Складова програма

Здравейте,
Работя в германска фирма, която има проблем с пространството в наличните им складове. Отказват да увеличават пространството за склад, но в същото време системата им за управление на материали за производство и продукти е доста примитивна, ако въобще може да се нарече, че има такава.
Проблема е, че идват материали с произволни размери, както и се произвеждат продукти с произволни размери, които обикновено заемат повече от необходимото им пространство. Освен това, произведен някакъв продукт преди няколко години не може да бъде открит или заема някакво огромно за размерите си място.
Според мен им е необходима складова програма, която да може да работи в мрежа, но програмата да може да управлява и пространството. В смисъл, че ако дойде пакет с размери 500/700/1000 мм, той да не отива произволно в някоя от празните клетки, а да влезе в клетка с достатъчни размери за пакета и не прекалено по-големи. Програмата трябва да има възможност да бъдат въведени наличните пространства, както и да има възможност за въвеждане на размерите на всеки продукт или материал. Защо не, програмата да може да уплътнява пространството - или в един момент се достига критична точка и празните клетки са намалели, да, но във времето са пристигнали материали или произведени продукти, които биха уплътнили по-добре пространството... Защо да не може програмата да "уплътни" склада или да изкара списък с действия, които един човек да извърши (преподреждане) и да се освободят пространства... Ще е необходимо да има достъпен интерфейс, за да могат да работят с нея повече хорица, които ще трябва да си търсят материали, продукти или каквото там друго им трябва.
Много ще съм благодарен, ако някой с повече опит от моя ми даде малко акъл по темата или ме насочи накъде да гледам поне...
 
Разгледах Вашето предложение и мнението ми е следното:
Хубаво е, че програмата обхваща доста голям диапазон от складовите дейности. Прекрасно е също така, че има възможност за работа с мобилни устройства и задаване на комплект задачи за определен/и работни позиции. Има и още много позитиви, но не мисля, че те са предмет на проблема. Според мен, ако не се концентрираме правилно върху проблема на фирмата, ще получим по-скоро отказ за закупуване на някакъв продукт и няма да искат да ни обърнат повече внимание... Ето защо ми се струва, че ако ще бъркаме в раната, то ще трябва да е доста надълбоко, професионално и с необходимите обезболяващи...
Тук проблема е в организацията на пространството. Има сериозна динамика, както и сериозна нединамика - има нща, които идват и на следващият ден изчезват, както и има неща, които са дошли не знам кога и ще изчезнат не знам кога... Ако щеш ще го нареча и така - ами не може едно нещо, което е дошло не знам кога все още да заема пространство, което повече от 0,0001 % от необходимото му... Или мисълта ми е, че във времето нещата трябва да си отиват на достатъчното им място...
Аз не знам като каква част сте от предложената от Вас програм, но ако искате ще Ви споделя негативите, които виждам в програмата... естествено на лична, а не тук...
Отново Ви благодаря за вниманието, като съм отворен за всякаква критика... Поздрави
 
Просто помагам. Реших, че може да свърши работа. Най-добре е да се свържете с хората.
Не знам дали може да се намери 100% готово решение.
 
Аз съм Ви много благодарен!!! Извинете ме, ако се е получило нахално или неблагодарно от моя страна. Страхувах се, че не съм достатъчно ясен в описанието на проблема... БЛАГОДАРЯ Ви много!!! Ако все пак се сетите за нещо, което би решило проблема... Пишете
 
Направо си намирисва на ERP решение. Управление на складови наличности, плюс логистика, инвентаризация, движения, производство, и т.н. Всичко това има стойност, значи и счетоводство, иначе се намесва човешкия фактор и грешките са гарантирани.
На нашия пазар се предлагат (разбира се имат и международно представяне) няколко решения. Кои са гъвкави и обхваща голяма част от цялостната дейност, кои са фокусирани върху част, но всичко се свежда до цена, време за интегриране и обучение на персонала.
Не пиша имена, защото така тръгна темата, а още не мога да изпращам съобщения.

P.S.: Предполагам езика за работа с програмата е ясен? ;)
 
Еском Варна, - прав/а сте, все пак затова е "форум"... Възнамерявам, когато реша проблема да му публикувам решението за ползване от всички... И сега съм благодарен на всички, които проявяват интерес и дават някакви предложения.:)
 
Последно редактирано:
Направо си намирисва на ERP решение. Управление на складови наличности, плюс логистика, инвентаризация, движения, производство, и т.н. Всичко това има стойност, значи и счетоводство, иначе се намесва човешкия фактор и грешките са гарантирани.
На нашия пазар се предлагат (разбира се имат и международно представяне) няколко решения. Кои са гъвкави и обхваща голяма част от цялостната дейност, кои са фокусирани върху част, но всичко се свежда до цена, време за интегриране и обучение на персонала.
Не пиша имена, защото така тръгна темата, а още не мога да изпращам съобщения.

P.S.: Предполагам езика за работа с програмата е ясен? ;)
Ами те всичко останало си го имат, това, което им липсва е пространство и управление на наличното. Ще е прекрасно ако има вариант за обмяна на информация между различните програми, но на фона на проблемите, това за сега е сериозен лукс...
 
И аз ви пратих линк. Не знам защо трябва на лично да се пращат, вероятно и други хора имат подобен проблем. Успех.
Никъде в правилата не е описано да
се изпраща на ЛС. Такава практика наложи “сивият” сектор, тук.
 
Приятелю, @sstankov, продукта, който предложих на човека е платен. Нямам желание да правя реклама по форумите.
Просто знам, че това е нещото което ще му свърши работа.
 
Приятелю, @sstankov, продукта, който предложих на човека е платен. Нямам желание да правя реклама по форумите.
Просто знам, че това е нещото което ще му свърши работа.
Защо ? Това е форум - място за обмен на информация. Нека да се знае дали един продукт е добър или не. В крайна сметка, дори да има недостатъци чрез градивна критика нещата ще се развият.
Не визирам теб нито конкретния случай. За мен е принципна позиция.
 
Ами те всичко останало си го имат, това, което им липсва е пространство и управление на наличното. Ще е прекрасно ако има вариант за обмяна на информация между различните програми, но на фона на проблемите, това за сега е сериозен лукс...
Ако имат вече някакво интегрирано решение, не е ли по-удачно да се адресира възникналата нужда текущия доставчик?
В противен случай ще се получи "франкенщайн" и трудно за поддръжка и управление решение.
 
Никъде в правилата не е описано да
се изпраща на ЛС. Такава практика наложи “сивият” сектор, тук.
Ами то и кой сектор с какъв цвят е много не е ясно... То по-скоро ми се струва, че си имаме много неградивна и непродуктивна критика и обикновено нещата се превръщат в някаква махленска свада и хората, (че и аз) нямат/м желание да се впускат в някакви такива безмислени спорове и да стават жертва на някакви нападки. Точно поради тази причина и аз съм зарязал и фейс и всякакви комуникации от подобен род... Така е решил човека, така е направил - нищо лошо все пак не е свършил, нека не го наричаме "сив сектор". Той също си има неговата причина и логика. Аз съм Ви много благодарен на всички и когато взема някакво крайно решение Ви обещавам, че ще го публикувам за всякакви коментари не на лична, а тук, за да го ползват всички, които се интересуват. Не е ли това важното все пак...
 
Ако имат вече някакво интегрирано решение, не е ли по-удачно да се адресира възникналата нужда текущия доставчик?
В противен случай ще се получи "франкенщайн" и трудно за поддръжка и управление решение.
Логичен и умен въпрос, но... Какво да им кажа- я си дайте ващо калпаво "интегрирано решение" за да ви го оправиме ние умните ли?...:eek::Do_O Явно това, което имат и работят е доста старичко, правено е без да се подозира подобно развитие на нещата (имало е достатъчно пространство предвид) и просто подобен проблем не е предвиден. Идеята ми беше да им предложа някакво решение на проблема им, а те дали ще го вземат.... Ако го вземат как ще го решат си е тяхна работа. Предполагам, че решението, което ще им предложа ще е доста по-евтино от това да си поръчат нова екстра на онова, с което разполагат. Нали се сещаш този дето вече е захапал кокала дали ще го пусне току така... А и те дали няма да имат сериозен коз в ръцете си, ако направо се обърнат към производителя на софтуера им и му кажат - "ами ние тука имаме едно предложение - ето го вижте го, колко би струвало при Вас...? Все пак дали ще е франкинщайн или не - нали знаеш кой избира музиката... Когато се стигне до някаква презентация аз естествено ще ги информирам и за този проблем, ще им разясня, че подобни възможности съществуват и че трябва да се внимава с начина, по който ще си решат проблема. Просто ги виждам че се блъскат, но дали знаят, че проблема им има компютърно решение, дали въобще си съзнават проблема - не ми е ясно... Плащат на едни хора едни големи пари за да търсят разни неща в складовете и ако не го намерят си произвеждат и/или поръчват ново, онова, което търсят и не го намират то се губи в някой друг ъгъл на някой друг склад, после идва някой и подрежда и го премества някъде незнайно къде, после другия му се кара що го е сложил там, ами не другаде … Отказват да увеличават складови пространства и са наясно, че подобна стратегия не е решение! Явно някой от управлението си блъска главата, но ...
 
Последно редактирано:
Друго за което се сещам е да търсиш "warehouse management system" или "WMS"
Ще го потърся и това, Щуклен. Благодаря ти! ;) Дано само да не се напълня с вируси...
Аз ти се извинявам, понеже заради мене опра пешкира ти... :(
 

Горе