явно проблема в по-голямата си част е в кода. Аз не се срамувам да кажа, че не знам нещо и питам. Човек няма как да знае всичко. Свалям шапка на програмиста ми, че е съгласен яко някой може - да помогне. В момента на сайта се изпълнява една задача, която би трябвало да приключи след 2-3 седмици и ще се заемем с този въпрос.

ПП. AeonSpoke явно разбираш от администриране на сървъри (точно по темата). Тук много трудно открих хостинг компания, която да позволява база данни над 1 GB. Трудно ми е да се оправя с английския, но вероятно ако ми остане повече време ще потърся дали имат такова ограничение. И ако има вариант - може и да минем към тях, ако се съгласиш да го администрираш срещу заплащане. Поне така разбирам - че администрацията е на клиента...
 
Последно редактирано:
Хайде и аз да се намеся, че много станаха знайни и незнайни разбирачи.
Тука някакви изказвания за неизползвани скриптове и нескопосани мнения. Като имате нещо да кажете говорете конкретно.
Да добавя още нещо това не е блог със 100 поста, за да зависи бързината на зареждане от домашния ви компютър.
Относно кеширането говорим за динамични страници. Ефект би имал при голям трафик, а тук става въпрос за бързо търсене в таблица с много данни.

Ето ви един пример. Всеки може да си го направи.
Таблица с 3 текстови колони с 1 милион записа, търсене на думи в 3-те колони и подредба по коефициент от тип double.

P.S. Пуснете ми вашите бързи сайтове да ги разгледам. Нека бъде на ЛС.
 

Горе