Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

V.Andreev гледам ползвал си престашопа за магазина, престата нещо не ми харесва, незнам що така :)
Иначе сайтчето не е лошо, обаче тоя електриково зелен цвят направоооо ти избожда очите. Замисли се да смениш цвета му с нещо по неутрално.

bell ross щом искаш, заповядай.
Единият сайт за парфюми е долу в подписа ми, Jooma + Virtuemart класира се горе - долу добре по желаните ключови думи, което е добре за бизнеса :)
Другия сайт за парфюми е изграден върху OpenCart, само го поддържам аз, пълня го, събмитвам и така..... за сега е зле от към класиране но смятам скоро това да се промени.
http://www.predpriemach.com/member.php?u=2204
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

е изграден върху OpenCart, само го поддържам аз, пълня го, събмитвам и така

Колеги, имате ли някакви продажби в тези магазини? Във форума масово се коментира, че е зле онлайн пазаруването в БГ, направо да му се убие желанието на човек да развива онлайн магазин:(.То си зависи и от нишата де,собствениците на разработени магазини,ако искат да споделят, дали са доволни от този вид бизнес.

VANDV, сам ли си инсталира OPENCART,ами модификацията?:)И аз съм им фен на тези по принцип.
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

OpenCart-а си го инсталнах сам, както и модификацията... иначе казано всичко си е мое дело :)
waldes никой с разработен магазин за парфюми примерно, няма да ти каже нищо. А дали са доволни ли ?!?! Ооооо повярвай ми, доволни са :D
Говоря за тези дето примерно се класират в челната 10-ка по ключовa думa "парфюм". Ако ги попиташ ще кажат .... тц, не върви, слаба работа и т.н. ;)
Е да, ама не е б'аш така, слабичко е спор няма, конкуренцията е ЖЕСТОКА ама няма се предаваме, щом сме на хорото ще играем до края.
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

OpenCart-а си го инсталнах сам, както и модификацията... иначе казано всичко си е мое дело :)
waldes никой с разработен магазин за парфюми примерно, няма да ти каже нищо. А дали са доволни ли ?!?! Ооооо повярвай ми, доволни са :D
Говоря за тези дето примерно се класират в челната 10-ка по ключовa думa "парфюм". Ако ги попиташ ще кажат .... тц, не върви, слаба работа и т.н. ;)
Е да, ама не е б'аш така, слабичко е спор няма, конкуренцията е ЖЕСТОКА ама няма се предаваме, щом сме на хорото ще играем до края.

Нямам намерение на никой да бъркам в канчето,а и нишата,в която искам да отварям магазин е за дрехи.Просто ми се иска да придобия някаква представа за състоянието на пазара,така да се каже,а не да се хвърля в ниша,където сайтовете в челната тройка правят по 10 продажби месечно примерно...В крайна сметка проблема с мнителността на българина,що се отнася до пазаруване онлайн засяга всички в областта,така че е хубаво да се споделят някакви общи възгледи в съответната ниша.Рано или късно твърдоглавият средностатистически бг гражданин ще загрее,че онлайн пазаруването е изцяло в негов интерес,въпреки платените репортажи по телевизията за разни измами и тн....

От друга страна,Мантаман спомена,че издържането на повечето преприемачи от интернет магазин е мисията невъзможна,а това мнение ми е крайно кисело:).Абе ще пробваме,пък от опит глава не боли:)
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

Що бе онлайн или не магазина си е магазин.
Ако е на хубаво място, ще влизат клиенти.
като влизат клиенти и има какво да им предложиш
ще имаш продажби, ако останат и доволни ще ти водят други клиенти...
рекламата дали е банер в сайт или табло на улицата е все едно и също...
както зависи къде ти е рекламата на улицата и на коя улица, така зависи и къде ти е рекламата в сайта и в кой сайт.
Та така..сравни си сайта с магазините на улицата? дали си квартална бакалийка или си на лачено място в мола...
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

Магазина ми функционира от януари месец.От скоро смених платформата, с която го задвижвах( бях с Free shop script) сега съм с OpenCart.Продажбите, които съм реализирал до сега не са никак зле като се има предвид рекламата, която съм направил и оптимизацията.Магазинчето си прави дневно по 30-40 уникални като по голямата част са органични.Скоро бях прочел едно рекламно обръщение на билборд и то гласеше "Никой бизнес не е по-голям от своята реклама", за да сме големи трябва да инвестираме в реклама,а неизменна част е и доверието на клиента,разнообразната стока,доброто обслужване...това е личното ми виждане за нещата.Не съм открил топлата вода просто пиша какво за мисля он търговията.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

Колегата AMOUN е много прав, магазина си е магазин. Дали е в Интернет или на улицата е почти все едно и също.
Между другото само да вметна, нишата в която се целиш според мен е печеливша. Имам приятел в тази сфера на дейност и е доволен.
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

mantaman - Благодаря за коментара, намирам го за полезен.
За момента, ще оставя " BG "-то но ще го има в предвит.

vandv - Приемам критиката ти. Лично аз виждам много плюсове в престашопа и използвам него. Отностно зеления цвят, според мен имаш много голям контрас на дисплея ( тествал съм го на над 5 монитора и според мен е прилично, особено за лятото )

AMOUN - Благодаря за коментара.

galinstefanov - Пожелавам ти още повече успехи с магазина. " Скоро бях прочел едно рекламно обръщение на билборд и то гласеше "Никой бизнес не е по-голям от своята реклама", за да сме големи трябва да инвестираме в реклама,а неизменна част е и доверието на клиента,разнообразната стока,доброто обслужване...това е личното ми виждане за нещата. " - Вярно !
Прилича на принципа за да вземиш - трябва да дадеш.

Благодаря и на всички други включили се в темата.
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

Благодаря, подобно колега!
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

Здравейте,
аз направих елементарен магазин преди 3 години, който на първия ден получи поръчка :) (но беше и е ниша)
Според мен шопа трябва да изглежда професионално, добре издържан естетически особенно ако конкуренцията е голяма. Промоции ДА, Банери ДА, професионално изглеждащ емейл и още куп неща :)
От онлайн търговията се печели мн добре и накрая ако си умен :) продаваш и магазина за добра сума....

Поздрави
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

накрая ако си умен :) продаваш и магазина за добра сума....
И защо да продаваш разработен магазин,ако не е тайна?
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

За да инвестираш в други проекти. Идва момент в който вече нямаш същият хъс като в началото и е по добре да го продадеш от колкото да го мъчиш. По същото това време вече имаш представа за максималният потенциал на този магазин и ти се струва че новият проект има къде къде по светло бъдеще :)
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

За големи работи говорите, дано някой ден и аз да мисля като Вас.
 
От: Скоро ще стартирам онлайн магазин. За първи път ще ми е. Споделете съвети

В голяма част от случайте, се продава действащ бизнес и то печелвш, когато е достигнал зрялостта и потенциала му е материализиран. Продаваш, част от бизнеса си за финансиране по разрастване или инвеситране в разовйна дейност по бизнеса ти или продаваш целия бизнес както каза манта в момента в които смяташ, че ще намериш по преспкетивен бизнес.

Златоното правило на инвестиранеото е купувай евтино и продавай скъпо.

Само ти собственика знаеш реалната стойност (защото ти си от вътре, всичко останало те анализрат от вън), на бизнеса си. Ако смяташ че е достигнал апогея си - изходите са ясни. А пазара е толкова динамичен, че днес може си на върха утре в батака. Фактори бол.
 

Горе