Скоростта на зареждане вече е критерий

От: Скоростта на зареждане вече е критерий

Да, както и още 400 фактора от поне 1 година насам

(и 390 от тях са линкове,5 от тях са контент и 5 други глупости :) )
 
От: Скоростта на зареждане вече е критерий

Това отдавна го имаше.
 
От: Скоростта на зареждане вече е критерий

Хостинг провайдърите да му мислят че те ще го отнасят, и в край на сметка какво идва ? По добре да си изкараме сайтовете на вън защото все пак се бота е от USA и ще се зарежда по бързо ако хостинга ни е от USA.
 
Дали гледат скоростта през бота обаче? В wmt ми дава например за бота това:

Time spent downloading a page (in milliseconds) :
High Average Low
666 364 259

А на site performance:

On average, pages in your site take 2.4 seconds to load (updated on Apr 8, 2010). This is faster than 63% of sites. These estimates are of high accuracy (more than 1000 data points).

Това го мерят с помощта на потребителите с Google Toolbar и подобните му. И мерят зареждането на всичко - до window.load event-а.
 
От: Скоростта на зареждане вече е критерий

Аз преди 2 седмици преместих един сайт от хостгатор на бг хостинг, съответно скоростта за зареждане падна от 8 сек на 1.8 (в wmt, реално е още по-бързо) ама още не съм видял огромна разлика за Гугъл....

ЕДИТ: аа сега видях това

While site speed is a new signal, it doesn't carry as much weight as the relevance of a page. Currently, fewer than 1% of search queries are affected by the site speed signal in our implementation and the signal for site speed only applies for visitors searching in English on Google.com at this point. We launched this change a few weeks back after rigorous testing. If you haven't seen much change to your site rankings, then this site speed change possibly did not impact your site.
 
Последно редактирано:
От: Скоростта на зареждане вече е критерий

Гугъл да си оправят рекламите, това ми е най-бавния елемент по страниците!

adsensex.png
 
От: Скоростта на зареждане вече е критерий

Мда, тъкмо прочетох и аз една новина по въпроса:
Google вече класира сайтовете и според тяхната скорост
. От една страна ми се струва, че колкото повече критерии, толкова по-добре. От друга страна, тая скорост е толкова мъгляв критерий, че няма накъде повече. Все пак влиянието е под 1% тъй че ще го преживеем мисля.
 
От: Скоростта на зареждане вече е критерий

във връзка с проявения интерес към темата предлагам да направим анкета: "какъв % от сайтовете хоствам на домашния комп? (понеже не ми се дават 5 лева на месец)" ;)
 
От: Скоростта на зареждане вече е критерий

Абсурдно е да се мерят скорости от тулбарове. Мисля, че няма смисъл от обяснение защо.

Зареждането на скрипта на рекламите на Гугъл няма общо със скоростта на зареждане на страниците от сървъра.

Ако вадя едно jQuery от хоста на jquery, един малко AdSensе-и и малко фиксинги и времето от дир.бг с js, това също пак няма връзка със зареждането.
Зареждането се забавя само на клиента, тоест на браузъра.

Иначе това са пълни спекулации за скоростта и SERP-а
бонус няма в серп-а за бърз сайт. Има малко вреда за МНОГО бавен и щети естествено за спиращ докато идва GoogleBot

А новините в Интернет са едтествено контент да става..
 
Re: От: Скоростта на зареждане вече е критерий

Абсурдно е да се мерят скорости от тулбарове. Мисля, че няма смисъл от обяснение защо.

Аз не бих отказал едно обяснение защо е абсурдно. А и няма никакво значение дали за теб е абсурдно, след като те го правят така.

http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?hl=en&answer=158541

Зареждането на скрипта на рекламите на Гугъл няма общо със скоростта на зареждане на страниците от сървъра.

Ако вадя едно jQuery от хоста на jquery, един малко AdSensе-и и малко фиксинги и времето от дир.бг с js, това също пак няма връзка със зареждането.
Зареждането се забавя само на клиента, тоест на браузъра.

Нищо не разбрах от това, освен че не си наясно съвсем :). Мери се скоростта, за която се зарежда страницата ти за потребителите. Заедно с рекламите, броячите и всичко останало. Дали ще си сложиш времето и още 100 неща, които бавят си е твоя работа. И е съвсем логично това да оказва влияние в серпа, един бърз сайт е винаги за предпочитане, особено за хората с бавен интернет (например бтк :)).

Иначе това са пълни спекулации за скоростта и SERP-а
бонус няма в серп-а за бърз сайт. Има малко вреда за МНОГО бавен и щети естествено за спиращ докато идва GoogleBot
А новините в Интернет са едтествено контент да става..

Бъркаш.
 
От: Скоростта на зареждане вече е критерий

Стремежът на alternative да изпъкне напоследък водят до такова нарастване на глуповатите му (й) изказвания в аритметична прогресия, че чак е почнал(а) да се заяжда напосоки. В скоро време ще се наложи да се ползва масльонка.

Иначе по самата тема - хем скоростта вече е фактор, хем бе нормално Гугъл да го оповести официално. Логично е, в края на краищата да е така, тъй като скоростта е резултат на добър хостинг, добро програмиране и ергономичност, все тръстови за потребителя критерии.
 
От: Скоростта на зареждане вече е критерий

какви сте умни и наперени всички :)

Важното е да си вярвате на нищото, което проповядвате

vaskoa, мислиш ли че Google може да измери връзката ми към Русия, от която взимам валутни курсове с JavaScript на сайт хостнат в Турция, които отварям от България?
Не става ясно колко съм наясно, но ти наясно ли си с кое е клиент, кое е сървър и колко видове клиента има. Жокер: не са два!

strana, и ти си ми простоват, чувствата са взаимни. Поне разбираш от повечето неща, за които пишеш и спориш.


ВториЧепик, в живота не се прокопсва само от четене на разни спамове, били и те привидно достоверни

...

ако имате поне обща култура за това как се правят алгоритми и как се сравняват милиарди резултати, по-можеше да поспорим, но така ми е безинтересно.

:)
 
От: От: Скоростта на зареждане вече е критерий

ммм да не забравя, че като се местя в пицарията отреща с лаптопа сайтовете ми се зареждат 3 пъти по бавно. В тоалетната 2 пъти. В събота по-бързо.
Бая зор ще види Гугъл да определя средното. Още четири острова със сървъри ще им трябват за целта и няколко милиона реда сорс код
 
От: Скоростта на зареждане вече е критерий

ВториЧепик, в живота не се прокопсва само от четене на разни спамове, били и те привидно достоверни

Ти да не си 12 годишен? В тази тема се говори за нещо написано в официалния блог на Google. Въпросът дали се ранкват сайтовете по скорост не е обект на каквито и да е съмнения.
 
Re: От: Скоростта на зареждане вече е критерий

vaskoa, мислиш ли че Google може да измери връзката ми към Русия, от която взимам валутни курсове с JavaScript на сайт хостнат в Турция, които отварям от България?
Не става ясно колко съм наясно, но ти наясно ли си с кое е клиент, кое е сървър и колко видове клиента има. Жокер: не са два!

Става ясно - изобщо не си наясно :). Ще се опитам пак да ти го обясня, ще пиша бавно, дано ме разбереш. Гугъл мери скоростта от момента, в който юзера напише адреса на сайта ти в браузъра и натисне Enter или Go, до момента, в които се случи събитието window.load след зареждането на въпросния сайт. Ето ти го и на картинка, може да помогне:

Capture..jpg

На гугъл както вече ти поясних изобщо не му дреме дали имаш 2 турски, един руски и 3 хамерикански скрипта сложени там. Още по-малко му дреме каква ти е връзката. Той просто си води статистика:

- сайт А се отваря средно за 1,4 сек за потребители от БГ
- сайт Б се отваря средно за 3,4 сек за потребители от БГ

Значи при търсене от БГ, при равни други показатели ще взема да покажа сайт А преди сайт Б, защото явно е по-бърз и няма да изнервя хората да го чакат. А и след като е по-бърз, значи хората са се постарали - следователно вдъхват повече доверие.
 
От: Скоростта на зареждане вече е критерий

Всъщност не е толкова трудно да се измери скорост през туулбара.
Достатъчно е да пуснат един пинг към гугъл примерно и да видят при такъв пинг за колко време се зарежда твоя сайт. И другото са сметки ;)

Обаче явно наистина още го няма за БГ, понеже както казах при мен с над 4 пъти увеличение на скоростта нямам никаква промяна в СЕРП-а.
 
От: Скоростта на зареждане вече е критерий

...
strana, и ти си ми простоват, чувствата са взаимни. Поне разбираш от повечето неща, за които пишеш и спориш.
...

Продължаваш с глупотевините, но не си ми простоват наистина. Не го казвам от възпитание. Проблемът ти често се среща при нули, стараещи се да преминат към единица по-бързо от манталитета си. Не е до чувства, просто си ми досаден, а ти отговарям, защото си позволи да ме коментираш първи и то с доста хашлашки тон. И то не защото имаш различно мнение (това не е лошо, споровете по същество са полезни), а защото просто изтърси някакво лично определение в пространството и то като оценка по теми (форуми и счетоводство), от които си нямаш никакво понятие наистина. Върви си там по пътечката и като постигнеш някакво развитие - тогава заповядай.

Иначе самият Радев ми е симпатичен, разбира от сео, прави сайтове, които ми харесват, ама как е събрал такива комплексари като теб не ми побира главата. Вероятно защото си добър дизайнер или нещо подобно, и по съвместителство те ползват и за сео, което е грешка. От двадесетина мнения за сео имаш 19 грешни (прегледай си ги на свежа глава, ако не вярваш).
 
Re: От: От: Скоростта на зареждане вече е критерий

ммм да не забравя, че като се местя в пицарията отреща с лаптопа сайтовете ми се зареждат 3 пъти по бавно. В тоалетната 2 пъти. В събота по-бързо.
Бая зор ще види Гугъл да определя средното. Още четири острова със сървъри ще им трябват за целта и няколко милиона реда сорс код

ммм да не забравя, на Г изобщо не му дреме и дали си в тоалетната и имаш рядко щастие или си в пицарията и се тъпчеш с мазни спагети. Ако малко се замислиш, ще се сетиш, че както това се отразява на сайт А, така се отразява и на сайт Б. Ето ти го подробно описано:

от пицарията:

- сайт А - 1,6 сек
- сайт Б - 2,7 сек
---------------------
извод: А е по-бърз от Б с 1.1 сек

от тоалетната:

- сайт А - 2,6 сек
- сайт Б - 3,6 сек
---------------------
извод: А е по-бърз от Б с 1 сек

Средната стойност си я изчисли сам ако искаш. Но разликата между двата сайта и в двата случая ще е горе долу постоянна величина и може спокойно да се ползва за сравнение.
 

Горе