Скрап ще се продава от граждани до края на 2015 г.

Кай Рен

New Member
Представители на бизнеса за скрап и правителството се разбраха, че граждани ще могат да продават отпъдъци до края на 2015 г.

Това стана след като стачкуващи разговаряха днес с министъра на околната среда и водите Станислав Анастасов. В сряда това предложение ще бъде обсъдено на заседание на парламентарната комисия по околна среда като се предвижда вариант то да бъде включено в поправката в Закона за управление на отпадъците.

Вече втори ден търговците на отпадъци протестират срещу влязлата в сила от 13 юли 2014 г. забрана за продажба на скрап от гражданите и задължението им да предават безвъзмездно совите отпадъци на общински площадки, каквито обаче няма изградени в нито една община. И тази сутрин фирмите блокираха ГКПП "Капитан Андреево" и не позволиха на колите и тировете да влязът и излязът от страната. За това те бяха пренасочени към ГКПП- Лесово и Малко Търново. В ранния следобед, обаче блокадата беше вдигната.

http://frognews.bg/news_73076/Skrap_shte_se_prodava_ot_grajdani_do_kraia_na_2015_g/


поредната гербадйска малоумщина, прокарана тихомълком и гръмнала в деня на влизане в сила. просто зяпнах, като научих

още по темата:
http://www.mediapool.bg/sadat-obyav...grazhdanite-da-prodavat-skrap-news222557.html
 
От: Скрап ще се продава от граждани до края на 2015 г.

А колко още абсурдни антипазарни закони са гласували, но не си разбрал...

За съжаление докато търпим те ще пишат закони срещу заплащане (понякога даже безплатно гласуват глупости)...

Често се чувствам като че ли се намирам в роман на Айн Ранд.
 
От: Скрап ще се продава от граждани до края на 2015 г.

Слагат още една кабинка с изнесено счетоводство на чужда фирма на човек на собственика на фирмата за скраб и така всеки кг желязо минава през тази отделна фирмичка и през нейните сметки, нещо като митнически пункт, долепен на гърба й.
 
От: Скрап ще се продава от граждани до края на 2015 г.

Друг вариант е като се продава да искат документ за притежавания боклук :D Ама е вярно, че циганите с това се прехранват, но нали знаем, че скрапта им идва от нашите дворове и т.н. В смисъл, крадат...
 
От: Скрап ще се продава от граждани до края на 2015 г.

И от къде ще взема документ за металните боклуци от мазата на дядо ми?

Целта на закона е не да се предотвратяват кражби, а да забогатеят някои фирми, на които безплатно да предаваме отпадъците си (или да ни плащат колкото те преценят и да нямаме право да избираме други).
 
От: Скрап ще се продава от граждани до края на 2015 г.

поредната гербадйска малоумщина, прокарана тихомълком и гръмнала в деня на влизане в сила. просто зяпнах, като научих

Ааа, това не е вярно, поне от месец се говори за това и го знам както споменах поне от месец, това, че ти си го пропуснал си е твой проблем.
happyslacker - това не се прави заради желязото от мазата на дядо ти, а заради циганите, които крадат релси и скраб директно от вагоните. Даже този закон е много мек, хайде, вече сме демокрация и за съжаление не можем ги разтрелваме, но трябва да има каторга, да одят и да работят на полето.
 
От: Скрап ще се продава от граждани до края на 2015 г.

А защо тогава ми се забранява да продавам желязото от мазата на дядо ми?

По-горе отговорих - защото целта на закона не е официалната.

Защо не забранят да се продават лаптопи/телефони/портфейли/каквото-се-сетиш втора употреба? Нали се краде и се продава на черния пазар? Защо точно металите забраняват да се продават? (По-горе отговорих на тези риторични въпроси.)

Някои етатисти даже бяха предложили да се затворят заложните къщи - защото можело чрез тях да се продават крадени вещи. По тази логика направо да забраним парите - след като те са едно от най-крадените неща, ако ги забраним - кражбите на пари ще изчезнат.

nYnIVNU.png


tumblr_m3tv5rcnAd1rvnhnmo1_500.jpg


1bec2705194e4babcb4526f8eefc4684.jpg


tumblr_mcz5x7sOp11rszefuo1_500.jpg
 
От: Скрап ще се продава от граждани до края на 2015 г.

А защо тогава ми се забранява да продавам желязото от мазата на дядо ми?

По-горе отговорих - защото целта на закона не е официалната.

Защо не забранят да се продават лаптопи/телефони/портфейли/каквото-се-сетиш втора употреба? Нали се краде и се продава на черния пазар? Защо точно металите забраняват да се продават? (По-горе отговорих на тези риторични въпроси.)

Някои етатисти даже бяха предложили да се затворят заложните къщи - защото можело чрез тях да се продават крадени вещи. По тази логика направо да забраним парите - след като те са едно от най-крадените неща, ако ги забраним - кражбите на пари ще изчезнат.

nYnIVNU.png


tumblr_m3tv5rcnAd1rvnhnmo1_500.jpg


1bec2705194e4babcb4526f8eefc4684.jpg


tumblr_mcz5x7sOp11rszefuo1_500.jpg

Аз тая част с фирмите съм я пропуснал. В такъв случай, излиза, че слагат още един посредник.
Колко му е циганите да отидат при дадена фирма и да дават на нея всички метали?

В тоя случай, ефект пак няма да има.
 
От: Скрап ще се продава от граждани до края на 2015 г.

Юридическите лица могат да продават отпадъци на фирмите за изкупуване на метални отпадъци.

Всеки, който желае (и има достатъчно пари за да си плати за това) може да си регистрира една „офшорка“ в офшорната зона „циганска махала“ и през нея да си продава боклуците. Проблема е, че повечето честни граждани (имащи по-малко от тон отпадъци) нямат пари да си регистрират „циганска офшорка“ и ще са принудени да си подарят отпадъците на определени фирми.

(Нямаше нужда да цитираш цялото мнение заедно с картинките, особено след като твоето мнение е точно под цитираното.)
 
От: Скрап ще се продава от граждани до края на 2015 г.

Това е огромна простотия. Слага се лимит от тон желязо, 200килограма хартия и 200 пласмаса и 20 кограма цветни метали на пълнолетен гражданин за година и се прави 1 регистър. Така можеш да си продадеш битовите отпадъци които имаш от домакинството, защото всяко домакинство има хартия и стари железа, колкото искаш. Така хем покриваме домакинствата, хем и да искат циганите които крадат няма да им стигат лимитите за изхранване.

В момента никъде не изкупуват мед. Преди 2-3години подменихме с баща ми ел. инсталацията на апартамента. Излязоха много кабели - поне 6-7 кила по 7-8 лв са 50 лв. Още седят в мазето да правят натурия. Какво да ги правя. Няма да ги хвърля в казана и няма да ги дам даром. За менэможе да не са кой знае какъв проблем тези пари, но има хора които изкарват седмицата с толкова. Не е коректно.
 
От: От: Скрап ще се продава от граждани до края на 2015 г.

Ааа, това не е вярно, поне от месец се говори за това и го знам както споменах поне от месец, това, че ти си го пропуснал си е твой проблем.
happyslacker - това не се прави заради желязото от мазата на дядо ти, а заради циганите, които крадат релси и скраб директно от вагоните. Даже този закон е много мек, хайде, вече сме демокрация и за съжаление не можем ги разтрелваме, но трябва да има каторга, да одят и да работят на полето.

С този закон просто ще са принудени вместо желязо да крадат нещо друго. Ако някой иска да намали кражбите то трябва да има закон и наказани за това, че изобщо се краде, а не за това, че се краде желязо дай да спрем да го изкупуваме. Колко от тези, които са крали желязо са наказани? От всякъде лъха, че това пак е за нечии интереси измислено.
 
От: Скрап ще се продава от граждани до края на 2015 г.

EСтествено че е за да се захрани нечий интерес. Тогава гражданите ще си предават доброволно отпадъците. Да ама това на дали ще е на държавата, ами ще се дава ексклузивно право на определени фирми, които пък ще са близки до съответната власт. Сигурно ще платят някакви такси на държавата но ще са нищо на фона на ОГРОМНАТА печалба от този бизнес.
 
От: Скрап ще се продава от граждани до края на 2015 г.

лага се лимит от тон желязо, 200килограма хартия и 200 пласмаса и 20 кограма цветни метали на пълнолетен гражданин за година и се прави 1 регистър

Да се пише закон за да се лимитират кражбите от едно физическо лице няма смисъл. Крадецът може да продаде отпадъците, които е откраднал чрез свои роднини или други подставени лица срещу процент от печалбата.

Аз съм против етатизма, защото създава повече проблеми, отколкото решава (ако изобщо решава някакви проблеми различни от тези на поръчителите на законите).
 
От: Скрап ще се продава от граждани до края на 2015 г.

Че може да се заобиколи може, но ако се пинат добре цифрите би трябвало да ограничи нещата.

И все пак не е ли по-важно крадците да се хващат и наказват, а не да се правят закони за ограничаване на различни сейности с цел началяване на кражбите.
 
От: Скрап ще се продава от граждани до края на 2015 г.

По-важно е, разбира се. Обаче вместо държавата да се занимава с важните неща (вж. в статията за laissez-faire с кои неща трябва да се занимава държавата), тя се занимава с купища други неща.

Сещате се какъв е резултата, когато вместо да се занимавате с важното се занимавате с куп маловажни неща, нали?
 
От: Скрап ще се продава от граждани до края на 2015 г.

По-важно е, разбира се. Обаче вместо държавата да се занимава с важните неща (вж. в статията за laissez-faire с кои неща трябва да се занимава държавата), тя се занимава с купища други неща.

Сещате се какъв е резултата, когато вместо да се занимавате с важното се занимавате с куп маловажни неща, нали?
Така е. Ама в случая за тях е важно това, защото ще убият бизнеса и ще принудят хората да подаряват нещо на техните фирми.

Друго е да вдигнеш пенсиите или заплатите. От там не може да се облажиш лично.
 

Горе